PDA

Zobacz pełną wersję : Nawigacja - hierarchia



m0cna
03-01-2009, 13:50
Przeszukałam to forum, ale nie znalazłam odpowiedzi na mój problem.

Chcę uzyskać następujący efekt:
Main menu zawiera u mnie kilka pozycji odnoszących do głównych działów strony. Każdy z działów ma swoje własne menu.
Chciałabym, żeby pozycje wywoływane spod menu danego działu miały na szczycie swojej hierarchii ("zapalały") odpowiednią pozycję z main menu.
I żeby znalazło to oddbicie w ścieżce dostępu.

Dla przykładu: main menu zawiera: start, dział I, dział II
menu w dziale I zawiera pozycję: pozI1, pozI2
menu w dziale II zawiera: pozII1, pozII2

teraz jeżeli otworzymy dział II, pozycjęII2 ścieżka dostępu wyświetla mi się następująca: start/pozycjaII2
a chciałabym, żeby było: działII/pozycjaII2
albo: start/działII/pozycjaII2

Podpowiedzcie mi jak powinnam skonfigurować menu?

Pozdrawiam
m.

artmajster
05-01-2009, 16:40
jak masz ustawiony "Tryb zgodności ItemId:"
w ustawieniach zakładka treść

m0cna
05-01-2009, 19:34
Tryb zgodności mam "Joomla! 1.0.12 i później". Druga opcja to "Joomla! 1.0.11i wcześniej".

m.

m0cna
09-01-2009, 13:06
Wiem, że joomla jest darmowa i że na forum nikt nic nie musi, jednak liczyłam na jakaś konstruktywmą odpowiedź :-/. W końcu po coś to forum zostało założone i jest utrzymywane. Kwestia nawigacji jest dla mnie istotna. naprawde nikt się nie orientuje jak pomóc?
m.

artmajster
10-01-2009, 09:20
a próbowałaś ustawić Joomla! 1.0.11 ?

własna inicjatywa i próba rozwiązania problemu jest równie ważna co umiejętność pisania postów na forum :)

powodzenia

m0cna
10-01-2009, 10:06
Dziękuję za podpowiedż. Zmiania trybu zgodności niestety nie zmieniła sytuacji. Joomla nie pamięta, że dane submenu jest wyświetlane tylko dla określonej pozycji mainmenu.

Wierz mi, że większość problemów, które napotykam przy zakładaniu serwisu na joomla rozwiązuję samodzielnie, a jest ich nie mało, bo joomla to dla mnie nowość, a serwisem www zajmuję się amatorsko.

Tego akurat nie potrafiłam rozgryźć.

m.

artmajster
10-01-2009, 10:36
niestety jeżeli chodzi o joomlę to jest ona nieco kapryśna jeżeli chodzi o motyw który chcesz uzyskać

ścieżka która ci się pojawi może być różna, w zależności od miejsca gdzie klikniesz na link prowadzący do treści

niestety tak to działa

ale u mnie na stronie działa to poprawnie po ustawieniu na 1.0.11 i starsze

www.ett.elk.pl