PDA

Zobacz pełną wersję : Wyskakujące okno popup



marcin_mistrz
05-01-2009, 19:08
Witam,
zarządzam stroną http://filmyon-line.pl, mam problem, przy każdym nowym uruchomieniu przeglądarki i wejściu na stroną lub jakąś podstronę przeglądarka uruchamia wyskakujące okienko popup, nie wiem co je uruchamia. Myślałem, że może to statystyki, usunąłem skrypt i nic, próbowałem też z systemem wymiany linków usuwając ten skrypt, ale to nic nie pomogło. Nie wiem co może powodować uruchamianie tego okna popup, przeglądałem również źródło strony, które otrzymuje przeglądarka, ale tam nie mogłem nic znaleść.

Prosiłbym o jakieś wskazówki, może to skrypty reklam google?? (w co wątpię).

Pozdrawiam

Marcin

Dakota
05-01-2009, 19:12
mnie nic nie wyskakuje.... korzystam z przeglądarki o nazwie k-meleon

p.s
to Twój szczęsliwy dzień..... 200 post napisałam odpowiadając Tobie :)

PeFik
05-01-2009, 20:47
1) filmy na twoim serwerze pochodzą z m.in. z megavideo.com
2) pop'upa możesz mieć np. od statystyk -> http://stat.4u.pl/
3) ...i 3/4 filmów w sposób oczywisty łamie prawo autorskie!!! a napis "

Żaden z prezentowanych filmów nie znajduje się na serwerze, serwis prezentuje jedynie linki do filmów. Wszystkie linki odnoszą się do serwisów, których użytkownicy potwierdzili, że posiadają prawa autorskie do udostępnianych przez siebie zasobów." - nie chroni przed opowiedzialnością karną!!

jusJack
05-01-2009, 22:41
Obawiam się, że w punkcie 3 PeFik ma rację... czym innym jest podać link do serwisu, który ma prawo do udostępniania tych filmów a czym innym rozpowszechniać je poprzez swoją witrynę...

marcin_mistrz
06-01-2009, 15:46
Problem z popup'em chyba rozwiązałem, po kilku testach na innych maszynach doszedłem do wniosku, że muszę mieć jakiegoś robaka, i faktycznie po lekkim skanie wykryło jakieś dziadostwo i problem z głowy,

Dzięki wszystkim za pomoc.

Co do udostępniania filmów z megavideo, youtube, itp., to ja sprawę widzę tak: ktoś kto się zarejestrował np. na youtube przeczytał regulamin i go zaakceptował, tym samym wie, że może dodawać tylko filmy(materiały), do których ma prawa autorskie. Ja też czytałem ten regulamin i skoro tam jest tak napisane, to znaczy, że wszystkie filmy jakie są w youtube, są dodane przez posiadaczy ich praw autorskich i dlatego ja mogę je bez problemu polecać i promować, bo niby skąd ja mam wiedzieć, że akurat ktoś dodał film do którego nie posiada praw aurotskich.

pozdrawiam

jusJack
06-01-2009, 21:10
idź z tym do prawnika, wyjaśni Ci niuanse...
to forum jest o joomli więc ...
zamykam temat

zwiastun
06-01-2009, 21:48
zamykam temat
A jak to robisz?

jusJack
06-01-2009, 23:10
eeee teraz to się czepiasz ;-)

zwiastun
06-01-2009, 23:42
Jak user sobie żarty stroi, to jest dowcipny, jak admin to się czepia!
Zatem poważnie i tym razem- rzeczywiście czepiając się: zamykanie tematów to na forum czynność moderatora lub administratora, a nie komunikat użytkownika (nawet aktywnego i użytecznego!). Przypisywanie sobie nieposiadanych uprawnień nie należy do dobrego tonu.

Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!
Z prostej i taktownej uwagi zrobił się knot! Juzaś przypadek Juzasia - wina admina.

jusJack
07-01-2009, 23:43
Podwójne nieporozumienie, więc wyjaśniam i przepraszam.
pisząc niefortunne "zamykam temat" miałem na myśli, że jak dla mnie temat uważam za zamknięty
pisząc że się czepiasz, żartowałem.
jusJack

idek
08-01-2009, 01:10
a ja bym tematu nie zamykał... podrążyłem chwilke w sieci, bo zainteresowało mnie co piszecie.. na jednym forum znalazłem, ze takie zachowanie (embedowanie filmów) jest nielegalne... ale znowu potem znalażłem na forumowisku taki temat:

http://www.forumowisko.pl/lofiversion/index.php/t49928.html

w którym ktoś kto wypowiada się w miarę sensowanie (nie wiem kim ten user jest) pisze, że jest legalne...

jusJack, czemu uwazasz że to nielegalne?

edit: http://forumprawne.org/prawo-autorskie/21279-umieszczanie-filmiku-z-youtube.html

jusJack
09-01-2009, 20:54
Widzisz IDEK, zachowanie jest legalne, nikt nie zabroni embedować filmów z YouTuba czy innych serwisów.
Chodzi o coś innego, a mianowicie, część tych filmów nie została umieszczona legalnie na Youtube: Brak pewności, że ktoś kto uploadował film na Youtuba miał do tego prawo - a jeśli nie miał a Ty ten film udostępnisz w swoim serwisie, zgodnie z polskim prawem naruszasz prawa autorskie (chociaż film jest amerykański, Youtube amerykański i oni mają to w .... nasze ORGANY Ścigania mogą Cię za to ścigać! - to tak jak z ochrona pytonów, ktore w Polsce nie wystepują) zasłanianie się w tym zakresie regulaminem Youtuba niewiele da (nieświadomość nie zwalnia od odpowiedzialności)
Osobną sprawą jest że emitowanie mediów w jakiejkolwiek postaci podlega opłatom na ZAiks Stoart i innych darmozjadów, chyba że masz wyraźną (najlepiej pisemną) zgodę autora na ich publikowanie na wolnej licencji
Inna sprawa jest że w praktyce mało kto to ściga, ale i w tej sprawie zaczyna się coś zmieniać, w samym linku z forum które podałeś jest artykuł o działaniach ZAIKSU w identycznej kwestii, rzecz dotyczy kilkuset serwisów.

marcin_mistrz
09-01-2009, 22:19
Ja bym to widział tak:
1. Mam pewność, że film, który jest wstawiony z youtube można pokazywać na swojej stronie, dlatego, że
- nie można dodawać filmów bez posiadania praw autorskich do nich, czyli wszystkie filmy, są dodane przez ich właścicieli, a jeżeli tak nie jest to tylko oni ponoszą za to odpowiedzialność -> tzn. Ja, w żaden sposób nie mogę wiedzieć, że dany film został dodany przez osobę, która ma lub nie ma do niego praw autorskich. (ostatecznie mogę się domyślać)
- Można zablokować funkcją embed, tak żeby nie dało się publikować filmu poza youtube, -> więc jakby ktoś nie chciał, żeby jego materiał był publikowany to by nie zezwolił na to

2. Miałbym tu takie porównanie (kontrę do przykładu o pytonie): Jest złodziej, który handluje na aukcjach internetowych kradzionym sprzętem, Ja zauważyłem świetną ofertę i kupuję jakiś sprzęt. Zadowolony polecam tego sprzedającego moim znajomym, oni też kupują. Złodziej wpada i policja przychodzi do moich znajomych, a oni mówią, że to ja im poleciłem tego sprzedającego. Ja jednak nie idę siedzieć, ponieważ nie wiedziałem, że to jest złodziej.


jusJack napisał:
nieświadomość nie zwalnia od odpowiedzialności
Z tym bym się nie zgodził,
Może chodziło Ci o nieznajomość prawa, która szkodzi.

zwiastun
09-01-2009, 22:35
A ja bym radził, w takich kwestiach, mieć swego łebskiego radcę prawnego, a nie interpretować prawo tak, jak wydaje się, że dla interpretującego jest najlepiej.
Jeśli kupisz kradzione po wyjątkowo atrakcyjnej cenie, a sprzedający nawet Ci kwit wypisze, że on nie ukradł, ale kupił, to i tak z trudem wybronisz się z zarzutu, że uczestniczyłeś w nieuczciwym procederze, jeśli Ci taki zarzut zostanie postawiony. Nie mówię, że się nie wybronisz... Ale i nie bądź pewny, że się wybronisz, że nie posiedzisz, że nie zapłacisz, a przynajmniej, że nie postresujesz się.

kurtz
09-01-2009, 23:47
1). nadawanie filmów z YT przez serwisy jest nielegalne jeśli nadawane są filmy tych twórców, którzy stowarzszyszeni sa w związkach artystów. jeśli jest to kolo, który nakręcił sobie video na komóre, to taki link może podpiąć sobie każdy. jeśli ktoś się promuje za pośrednictwem systemów SN - na pewno nie ma nic przeciwko. lans to nowomoda, która szybko nie wygaśnie.

2). nadawanie cudzych programów (programy abonamentowe) jest nielegalne, czy to przechwycasz, czy to korzystasz z przechwyconego strumienia.

3). ze względów czysto ekonomicznych, nadawanie sygnału kanałów komerycjnych jest ... nielogiczne.

4). nadawanie własnego strumienia tv / audio w sieci jest jak najbardziej legalne. nadawanie audio to jest 2 500 PLN opłaty miesięcznej* dla ZAIKS / ZPAV. nadawanie własnego strumienia video jest całkiem legalne. ustawa nie przewiduje opłat z tytułu częstotliwości ponieważ w strumieniu internetowym częstotliwość nie istnieje. ustawodawca nie ma zatem możliwości ani wymagać opłaty ani pobierać jej pod pozorem nadawania nielegalnego strumienia. masz do niego pełne prawo, jesteś jego autorem. nie korzystasz z częstotliwości i nie jesteś "lub czasopismem".

chyba tyle ...

kurtz
10-01-2009, 14:10
dodatkowo

poniżej pełna treść amerykańskiego aktu prawnego 17 U.S.C. 512 (f)


http://www.bitlaw.com/source/17usc/512.html

wszelkie sprawy prawne na poziomie międzynarodowym rozwiązuje tzw. prawo prywatne międzynarodowe, powiązane bardzo blisko z prawem zwyczajowym.

odsyłam do źródeł.

marcin_mistrz
22-01-2009, 23:36
Dzięki za tak szczegółowe wyjaśnienia zagadam się z wszystkimi twoimi uwagami. Jednak z tego co czytam, wnioskuję, że nie uchwyciłeś o co chodzi.
Jeszcze jeden przykład, może czytelniejszy:
Załóżmy, że prezes jednej ze znanych telewizji, będący jednocześnie jej jedynym właścicielem i wszystkiego co ta telewizja produkuje w we własnym zakresie tzn. prezes ten ma prawa autorskie do wszystkie materiał jakie nadaje ta telewizja. Ten prezes rejestruje się na youtube jako stachozdzicho123 i wstawia te wszystkie materiał, tak po prostu, żeby każdy mógł je obejrzeć. Potencjalny użytkownik włącza sobie taki filmik i mniema, że dodał go właściciel jego praw autorskich, chociaż widzi logo stacji itp. w materiale i zauważa, że ten kto to dodał ma jakiś dziwny login, ale nie ma żadnych podstaw, żeby sądzić, że ten materiał jest opublikowany przez osobę, która nie ma do niego praw autorskich.

Więc być może tak jest, z tymi wszystkimi użytkownikami, którzy wstawiają różne filmiki.

Jeszcze to: Być może istnieje jakaś organizacja w USA lub gdzieś indziej, która zrzesza wszystkich, którzy potwerdzili, że oni napewno nie dodadzą swoich materiałów na youtube, ale potencjaly użytkownik wcale nie musi o tym wiedzieć. Jest niebezpieczeństwo, że jest to sankcjonowane przez prawo (pewnie o tym chcesz cały czas powiedzieć). Zasada "nie znajomość prawa szkodzi" nawet w tym przypadku nie ma potwierdzenia, ponieważ w każdej konstytucji jest zapisane, że swoją własnością można dysponowac jak się chce (oprócz kilku przypadków), więc można domyslać się, że nawet jak ktoś był w takiej organizacji, to może akurat mu się odwidziało i już tam nie jest.

Wynika, że: Jednoznacznie nie mogę nigdy stwierdzić, czy materiał jest dodany zgodnie z regulaminem, czy nie, więc muszę zakładać, że tak jest.