PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wstawianiem i wyswietlaniem obrazków za pomocą mosimage



mharek
06-01-2009, 13:29
Witam,
Mam zainstalowaną joomle 1.0.15 i mam następujący problem:
- po kliknięciu na przycisk w edytorze "wstaw obrazek" wyskakuje puste okienko - nie pojawiają sie normalne efekty - wpisywanie źródła zdjęcia itp.
- w zakładce grafika z prawej strony podczas tworzenia nowego artykułu joomla widzi co prawda podkatalogi z z katalogu "images/stories" ale nie widzi ich zawartości!
- Joomla widzi zawartość katalogu "images/stories" ale po wybraniu zdjęcia, które chcemy zapisać nie zapisuje go i nie można umieścić na stronie.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i wie jak go rozwiązać?

Pozdrawiam

Dakota
06-01-2009, 16:57
sprawdz w pliku configuration.php co masz zapisane dla zmiennnej $mosConfig_live_site ..... potem zaloguj się do panelu z takiego właśnie adresu

mharek
07-01-2009, 11:49
niestety... to nie pomogło, choć rzeczywiście jest tam zapisany inny adres strony niż do tej pory się logowałem...

Patrycja7777
07-01-2009, 12:22
Mam podobny problem - staram się wrzucić obrazek i pojawia mi się puste okienko. Poprosiłam znajomego, aby zalogował się z innego adresu i łącza i spróbował powtórzyć te czynności - u niego bez problemu wszystko działa. Po jego próbie zalogowałam się sama i rzeczywiście działało. To było wczoraj późnym wieczorem. Dziś rano jednak wszystko wróciło do poprzedniego stanu. Czy może to być uzależnione od jakości łącza? Nie zmieniałam żadnych ustawień i dziś znów mam puste okno przy wstawianiu obrazu (czy czegokolwiek innego). Czy udało ci się dojść, na czym polega problem???

zwiastun
07-01-2009, 12:43
Cache przeglądarki?

Patrycja7777
07-01-2009, 15:46
wyczyściłam. jakie powinny być ustawienia mozilli, aby wszystko działało poprawnie?