PDA

Zobacz pełną wersję : Biuro prasowe - jakich dodatków użyć? [początkujący]



witwit
05-01-2009, 14:52
Witam,

przygotowuję biuro prasowe (z informacjami dla dziennikarzy) firmy. Do tej pory robiłem wszystko w czystym HTMLu. Informacji jednak pojawiło się na tyle dużo, że zacząłem rozglądać się za jakimś CMSem. Najwięcej osób rekomendowało Joomlę i stąd moja obecność na tym forum. Problem mam z tym, że jest mnóstwo dodatków, ale nie udało mi się w ich gąszczu odnaleźć nic co by spełniało moje wymagania lub było dostatecznie dopracowane. I stąd moja prośba o jakieś sugestie - czego użyć, co polecacie, czy to w ogóle da się zrobić?

Założenia/wymagania stawiane systemowi są takie:
- dodawanie informacji prasowych (które po dodaniu automatycznie powinny pojawiać się na stronie głównej lub stosownej podstronie w układzie hierarchicznym - najnowsze na górze)
- każda informacja prasowa powinna zawierać wyświetlony tekst (może być bez żadnych znaczników HTML), miniaturki zdjęć (mogą być np. w jednej linii przy artykule czy pod artykułem) z podpisami, które po kliknięciu otworzą się (najlepiej w nowym oknie) w pełniej rozdzielczości, aby dziennikarze mogli je pobrać i wykorzystać np. do druku, linki do informacji prasowych w innych formatach (PDF, DOC, TXT, RTF)
- miniaturki zdjęć powinny generować się automatycznie na postawie wgrywanych zdjęć pełnej jakości
- informacje w innych formatach powinny być automatycznie linkowane

Podstawowy problem mam z galerią (nie znalazłem nic co bym potrafił zainstalować i co by robiło same miniaturki, z możliwością podpisu i wyświetlenia fotki w pełnej jakości). Nie umiem też sprawnie linkować do plików i wyświetlić zdjęć przy artykule (np. w pionowej kolumnie, jedno pod drugim). :(

A może są jakieś gotowe rozwiązania do prowadzenia biur prasowych?

Pozdrawiam wszystkich,
W.

PeFik
05-01-2009, 16:10
Za czym zaczniesz szukać dodatków (czyt. modułów) zobacz co oferuje sama J! - patrz twój pkt 1 (dlatego zalecam literaturę tematyczną)

Reszta to plugin do generowania minaturek.

Poza tym jeśli to sa twoje początki, a chcesz szybko efekt, to może kogoś wynająć/zlecić? Bo tak będziesz co rusz o coś pytał, nie żebym miał to za złe, ale ...sam rozumiesz. Serwis ma zarabiać? Jeśli tak to potraktuj go na serio, zainwestuj, skro soft masz za free !

p.s.
Przygotuj specyfikacje wtedy rozmowa z przyszłym wykonawcą będzie na poziomie.

witwit
05-01-2009, 16:18
Za czym zaczniesz szukać dodatków (czyt. modułów) zobacz co oferuje sama J! - patrz twój pkt 1 (dlatego zalecam literaturę tematyczną)

Reszta to plugin do generowania minaturek.

Poza tym jeśli to sa twoje początki, a chcesz szybko efekt, to może kogoś wynająć/zlecić? Bo tak będziesz co rusz o coś pytał, nie żebym miał to za złe, ale ...sam rozumiesz. Serwis ma zarabiać? Jeśli tak to potraktuj go na serio, zainwestuj, skro soft masz za free !

p.s.
Przygotuj specyfikacje wtedy rozmowa z przyszłym wykonawcą będzie na poziomie.

Dzięki za odpowiedź i za informacje. Oczywiście, gdybym chciał kogoś wynająć, zlecić te prace innej osobie, to z pewnością nie pisałbym na to forum. Ponieważ jednak chcę to rozwiązać w inny sposób, to szukam tu pomocy. Ot taka pradawna idea forów internetowych. :)
W każdym razie dziękuję raz jeszcze za poświęcony czas.

hesar
06-01-2009, 08:34
eee, spokojnie - w zasadzie mozna spokojnie wykorzystac sama joomle do wiekszosci tego co potrzebujesz uzyskac (wiekszosc galerii sama generuje ilonki dla wgrywanych do komponentu media obrazkow i spokojnie mozna je wykorzystac linkujac bezposrednio)
podobnie do trzymania dokumantow w innych formatach mozna wykorzystac np docmana i wewnatrz artykulow linkowac bezposrednie do tych dokumentow

wszystko co potrzebujesz jest kwestia nieskomplikowane dostosowania istniejacych i dobrych modulow do twoich potrzeb