PDA

Zobacz pełną wersję : Inna templatka dla redaktorow



BogdanH
03-01-2009, 17:28
Witam
Gdzies przewinal mi sie ten temat ale nie moge go odnalezc... :(
Jak po zalogowaniu sie redaktora przypisac mu inna templatke (uzywana daje za malo miejsca dla edytora i ten zachodzi na menu)?
BH

jusJack
03-01-2009, 17:52
najpierw ją zainstaluj a potem
Rozszerzenia Szablony Zaplecze i ... wybierz sobie

BogdanH
04-01-2009, 06:54
najpierw ją zainstaluj a potem
Rozszerzenia Szablony Zaplecze i ... wybierz sobie
Hmmmmm - chyba chodzi mi o cos innego albo Cie nie zrozumialem. ;)
Nie chodzi mi o zmiane templatki dla administratorow, a jedynie dla usera, ktory ma uprawnienia autora lub redaktora, czyli korzysta z templatki frontowej. W uzywanej jest za malo miejsca dla edytora artykulow i czesc z tresci edytowanej wchodzi pod menu. Dodatkowo redaktorowi niepotrzebne sa niektore bloki menu (najczesciej ogladane, czy najnowsze itp).
BH

jusJack
04-01-2009, 11:29
Tak na szybko to: Użyj tej drugiej templatki tylko dla wybranych pozycji w menu dostępnych i widocznych tylko dla grupy SPECJALNY (opcja "przypisane"), tak samo z modułami, ustaw im właściwość SPECJALNY wtedy będą widoczne tylko od autorów w górę
Rozwiązanie niedoskonałe, ale bez grzebania w templatce i stylach.

BogdanH
04-01-2009, 12:32
Poprobuje, ale moze poradzisz cos innego...
Po zalogowaniu sie usera uprawnionego do korygowania artykulow chcialbym przypisac mu zupelnie inny zestaw modulow i menu niz wszystkim. Nie moge tego jakos zrobic, bo caly czas mam widoczne moduly "powszechne". Przyczyna - pokaze mu jedynie liste artykulow jako linki i bedzie wiecej miejsca dla edytora.
BH

jusJack
04-01-2009, 18:17
przecież jeśli dla edytorów przypiszesz inna temlatkę możesz z niej wyrzucić lefty i righty a wsadzić np user3 i user4 i do nich wpakować to co mają widzieć Specjalni, Inna opcja: poszukaj modułu do zmiany templatek od frontendu i problem z głowy, każdy user może mieć inną

BogdanH
04-01-2009, 18:51
Dziekuje za rady. Niestety nie poradzilem sobie z pierwsza. Co do drugiej to mam taki modul ,ale nie chce dawac dowolnosci userowi, a chyba nie mozna przypisac userowi innej templatki niz domyslna - musi ja sam zmienic po zalogowaniu. :(
BH

jusJack
04-01-2009, 19:28
ale możesz ten moduł opublikować tylko dla Specjalnych przecież wtedy gość i registered go nie zobaczą

BogdanH
04-01-2009, 19:58
Podzialalo ale troche Cie pomecze. ;)
W takim przypadku redaktor po zalogowaniu musi nacisnac klawisz select bo jednak musi zmienic templatke. Publikuje materialy wideo i dochodzi ich dziennie nawet do 100. Edytuja to rozne osoby, czesto nie majace wiekszego pojecia o poruszaniu sie na stronach. Dlatego chcialem im obligatoryjnie przypisac przerobiona templatke. Moze zadaje naiwne pytania ale wczesniej pracowalem z serwisem "autorskim", a dopiero od kilku dni przerabiam wszystko w joomli, wiec wiedzy mi troche brakuje.
BH

jusJack
04-01-2009, 21:09
1. RAZ Wybrana templatka zapisze im się w cookie i powinna tam zostać do następnej wizyty na stronie,
2. W samej joomli nie ma opcji przypisana określonej templatki, możesz poszukać na stronie extensions.joomla.org
3. Możesz też spróbować "zwęzic edytor" w stylach albo w jego ustawieniach - dodatki >> i np. Editor - TinyMCE 2.0