PDA

Zobacz pełną wersję : Szablon na ramkach czy to możliwe ?



sylwekb
02-01-2009, 00:08
Joomla 1,5,8 Czy jest jakiś szablon joomla, który by był na ramkach ? Konkretnie miałyby być 4 części, nagłówek i strona lewa nieruchomy, środek który miałby być przesuwany tylko w górę i w dół, wraz ze środkiem miałaby być powiązana prawa strona która miałaby być przesuwana w prawo i lewo oraz w górę i dół.
Tylko uwaga: jeśli przesuwamy środek lub prawą stronę w górę i w dół to powinny te 2 ramki przesuwać się jednocześnie ponieważ są ze soba powiązane, wiem że to może się wydawać skomplikowane i niejasne ale tak musi być. Po prostu w środek mają być daty w pionowej kolumnie 2008, 2007, 2006 itp na stałe widoczne, a z prawej strony mają być do tych lat przypisane miniatury zjęć z możliwością ich powiększenia ułożone w poziomym wierszu.
W załączeniu schemat jak to ma wyglądać.
Wiem, ze napiszecie, ze to nie najlepszy pomysł bo webmasterzy odchodzą od ramek choćby ze względów na problem z indeksacją strony w wyszukiwarkach ale nie dbam o to bo nie zamierzam ich osobno indeksować.
W sumie próbowałem to zrobić w css-ie na parametrze overflow ale nie daje się zrobić żeby była stała lewa strona i nagłówek a tylko środek się przesuwał we wszystkie strony, chyba, ze ktoś ma jakiś pomysł jak to zrobić?

zwiastun
02-01-2009, 00:49
A po co Ci te ramki? Siekiery chcesz użyć tam gdzie dłutko potrzebne?
I chyba nie odrobiłeś ciągle jeszcze zadania domowego z budowy szablonów dla Joomla!

sylwekb
02-01-2009, 01:01
Tylko klient sobie wymyślił taki skomplikowany projekt, właśnie zaktualizowałem zrzut jaki sobie wymyślił. Jak to można rozwiązać ? Wiem że szablony joomla nie są na ramkach, co najwyżej można użyć overflow w css-ie

zwiastun
02-01-2009, 03:38
Skoro wiesz, to nie kombinuj. I nie opowiadaj, że klient sobie wymyślił "na ramkach", bo w tej mierze klient ma pewno żadne pojęcie. Po prostu trzeba przysiąść i tyle.