PDA

Zobacz pełną wersję : People Book



koton
30-05-2006, 19:16
Znalazłem skrypt People Book. Wykorzystuje go do sisu firm. Działał bardzo fajnie, ale ostatnio nie mogę administrować tym komponentem. Jeżeli w panelu administracyjnym chcę wejść na komponent - Ludzie to pojawia się komunikat, który uniemożliwa administrowanie komponentem.

Oto komunikat błędu:


Fatal error: Non-static method MENU_Default::MENU_Default() cannot be called statically in /...adres.../public_html/administrator/components/com_peoplebook/toolbar.peoplebook.php on line 45


Może ktoś wie o co chodzi, bo nie ingerowałem w kod skryptu a administrator serwera mówi, że nic nie zmieniał.
Pomóżcie :eek:

yama
01-06-2006, 17:55
prawdopodobnie masz na serwerze PHP5, sprobuj moze zmienic wpis w tym pliku z:


default:
MENU_Default::MENU_Default();
break;

na


default:
$MENU_Default = &new MENU_Default;
break;

Rybik
01-06-2006, 19:00
a jak masz php5 to tak czy siak zmien na 4 (opis na serwerze pomocy a jak nie to do admina) bo w wielu miejscach mozesz miec byki

yama
02-06-2006, 00:06
nie szalalbym ;) i nie gonil adminow zeby przelaczali na PHP4 bo ktos ma joomla i nie radzi sobie , i nie wszedzie mozna przez ustawienia w plikach htaccess wymusic wersje, i nie wszedzie jest dostep do php.ini. Moze nie robmy z joomli kaleki na PHP5. Chodzi i to sensownie, a drobne poprawki w niektorych komponentach nie bola, mysle ze sensowniej pokazac jak kilkoma kliknieciami umozliwic prace w PHP5 niz przekonywac ze jest ono be, bo raczej wyjdzie na to ze be jest joomla przy takiej filozofii ;)