PDA

Zobacz pełną wersję : dodawanie podstron wymienionych w np mainmenu



wilan
08-01-2009, 00:01
Witam,
chwilkę już się głowię i nie posuwam wcale dalej. Mianowicie chciałbym zrobić podstrony w serwisie www.wilancomputers.pl (http://www.wilancomputers.pl) (dodam że zainstalowałem joomle 1.0.15 na serwerze home). Próbowałem chyba na sto różnych sposobów i zawsze trafiam na:
404 Not Found
The request /content/view/12/34/ was not found on this server.
z różnymi numerami. Nie mam pojęcia co robię źle:
tworze sekcje, kategorię, artykuł dodaje w menu - nie działa
tworze sekcje, umieszczam w menu, tworzę kategorię, artykuł - nie działa
nawet próbowałem z elementami statycznymi - efekt ten sam - nie działa
Może źle zainstalowałem joomle - pierwsza moja przygoda;-)

Podpowiedzcie mi jakiś sposób bo moje nerwy są bliskie wyczerpania;/

zwiastun
08-01-2009, 00:35
A co to znaczy, ze chcesz dodać podstrony?

wilan
08-01-2009, 00:35
i jeszcze różne artykuły się pojawiają na stronie głównej;/

dajcie jakąś radę ale niekoniecznie do demo i pomocy bo chyba na pamięć znam albo nie umiem znaleźć odpowiedniego artykułu na ten temat;/

wilan
08-01-2009, 00:37
A co to znaczy, ze chcesz dodać podstrony?

chciałbym mieć menu które odsyła mnie do innych artykułów np tak jak tutaj jest www.skippi650.ant.pl - strona główna i mamy aktualności, o skippi etc

idek
08-01-2009, 00:48
wchodzi w Panel admina, wchodzisz w menu, i u góry po prawej stronie klikasz na "NOWY" czy coś w ten deseń

potem wybierasz typ linku, no i do czego ma prowadzić... i po sprawie, a dam sobie odciac, że na pomocy i demie, które znasz na pamięć jest to opisane conajmniej kilka razy

wilan
08-01-2009, 00:55
wchodzi w Panel admina, wchodzisz w menu, i u góry po prawej stronie klikasz na "NOWY" czy coś w ten deseń

potem wybierasz typ linku, no i do czego ma prowadzić... i po sprawie, a dam sobie odciac, że na pomocy i demie, które znasz na pamięć jest to opisane conajmniej kilka razy


a i owszem - sposób z linkiem jest mi znany ale chyba joomla nie ma być jak html - nie ma innego sposobu na to?

idek
08-01-2009, 01:18
co? :D <rotfl>

tworzysz artykuł (w zakąłdce artykuły) a nastepnie do niego linkujesz w menu...

jak Ty sobie to inaczej wyobrażasz?

zwiastun
08-01-2009, 01:58
Innych sposobów jest co najmniej kilka, tylko chyba nie chcesz ich widzieć, albo uznać:
1) lista artykułów w kategorii
2) lista kategorii w sekcji
3) przegląd artykułów w kategorii
4) przegląd artykułów w sekcji
5) odnośniki do artykułów
6) kupa modułów które wyświetlą np. Popularne albo Nowości czy inne
Jeśli w HTML to się robi samo, to rzeczywiście - po co Ci CMS. Ciekawie, kiedy ten HTML się tak rozwinął? To chyba jakieś HTML v. 12. Gdzie znajdę specyfikację? Może się przerzucę?

wilan
08-01-2009, 10:43
z tego co opanowałem htmla to zasada jest taka sama link.
a z innymi sposobami wymienionymi przez ciebie mam problem - wychodzi jak w pierwszym poscie;/

zwiastun
08-01-2009, 10:51
Masz problem z niewiedzą! Ale poradniki są na www.demo.joomla.pl i na www.pomoc.joomla.pl