PDA

Zobacz pełną wersję : Przyjazne linki, brak grafiki za podstronach.



oliwier
30-12-2008, 17:29
Witam

Czytałem juz chyba z 5 poradników jak uproscic linku w joomli ale jakoś nie moge tego zrobic...
W każdym z nich jest napisane, żeby włączyc opcje przyjaznych linków w menu admina i zmienic nazwe pliku htaccess.txt na .htaccess

I tu jest problem, instaluje joomle i w głownym katalogu mam od razu .htaccess zamiast htaccess.txt Następnie włączam przyjazne linki w panelu administracyjnym i niby działają ale na żadnej podstronie nie ma grafiki szablonu. Uzywam podstawowego szablonu zaraz po zainstalowaniu joomli. I działa tylko na głownej stronie, na kazej innej podstronie nie wyświetla sie żadna grafika...

Używam joomli 1.5.8

Może ktoś wie jak sobie z tym poradzic ?

Edit:

Przepraszam za błąd w temacie, miało byc "na" a nie "za", nie moge tego zmienic niestety.

idek
31-12-2008, 17:17
najłatwiejszym rozwiazaniem bedzie wg. mnie wyedytowanie templatki i zmiana adresów względnych (templates/nazwaTemplaty/images/obrazek.gif) na bezwzględne (http://www.domena.pl/templates/nazwaTemplaty/images/obrazek.gif)

gawron
02-01-2009, 10:10
Miałem podobnym problem i zastosowałem się do sugestii (choć htaccess.txt zostawiłem bez zmian). Z grafiką w konsekwencji wszystko gra, ale z linkami z menu pojawia się problem, bo przyrasta mi na początku 'index.html' i tworzą się linki np:

/index.php/index.php/jak-dojechac

gdzie jak wybiorę ten sam link to dostanę:

/index.php/index.php/index.php/jak-dojechac

itd...

Jak sobie z tym poradzić?