PDA

Zobacz pełną wersję : Link LOGOWANIE znika po zalogowaniu



di-frost
07-01-2009, 16:31
Witam,
niestety poszukiwania nie przyniosły efektu - może źle zadawałem pytania a może po prostu tego nie ma.
Problem polega na tym, że chcę zrobić link do logowania, który po zalogowaniu zniknie. W jego miejscu pojawi się link do strony dla zarejestrowanych użytkowników.
Stanąłem na tym, że mam link do logowania i po zalogowaniu pojawia sie dodatkowy link ale niestety sam link LOGOWANIE nie znika.

Proszę o pomoc.

yogi009
18-01-2009, 15:12
A jaki masz cel żeby mieć pole logowania w chwili kiedy jesteś zalogowany ? Jeśli chcesz się "przelogować", najpierw się wylogowujesz, potem już masz okno logowania i możesz się zalogować na innego użytkownika.

di-frost
18-01-2009, 15:16
Plan był taki, że miał być widoczny link logowanie, po kliknięciu na który pojawiał się formularz do logowania (było to związane z tym aby nie było formularza widocznego od razu). Po zalogowaniu w miejscu linku LOGOWANIE miało się pokazać WYLOGUJ.
Wszystkie kombinacje prowadziły mnie do momentu, w którym zawsze był widoczny link LOGOWANIE (niezależnie czy byłem zalogowany czy nie).

yogi009
19-01-2009, 21:36
Proste jak barszcz, nie publikuj modułu Logowanie, ale za to zrób sobie gdzieś jakąś opcję menu (zauważ, że może to być zupełnie nowe, jednoskładnikowe menu z niewyświetlaną nazwą menu :-) i skieruj ją na komponent logowania. Wszystko w logice :-)))

di-frost
19-01-2009, 21:38
I po zalogowaniu ten link z "pojedynczego menu bez nazwy" zmieni się w link WYLOGUJ? Chyba nie...

yogi009
22-01-2009, 14:35
myślę, że chcesz wszystko podane na talerzu, trochę rusz głową, po zalogowaniu pojawia się co ? jeśli opublikujesz, może się pojawiać [menu użytkownika], a w tym menu co może być główną i jedyną opcją ? Ech...

di-frost
22-01-2009, 14:48
Yogi009 dzięki za sugestie o talerzu. Pytając co widzę po zalogowaniu uświadamiasz mnie, że nie czytałeś tego co napisałem. Więc jeszcze raz...

Mam link LOGOWANIE po kliknięciu, na który otwiera się strona z formularzem logowania. Po zalogowaniu oczekuję, że link LOGOWANIE zmieni się na WYLOGUJ lub całkiem zniknie. Niestety po zalogowaniu pozostaje link LOGOWANIE z tą różnicą, że odsyła mnie do strony informującej, że jestem już zalogowany i mogę się wylogować.

Jeżeli nadal wiesz, na którym talerzu jest rozwiązanie to będę wdzięczny.

yogi009
22-01-2009, 22:20
No to jeszcze raz, bo chyba się minęliśmy:

1. robisz dodatkowe menu z jedną opcją [Logowanie] skierowaną na komponent [logowanie], wyłączasz wyświetlanie tytułu tego dodatkowego menu - tym sposobem masz opcję "Zaloguj". Po kliknięciu dostajesz poletko logowania.

2. w menu użytkownika (zwyczajowo pokazującym się osobom zalogowanym) zostawiasz aktywną tylko jedną opcję (która już tam czeka gotowa) [wyloguj], tutaj też spokojnie możesz wyłączyć wyświetlanie tytułu tego menu.

3. sprawdzasz, czy odpowiada Ci podany przepis kulinarny, jeśli tak, to rozkładaj talerze :-)

Pozdrawiam

eman
23-01-2009, 10:25
Witam też miałem taki problem i w końcu rozwiązałem to instalując
mod_cd_login


do pobrania tutaj :

http://infopolacy.pl/mod_cd_login.rar

to jest wersja spolszczona prze zemnie jak można to tak nazwać niestety nie stosowałem polskich znaków bo nie wiem jeszcze jak zmienić kodowanie :)

żeby joomla to poprawnie obsługiwała musisz sobie zainstalować dodatek

System - Core Design Scriptegrator plugin

do pobrania tu:
http://extensions.joomla.org/extensions/style-&-design/scripts/3030/details

jeżeli chcesz zobaczyć jak to działa zapraszam www.infopolacy.pl (http://www.infopolacy.pl)

strona w budowie ale logowanie działa.

Pozdrawiam i smacznego :D

di-frost
27-01-2009, 01:56
I tak też się skończyło. Znaczy na CB. Ale problem linku znikającego pozostał :)

eman
27-01-2009, 14:40
Jak użyjesz tego co Ci podałem to link nie będzie problemu :)

di-frost
27-01-2009, 19:15
No nie doczytałeś :) Napisałem przecież, że zainstalowałem Community Builder i po kłopocie. Pomysł linku wyperswadowałem :)

eman
28-01-2009, 00:05
Doczytałem :) mod który Ci poleciłem działa też bez cb :)