PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd połączenia z serwerem



adalbert
03-01-2009, 22:42
Założyłem swoją pierwszą stronę: www.klubstarego****************************y.unl.pl - instalacja poprawna
Problem pojawił się po założeniu drugiej bazy MySQL, która miała służyć do obsługi forum (nie wiem czy dobrze zrobiłem), działanie to spowodowało, iż próba otwarcia strony poprzez wpis adresu w polu wyszukiwarki kończyła się jedynie komunikatem: " Serwis powinien być dostępny. Jeśli widzisz ten komunikat powiadom administratora. Błąd połączenia z serwerem bazy danych". To samo działanie następowało przy próbie otwarcia panelu administracyjnego strony. Wyrzuciłem więc drugą bazę MySQL oraz przywróciłem kopię strony z dysku twardego - bez pozytywnego rezultatu.
Nie posiadam żadnych logów, na stronie operatora unl.pl w wykazie stron błędów są jedynie nagłówki:401 Unauthorized, 403 Forbidden, 404 Not Found, 500 Internal Server Error.
Serwer posiada obsługę PHP 5, oraz dostęp do MySQL 5, zainstalowany był Joomla! 1.2
Link do strony: http://klubstarego****************************y.unl.pl/
To już chyba wszystkie informacje jakie mogłem podać. Zapoznałem się z regulaminem, ale tak jak wspomniałem jest to moja pierwsza strona i jestem w tym temacie całkiem "zielony". Wątek zamieściłem ponieważ poszukuję propozycji rozwiązania problemu, a nie straszenia "wywaleniem" całego wątku. Mimo całego szacunku jaki do Pana posiadam, Panie Zwiastun, oczekując kultury, zachowajmy ją sami. Pozdrawiam
<table style="width: 8px; height: 6px;" class="list" cellpadding="3" cellspacing="1"><tbody> <tr><td class="list">
</td></tr><tr><td style="vertical-align: top;">
</td></tr> </tbody></table>

zwiastun
04-01-2009, 15:05
Pozwolicie, Panowie!
@adalbert: albo porządne informacje, albo wywalam zaraz cały ten wątek!

Bazyl
04-01-2009, 15:31
Chyba już poleciało...

adalbert
04-01-2009, 17:16
Informacje, uzupełniłem na ile mogłem w pierwszym wpisie. Jeżeli administrator uzna, iż jest jest ich zbyt mało do zajęcia się problemem to niech ponownie usunie wątek, albo powie o co konkretnie chodzi. Z całej listy zawartej w regulaminie podałem wszystko co mogłem.
Pozdrawiam

zwiastun
04-01-2009, 17:32
Nie jesteś przypadkiem przewrażliwiony na swoim punkcie? Czymże to Waści uraziłem?
Chyba że wymagam cudów:
a) jakiegoś sensownego opisu owego "założenia drugiej bazy danych" i związku tego "zakładania" z Joomla! Pojąć nie potrafię...
b) informacji, co to za forum i jak zintegrowane z Joomla?
c) informacji, czy w pliku konfiguracyjnym znajdują się właściwe odwołania do bazy danych: nazwa, konto użytkownika, hasło.

adalbert
04-01-2009, 18:06
Sorry, chyba faktycznie jestem przewrażliwiony, ale to przez to, że nie potrafię poradzić sobie z zaistniałym problemem, w dodatku wywołanym jak widzę przez szereg popełnionych przeze mnie błędów.
a) bazę MySQL założyłem, bo takie były wskazówki w instrukcji instalacji forum
(nikt nie wspomniał, że jak jest jedna to drugiej nie należy zakładać, sądziłem, że forum musi posiadać swoją bazę)
b) forum to phpBB by Przemo, ale moja strona przestała już działać zaraz po założeniu drugiej bazy, przed instalacją forum, stąd wyciągam powiązania błędu zakładania drugiej bazy z Joomla!
c) w pliku konfiguracyjnym są odwołania do nazwy bazy i konta (myślę, że prawidłowe) co do odwołania do hasła nie jestem pewien, jeśli jest to wpis:
$mosConfig_password = 'hasło'; to jest on również prawidłowy.

Pozdrawiam
P.S. - Kończę z frustracjami na forum

Bazyl
04-01-2009, 22:48
Uderz w stół, a nożyce się odezwą... ;-)

Z innej beczki:

Co muszę zrobić, by zasłużyć na emblemat pod nickiem???

adalbert
05-01-2009, 22:29
Nie jesteś przypadkiem przewrażliwiony na swoim punkcie? Czymże to Waści uraziłem?
Chyba że wymagam cudów:
a) jakiegoś sensownego opisu owego "założenia drugiej bazy danych" i związku tego "zakładania" z Joomla! Pojąć nie potrafię...
b) informacji, co to za forum i jak zintegrowane z Joomla?
c) informacji, czy w pliku konfiguracyjnym znajdują się właściwe odwołania do bazy danych: nazwa, konto użytkownika, hasło.
Rozumiem, jeśli administrator obraził się na mnie, ale może jakaś mała rada...
Wszystkie wymagane informacje zamieściłem wcześniej. Pozdrawiam

zwiastun
05-01-2009, 23:40
Mam wbrew pozorom duży margines tolerancji :)
Nie korzystam z forum BB, więc nawet nie potrafię sobie wyobrazić, jak to się stało, że założyłeś "drugą bazę", a jeszcze nie zainstalowałeś forum i witryna już przestała działać. A że nie rozumiem, nie śmiecę - bo i po co. Uściśliłeś informację - być może teraz ktoś będzie wiedział, o co chodzi. Ja - niestety - nie wiem (kruczek tkwi w tym zakładaniu drugiej bazy - dlaczego po jej załozeniu przestał działać Joomla! - nie spotkałem się z taką sytuacją, by założenie kolejnej bd powodowało problemy w działaniu jakiejś aplikacji)

adalbert
10-01-2009, 20:05
Dzięki, za chęci. Niestety moja strona na tym serwerze to już historia. Wykasowanie wszystkich plików, usunięcie bazy oraz ponowne założenie bazy i wgranie "czystej" Joomli! 1.0 nie pozwoliło na ponowną jej instalację. Co było przyczyną i dlaczego nie udawało się naprawić problemu - nie wiedział nikt. Poprosiłem administratora serwera o usunięcie mojego konta i nazwy domeny, tak abym mógł je ponownie założyć, stwierdził, iż jest to niemożliwe. Wobec powyższego założyłem stronę na innym serwerze, instalacja tego samego skryptu przebiegła bezproblemowo !
Szkoda tylko tamtego hosta, był bez reklam ...

zwiastun
10-01-2009, 20:32
Czegóż Ci takiego szkoda? Toż to było, ale wielkie g*!

adalbert
10-01-2009, 20:43
Trudno się nie zgodzić, szkoda tylko poświęconego czasu, ale w końcu dzięki temu nauczyłem się też czegoś.
Pozdrawiam