PDA

Zobacz pełną wersję : Submenu bez rozwijania.



Fladnag
07-01-2009, 13:47
Witam,
w jaki sposób wyłączyć, o ile jest to w ogóle możliwe, rowijanie menu na górze (temp eGov) z jednoczesnym zachowniem struktury menu>submenu. Zeby było jeszcze jaśniej, menu wyglada tak:

-A
--AA
--AB
--AC

Zależy mi na tym, zeby w górnej belce wyświetlało tylko A bez rozwiajania linków do pozostałych pozycji, ale po kliknięciu w A struktura była wyświetlana w menu po lewej stronie witryny.

idek
07-01-2009, 14:05
ja bym to rozwiązał tak, że do każdej pozycji (A, B, C...) strowrzyłbym osobne menu (AA, AB, AC; BA, BB, BC....) i moduły opublikował tylko na wybranyh stronach (tylko A, tylko B, tylko C...)

czyli musiałbyś stworzyć górne menu osobno i każde menu boczne też osobno... inna opcja póki co nie przychodzi mi do głowy

Fladnag
07-01-2009, 14:11
Wydaje mi się, że można to zrobić przez edycje html`a, ale nie wiem, gdzie jest fragment kodu odpowiedzialny za wyświetlanie menu.

idek
07-01-2009, 14:29
jak uważasz, ze dasz rade... (a raczej nie dasz sąsząc po Twoim pytaniu, gdzie jest kod wyświetlający menu) no to poszukaj w: modules/mod_mainmenu

Fladnag
07-01-2009, 15:47
Hm, znalazłem ów kod, ale chyba nie tędy droga. Owszem można w CSS`ie pozmieniać tak, żeby submenu się nie rozwijało przez nadawanie wartości zerowych zmiennym, ale to trochę zamiatanie pod dywan... Problem nierozwiązany.

zwiastun
07-01-2009, 16:30
A po co to kombinowanie?
Zakładasz menu lokalne. W module menu ustalasz, że wyświetla się na stronach wywoływanych przez odnośnik z głównego górnego menu. Standardowe rozwiązanie

idek
07-01-2009, 16:32
to samo mu napisałem, ale kolega chce grzebać w plikach ;)

m0cna
17-01-2009, 17:56
Różnica jest duża, bo jak zrobi osobne menu AA, AB i AC to w nawigacyjnej ścieżce dostępu nie będzie się wyświetlać wartość A z menu głównego. No i A z menu głównego nie będzie podświetlone jako aktywne.

Tworzy się przez to zamieszanie w nawigacji na stronie. Też się borykam z tym problemem.

m.

zwiastun
17-01-2009, 23:41
1. I co z tego, że nie będzie się wyświetlać w ścieżce nawigacyjnej? Czemu ta ścieżka ma służyć? Wyświetlaniu się, czy szybkiemu powrotowi do jednego z poprzednich miejsc?
2. Można skorzystać z Extended menu

m0cna
18-01-2009, 00:04
Jak to co z tego? Sam odpowiedziałeś co. Ścieżka ma służyć szybkiemu powrotowi, a jak źle wyświetla, to uniemożliwia powrót w poprzednie miejsce.

Poprawna nawigacja to jeden z kluczowych elementów każdego serwisu.

Co do extended menu, to właśnie się mu przyglądam. Póki co, nie znajduję dla niego porządnego tutoriala/instrukcji.

m.

zwiastun
18-01-2009, 00:09
1. A w czym niby utrudnia powrót do poprzedniego miejsca?
2. Tutorial... możesz napisać. Ktoś już nawet zrobił swego czasu początek na forum...

m0cna
19-01-2009, 15:14
1. Utrudnia, bo nie wyświetla (na ścieżce) poprzedniego miejsca. Oczywiście, użytkownik może korzystać z przycisku "powrót" w przeglądarce, tylko po kij wtedy ścieżka dostępu?
Przykład: wchodzisz w menu główne w pozycję B, i otwiera ci się submenu boczne z pozycjami Ba, Bb, Bc, wchodzisz w jakikolwiek element submenu bocznego, np. w Ba.
Ścieżka nawigacji powinna być Start>poz_B>poz_Ba
A jest: Start>poz_Ba
Nie masz więc na ścieżce powrotu do poz_B.
Bardziej łopatologicznie już nie umiem.
2. W extended menu udało mi się uzyskać pożądany efekt, jeśli chodzi o ścieżkę dostępu. Wymaga to niestety zmieszczenia wszystkich pozycji w jednym, bardzo rozbudowanym menu, co jest niewygodne w administracji. No ale trudno.
Co do pisania tutoriala, to nie każdy wchodzący na to forum jest ekspertem od joomli i dodatków. Ja nie jestem. Dlatego zadaję pytania. Oczekiwać by można, że właściciel(le) forum są ekspertami...
To czego mi się jeszcze nie udało osiągnąć to podświetlenia nadrzędej pozycji menu, mimo, że mam zaznaczoną opcję "Aktywne nadrzędne" na "tak". Podświetla mi tylko bieżący element.
m.

zwiastun
19-01-2009, 15:54
Ścieżka nawigacji powinna być Start>poz_B>poz_Ba
A jest: Start>poz_Ba
Nie masz więc na ścieżce powrotu do poz_B.
Bardziej łopatologicznie już nie umiem.
....
Oczekiwać by można, że właściciel(le) forum są ekspertami...
....
m.
ad. ścieżka powrotu: użytkownicy naszych witryn częściej bywają inteligentni, niż nam się wydaje; ścieżka ma pomagać, i taką rolę spełnia. Ty chcesz zjeść ciastko i mieć ciastko - gdy po zastosowaniu exmenu masz pełną ścieżkę dostępu, to Ci nie odpowiada, ze "Wymaga to niestety zmieszczenia wszystkich pozycji w jednym, bardzo rozbudowanym menu".

ad 2. Ekspert nie znaczy wielbłąd. Nie wydaje Ci się, że kierowanie tego typu uwag do osoby, która udostępnia Ci za frico dziesiątki stron materiałów pomocniczych, jest nie na miejscu?

m0cna
19-01-2009, 16:09
Chcę mieć po prostu spójną nawigację. To co standardowo oferuje joomla 1.0.x jest niedopracowane, więc próbowalam to obejść. I tyle. Nie ma to nic wspólnego z jedzeniem ciastek :).
Ekspert nie znaczy wielbłąd. Ale może napisać "nie wiem jak to zrobić" zamiast "a po co ci coś takiego". Ty napisałeś to drugie i zaproponowałeś mi pisanie tutoriala, mimo, że zasygnalizowałam, że mam trudność z posłużeniem się modułem Extended Menu.
A za udostępnianie materiałów, skryptów itd, jestem wdzięczna całej społeczności użytkowników, która dzieli się swoją wiedzą i czasem. I tobie równiż, za wysiłek włożony w prowadzenie tego serwisu.
Potrafię łączyć wdzięczność za udostępnienie serwisu z irytacją, że ktoś mnie zbywa. ;-)
m.

zwiastun
19-01-2009, 16:16
Tak? O extended menu napisało Ci się samo (i o tym, że już jakieś początki poradnika są) , bo ja Cię "zbyłem". No cóż, nie jesteś pewno ani pierwszym, ani ostatnim użytkownikiem, który czyta jak chce i rozumie jak chce, a pretensje o swoje rozumienie ma do innych.

faketa
10-06-2009, 09:37
Witam

Mam podobny problem o jakim wspomina mOcna. Chciałbym aby w każdym momencie poruszając się po submenu umieszczonym w pozycji left aktywne było cały czas wybrane menu z topmenu. Czy extended menu rozwiąże ten problem?

zwiastun
10-06-2009, 10:17
???Wersja Joomla?

faketa
10-06-2009, 10:23
Wersja 1.5.0
sorry nie ten dział

zwiastun
10-06-2009, 10:31
W 1.5 nie ma potrzeby korzystania z exmenu. Rdzenne rozwiązanie dostarcza wszystkich potrzebnych do sformatowania informacji.