PDA

Zobacz pełną wersję : wersj lite



kuku
06-01-2009, 15:12
Czy joomla tworzy jakies wlasne pliki podczas normalnej pracy czy tylko uzywa bazy danych ?
interesuje mnie to dlatego bo zainstalowałem se joomle na boo.pl wgralem kolka dodatków i mialem problem z dogrywaniem kolejnych - okazało się że serwer ma quote na ilość plików (maksymalnie 5000) usunąłem angielski help i narazie jest ok ale zastanawiam się czy nie będzie problemow z czasem gdyby się trochę rozrosło

może tytuł nietrafiony ale nie moge go edytować

zwiastun
06-01-2009, 15:25
tak, pliki pamięci podręcznej w katalogach cache

kuku
06-01-2009, 18:21
a orientujesz się (tak oczywiście pi razy oko) o ile taki cache przechowuje plików ?
pewnie zależy to od wielkości bazy danych - jest to jeden plik na artykuł czy więcej ?
no i gdzie można ograniczyć wielkości cache, w moim wypadku może sensowne będzie nawet całkiem wyłączyć bo strona ma przewidywalną odwiedzalność max jedna osoba na godzine (taka wizytówka firmy)

a hosting pewnie zmienie tylko że boo.pl ma płatność smsem a ja mam kartę iplusa do internetu na której mi majątek zostaje ;) i w sumie najlogiczniejsze co znalazłem to oplacenie tym serwera, zamiast wysyłać do audiotele

zwiastun
06-01-2009, 21:39
Nie orientuję się. Niby skąd. Tobie natomiast radzę zorientować się, jak działa Joomla! Jeśli się do tej pory nie spotkałeś z pojęciem pamięci podręcznej, to najwyższa pora się z nim spotkać!