PDA

Zobacz pełną wersję : RS2 Gallery - problemy z SQL



domage
09-01-2009, 14:18
Witam
Mam dwie strony w Joomli na jednym serwerze, (osobne bazy SQL, osobne foldery). Na obu stronach nie dziala mi RS Gallery,
Wiem ze na serwerze mam limit query_time , na 16 sekund.


strona 1 (Joomla! 1.0.12) RSGallery 1.14.3 (SVN 649)

W czesie wgrywania zdjec na strone (zdjecia wgrane przez ftp, folder wskazany w Batch Upload) z bledami, ale udalo mi sie wgrac okolo 150 zdjec na raz, w sumie teraz w jednej galerii mam ok 700 zdjec. Wszystko chodzi ok, dopoki na strone nie wejdzie ok 30 osob i nie zaczna ogladc zdjec. Rok temu mialem podobna ilosc odwiedzin na starszym RS gallery, bez limitu query, i nie bylo problemow. Teraz wykrzacza mi bledy. (dopisze jak znow sie pojawia)


Strona 2 (Wersja 1.5.8) RSGallery2 2.00.0 Beta - SVN 802
Nie da sie wgrac zdjec (tak samo jak w stronie wyzej po 150 zdjec wgranych na serwer). wyswietla blad:

"RSGallery2 Upload ZIP-file

Fatal error: Call to undefined method JFolder::filesy() in /home/fotom/public_html/test/administrator/components/com_rsgallery2/includes/file.utils.php on line 535"

Pytania:
co zrobic ze strona nr 2 zeby dzialalo wgrywanie plikow ?? Chce uciekac z Joomli 1.0 i dlatego chcialbym zeby mi to dzialalo.

Czy ingerencja administratora i wydluenie czasu zapytania pomoze w obu przypadkach ??

Z gory dzieki za opdwiedz.

hesar
09-01-2009, 15:30
blad w drugim przypadku ewidentnie wskazuje na brak metody filesy()
zerknalem u siebie i metoda do obslugi plikow w klasie nazywa sie files (bez tego y) sprawdz czy masz tak na pewno a moze jest blad (literowka w rsgallery) wtedy pewnie wystarczy usunac y z wlasciwej linii wskazanego pliku
to drugie nie ma nic do rzeczy z pierwszym problemem

domage
09-01-2009, 17:07
Dzieki
Faktycznie była literówka (ze tez tego wczesniej nie sprawdzalem)
Na starej Joomli ograniczylem ilosc zdjec na jedna strone galerii i jakos idzie. Zobaczymy pozniej.

PS. Istnieje jakis sposob zeby zaladowac do RS Gallery gotowe miniaturki i zdjecia, tak zeby nie obciazac serwera konwersja ??

hesar
09-01-2009, 18:47
z tego co wiem konwersja jest prowadzona tylko raz w momencie ladowania
wiec nic to nie przeszkadza i nie obciaza pozniej serwera