PDA

Zobacz pełną wersję : Geshi - ostateczne starcie



q3d
01-01-2009, 18:07
Próbuje wykorzystać w artykułach standardowo dostępne w Joomla 1.5.8 narzedzie jakim jest GeSHI. Przed próbą zaprzęgnięcia go do pracy dość solidnie zapoznałem się z informacjami dostępnymi w sieci (między innymi na tym forum). Efekt jednak jest połowiczny, a chciałbym go doprowadzić do końca.

W chwili obecnej Geshi u mnie działa następująco:
- niezależnie od argumentu wewnątrz znacznika <pre> używana do kolorownaia jets składnia PHP, co jest też widoczne poprzez dodanie klasy php dla znacznika <pre>

* w pomocy (http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/241/26/) składnia przedstawiona jest następująco:

<pre lang="sql">Tutaj Twój kod ... </pre>w wersji 1.5.8 z tego co znalazłem w sieci powinno być:

<pre xml:sql>Tutaj Twój kod ...</pre>
Niezależnie jednak co wpisze po xml: koloruje dla PHP.

- musze wprowadzać/edytować treść artykułu z wyłączonym edytorem WYSWIG. Jeżeli jest włączony w edycji artykułu po przełączeniu się w tryb HTML nie ma już:

<pre xml:sql>Tutaj Twój kod ...</pre>a jest:

<pre>Tutaj Twój kod ...</pre>* znalazłem informację, że może pomóc odznaczenie Głownego konta administratora z filtrowania poprzez czarną listę w preferencjach artykułów ale jak widać nie przyniosło to żadnych zmian.

W tej sytuacji działanie GeSHI trudno nazwać działaniem... ale być może coś przeoczyłem więc jeżeli ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie to prosze o pomoc.

zwiastun
02-01-2009, 03:56
Możliwe, że coś źle wpisujesz
1. składnia w 1.5:

<pre xml:lang="nazwa_jezyka">kod</pre>
<pre xml:lang="xml">kod</pre>
<pre xml:lang="php">kod</pre>
<pre xml:lang="css">kod</pre>
2. Pamiętać by włączyć dodatek
3. W źródle powinieneś mieć np.

<pre class="xml">
<pre class="php">
<pre class="css">

q3d
02-01-2009, 11:05
Witam,
masz rację, poprawna składnia w Joomla 1.5 jest taka jaką zaprezentowałeś:

<pre xml:lang="nazwa jezyka">kod</pre>Od siebie tylko dodam, że dla HTML wygląda to następująco:

<pre xml:lang="html4strict">kod</pre>Dziękuje serdecznie. Pomyślności w nowym roku!

zolty
11-06-2009, 22:32
Mam ten sam problem :(, wiecie jak wyłączyć w edytorze, aby nie usuwał wprowadzonego prawidłowo kodu