PDA

Zobacz pełną wersję : Poprosze o tutka do menu :) WSTYD!



HanPL
03-01-2009, 10:56
Panowie mam taki maly problem z menu... mianowicie staram sie zrobic menu horizontal kilku poziomowe wysuwane w dol. I zaczalem szukac informacji o tego typu menu: znalazlem wszedzie mniej wiecej to samo - czysta joomla nie obsluguje takiego menu, nalezy stworzyc system menu i podmenu i wgrac jakis modul ktory to wyswietli w formie menu wielopoziomowego :) niby proste nie? ale trzeba by jeszcze umiec robic takie menu :) Oczywisce stworzenie menu z linkiem do artykulu czy cos takiego to nie problem - chodzi mi dokladnie o to jak zrobic menu w menu. Powiedzmy ze mam 2 menu: Main Menu i O szkole. W main menu powiedzmy: home, o szkole i kontakt a w o szkole menu z kilkoma linkami do artykolow. menu "o szkole" pojawia sie po najechaniu na o szkole w main menu :) prosta struktura menu wielopoziomowego powiedzcie mi prosze krok po kroku jak to zrobic, jak dostosowac moduly menu tak zeby to przygotowac je do jakiegos modulu generujacego menu wysuwane. Ja uzywam modulu jakiegos superfish ale jak macie cos ciekawszego to sie nie upieram :) Bardzo Was prosze o pomoc bo nie moge sobie z tym dac rady przy tworzeniu nowego linku w menu nie widze opcji submenu czy cos takiego :/ i prosze nie krzyczec...

zwiastun
03-01-2009, 12:36
Trochę nieprawda. Joomla 1.5 obsługuje dowolne menu. Cały problem - napisać CSS. A i to nie problem, bo możesz skorzystać z rozlicznych rozwiązań publikowanych w Sieci.
Na początek obejrzyj menu w szablonach Beez i JA Purity

idek
03-01-2009, 13:31
dokładnie... zrób jak mówi Boss ;)

a poza tym, to nie trzeba robić różnych menu do obsługi jednego menu. Wystarczy, że w Main Menu do pozycji "O szkole" dodasz sobie podpozycje (subpozycje) a następnie pogrzeb w ustawieniach modułu wyświetlającego to menu, bo często jest tak, że pokazwanie subpozycji jest wyłaczone..

powodzenia, jak co to pisz znowu :)

HanPL
03-01-2009, 14:49
NOO Idek! Wlasnie o to chodzi! Prosze Cie opisz mi krok po kroku jak zrobic submenu! :P

idek
03-01-2009, 15:31
tego nie umiesz zrobić? http://easycaptures.com/4271620624

HanPL
03-01-2009, 15:39
ok dzieki za odpowiedz. Pobawie sie w ten sposob i zdam raport jak mi poszlo :)

ps ale czekaj, skoro historia jest pozycja nadrzedna i po najechaniu na nia wyswietli sie podmenu to nie wazne czy link historia jest linkiem do artykulu czy do opcji wyszukaj - i tak zostanie potraktowane jako posrednik w wyswietlaniu tresci koncowej :) dobrze rozumiem? jesli nie to czym powinna byc jednostka nadrzedna?

PS2 jak juz bedziecie mi odpisywac napiszcie prosze czy dla joomli jest przewidziany jakis modul ktory wyswietla w tzw chmurce slowa kluczowe? widzialem cos takiego na kilku stronach. Co wogole o tym myslicie? sorki ale szkoda pisac nowy temat :)

idek
03-01-2009, 16:02
ps ale czekaj, skoro historia jest pozycja nadrzedna i po najechaniu na nia wyswietli sie podmenu to nie wazne czy link historia jest linkiem do artykulu czy do opcji wyszukaj - i tak zostanie potraktowane jako posrednik w wyswietlaniu tresci koncowej :) dobrze rozumiem? jesli nie to czym powinna byc jednostka nadrzedna?

zgadza sie... nieważne co to bedzie... może o byc nawet odnośnik na zewnątrz.. byle było w menu

a co do PS2 to nie bardzo kojarze o czym piszesz.... chyba że masz na mysli chmure tagów...? jesli tak to na zasobach jest teg sporo

jusJack
03-01-2009, 16:03
nadrzędna może być dowolna,
takie moduły znajdziesz na extensions.joomla.org widziałem co najmniej kilka

HanPL
03-01-2009, 16:16
taa chodzi mi o chmurke tagow :) cos polecicie konkretnego? przeszukam oczywiscie zasoby joomla.org ale szczerze powiem ze nie lubie wychodzic poza joomla.pl :P co sadzicie ogolnie o tej chumrce? ma ona praktyczne zastosowanie przy pozycjonowaniu?

idek
03-01-2009, 16:26
jakby była bez znaczenia, to pewnie niewiele osób by z tego korzystało, ale korzystaja, wniosek jeden - ma znaczenie, a jak nie do pozycjonowania, no to samym uzytkownikom pomaga w odszukaniu czego chcą, albo przynajmniej zajmuje to ich chwilke, dzięki czemu sa dłuzej na stronie, a o to przeciez nam wszytskich chodzi xD

wskazałbym Ci kilka modułów do tej churki, ale chwilowo extension nie wchodzi.. ;/

jusJack
03-01-2009, 16:29
1. raf cloud (jeśli jest do 1.5)
2. nie ma