PDA

Zobacz pełną wersję : Brak polskich znaków w "tłumaczeniach" (Joomla 1.5.8 + VirtueMart 1.1.2 )



piotrlos
06-01-2009, 23:50
Witam,
Po instalacji:

- Joomla 1.5.8
- pl-PL_joomla_lang_full.1.5.8
- VirtueMart 1.1.2
- Language_Pack_for_VirtueMart_1.1.2

mam problem z uzyskaniem polskich znaków w wyrazach pobieranych z pliku tłumaczenia (polish.php)np. "ilość", "Szczegóły produktu" itp. Również opisy w panelu administracyjnym nie są poprawnie wyświetlane - zamiast polskich znaków pokazują się krzaczki.
Wszystkie inne treści są poprawnie wyświetlane.

Pogooglałem i poszukałem a forach w poszukiwaniu odpowiedzi. Próbowałem konwertować pliki polish.php do UTF-8 za pomocą notepad++, ale powodowało to jedynie zamianę krzaczków na inne krzaczki :)
Będę wdzięczny za podpowiedzi!

Pozdrawiam
Piotr

zwiastun
07-01-2009, 00:34
A czemu nie korzystasz z polskiego wydania VM?
Powodem może być kodowanie Twojej bazy danych
Do konwersji (ten plik jest bodaj w ISO-8859-2) lepiej użyc gżegżółki

hesar
07-01-2009, 10:17
Eee chyba baza danych nie ma raczej nic wspolnego z kodowaniem w pliku.
Pytanie jest jakie wysylasz kodowanie strony i jakie kodowanie obsluguje ci przegladarka. Być moze problem lezy po stronie przegladarki. Czemu kur. . . Ludzie nie podaja adresow stron żeby to na szybko sprawdzic. Jeśli strona jest w iso to i pliki translacji musza być w iso a jeśli utf to utf ma być bez BOM (to jest istotne)

zwiastun
07-01-2009, 10:59
Ale za to wypisują brednie, że im się nie pomaga, że się ich lekceważy, że się nie ma dla nich szacunku.
PS Kodowanie BD może być powodem :), ale to i tak wróżenie z fusów.

piotrlos
07-01-2009, 22:29
Dziękuję za zainteresowanie. Strona w utf. BD sprawdziłem, kodowanie utf. Gżegżółką też konwertowałem - to samo. Przeglądarka automatycznie rozpoznawała utf.
W końcu przesiadłem się na jarzębinę i jest ok.
Chętnie podałbym linka, ale tamtą instalację już usunąłem. Następnym razem kur.. będę o tym pamiętał O tych bredniach, to tak ogólnie? Nie do mnie ;)
Pozdrawiam

zwiastun
07-01-2009, 23:49
Tak ogólne :)