PDA

Zobacz pełną wersję : Phocagallery - błąd tworzenia miniaturek



kubek_69
06-01-2009, 18:13
Co powoduje że przy tworzeniu miniaturek pojawia sie komunikat:
Obraz (nieprawidłowy typ pliku lub obraz uszkodzony) - usuń obraz lub wczytaj go ponownie przez FTP
Bibliktekę GD (nie prawidłowo działająca biblioteka GD, nie działające funkcje GD) - zainstaluj lub przeinstaluj bibliotekę GD na serwerze
Uprawnienia (brak uprawnień do zapisu w plikach lub katalogach) - zmień ustawienia praw dostępu dla katalogu image/phocagallery na serwerze,
W ustawieniach galerii zmienia sie ustawienie na NIE twórz miniaturek.
Tylko część zdjęć powoduje ten błąd, wgrywałem je ponownie, wszystkie zdjęcia były obrabiane tym samym programem.
Jeśli mam przeistalować bibliotekę to jak to zrobić - Joomle dopiero poznaję i prosze o zrozumienie jeśli pytam o rzeczy banalne a za wszelką pomoc bardzo dziekuje

pyby
12-01-2009, 17:04
musisz wykonać dokładnie to :
Obraz (nieprawidłowy typ pliku lub obraz uszkodzony) - usuń obraz lub wczytaj go ponownie przez FTP
Bibliktekę GD (nie prawidłowo działająca biblioteka GD, nie działające funkcje GD) - zainstaluj lub przeinstaluj bibliotekę GD na serwerze
Uprawnienia (brak uprawnień do zapisu w plikach lub katalogach) - zmień ustawienia praw dostępu dla katalogu image/phocagallery na serwerze

Czyli: apropos uprawnien - wchodzisz przez np. Total Commandera i ustawiasz uprawnienia do katalogów galerii na 777.
apropos biblioteki GD- w większości hostingów jest to zainstalowane i działa dobrze, testowałem na nazwa.pl oraz home.pl oraz u znajomego na serwerze. Znajomy też nie miał GD, powiedziałem żeby zainstalował i udało się- działa. Gdzie trzymasz stronkę?

kubek_69
13-01-2009, 11:56
Dzięki za odpowiedź. Stronę trzymam na Interii, zdjęcia wczytuje przez ftp bo jest ich dużo, jestem jej adminem czyli mam wszystkie uprawnienia. Błąd wystąpił po około 4 miesiącach użytkowania Phocagallery. Wczoraj działała bez problemu, dodałem ok. 80 zdjęć na jeden raz i wszystkie miniaturki utworzyły się bez problemu …..i bądź tu mądry, co jest grane .
Wyszukałem sobie POMOC Procagallery, czytam ….. i proszę łopatologicznie odnośnie biblioteki GD i jak i gdzie zmieniamy ustawienia uprawnień. Pozdrawiam