PDA

Zobacz pełną wersję : Aliasy do adresów (joomla 1.5)



heldan
07-01-2009, 13:55
Witam, chciałbym się dowiedzieć czy można konkretnemu artykułowi nadać alias. np. zamiast www.mojastrona.pl/sport zrobić www.sport.mojastrona.pl . Mam własny serwer i wykupioną domenę. Strona oczywiście jest w joomli wersja to 1.5 .

Zakładałem już taki temat nie uzyskałem jednak odpowiedzi. Temat został usunięty z poleceniem zapoznania się z Joomlą. Robiłem co mogłem, przeczytałem wiele poradników, nie znalazłem jednak odpowiedzi. Proszę więc was o pomoc i chociaż nakierowanie mnie na odpowiednią drogę. Dziękuję i pozdrawiam

pyby
07-01-2009, 16:42
@heldan - nie da się , ustawiasz to z poziomu serwera

heldan
07-01-2009, 17:35
no tak, z poziomu serwera wiem. Ale pytanie brzmi jak. Bo przecież jak ustawię alias www.sport.mojastrona.pl to on będzie szukał katalogu sport na serwerze. Jak to zrobić?

jokerror
12-03-2009, 10:38
Alias rozumie jako subdomene, i możesz albo wskazać dla niej katalog, albo adres, czyli przekierowanie jakie ma wskazywać, ale oczywiście jak to zrobic, to tylko zależy od jakiego serwera uzywasz. Mozesz np. zrobić sport.mojastrona.pl przekierowanie na mojastrona.pl/sport

zwiastun
12-03-2009, 13:16
@heldan: usunąłem część swoich i Twoich wypowiedzi; kompletne nieporozumienie, dopiero @jokerror oświecił mnie, o co Ci może chodzić, ale nadal nie jest to jasne.
Czemu ma służyć taki "alias", wskazujący na domenę a nie na artykuł?