PDA

Zobacz pełną wersję : Poszukuję ultrawydajnego silnika forum



ov_Darkness
01-06-2006, 16:48
Dostałem takie zapytanie:
1. Duza firma poszukuje wydajnego silnika forum (kilkadziesiąt do kilkuset tys. użytkowników)
2. Musi umożliwiać moderację prewencyjną- zanim post pojawi się na forum musi przejść akceptację moderatora.
Da się to zrobić?

Raffael
01-06-2006, 17:53
invision power board
- platny skrypt, aczkolwiek bezpieczny, wydajny i przyszlosciowy :) skoro jestescie duza firma, to na pewno wydatek ok 70 dolarow nie bedzie dla was ogromnym problemem


Nie my jesteśmy, tylko mój brat pracuje w takiej firmie.
przepraszam, faktycznie nie doczytalem ;)

ov_Darkness
01-06-2006, 17:56
Nie my jesteśmy, tylko mój brat pracuje w takiej firmie. Ale dzięki za odpowiedź. Wezmę poważnie pod uwagę. Lubię to forum, jest takie... kompletne.
Jakieś alternatywy? Czy SMF da radę?

stone
01-06-2006, 19:59
SMF, phpbb by przemo
ja ze swej strony jezeli potrzebujesz naprawde duzego kombajna to polecam vbulletin. Ale jak widac na forum.joomla.org czy czy przemo.org powyższe fora też mają duże możliwości.

Pytanie jeszcze czy chcesz integracji z Joomlą czy forum wolnostojącego?

ov_Darkness
02-06-2006, 02:41
Raczej wolnostojącego, SMF jest fajny, ale przy 1500 użytkownikach. Czy udźwignie 50-100 tys.? phpBB przy kilkunastu tys. przestaje się sprawdzać,co jest do udowodnienia.
Podstawową i kluczową sprawą jest system moderacji: żaden post nie może trafić na forum bez uprzedniego przeczytania przez moderatora. Taki wymóg.
http://www.tvn24.pl/forum.html obecny silnik dostarczany przez onet.pl nie wyrabia, moderatorzy, bo to od nich wyszło pytanie, klną w żywy kamień.

stone
02-06-2006, 08:03
SMF na joomla.org ma ponad 30tys uzytkownikow a na www.simplemachines.org około 50tys Oba te fora są dość mocno obciążone i zachowuję się prawidłowo. Inna kwestia to funkcjonalność, i tu nie jestem pewien czy ma możliwość moderacji.

Skoro jednak zależy Ci na poczuciu bezpieczeństwa i stabilności to bym polecał vbulletin. Oczywiście ma on moderacje. A jeżeli chcesz zobaczyć jak wyglądają duże fora na vb polecam ten link http://www.vbulletin.com/forum/showthread.php?t=47430&highlight=milion+posts

martin
02-06-2006, 20:55
Polecam SMF, jest darmowe i bardzo szybkie. Nie jest jeszcze tak bardzo popularne ale bardzo dynamicznie sie rozwija i w niedalekiej przyszlosci moze byc duza konkurencja dla komercyjnych skryptow.
Invision Board jak i vBullletin sa strasznie wolne w porownaniu do SMF czy phpbb, w dodatku platne. Jezeli phpbb to te zmodyfikowane by przemo. Mozna powylaczac wszystkie dodatki jezeli komus nie pasuje ale nawet z nimi forum dziala naprawde bardzo szybko.

stone
02-06-2006, 21:09
No tuś troszkę przesadził, rozumiem, że promujemy OpenSource, ale bez przesady:) o IB się nie wypowiadam bo nie używałem, natomiast pozostałe skrypty tak i nie zauważyłem różnic szybkości które mógłbym odnieść do konkretnego skryptu. Natomiast zawsze jest pytanie co forum oferuje i co nam jest potrzebne i wzgledem tego dobiera się skrypty

gielo
11-06-2006, 04:07
Wielu ludzi narzeka na phpbb by przemo. Chodzi tutaj o zapytania do bazy danych. Gdzieś ostatnio czytałem na jakimś z forum, że kolesiowi chca zamknąc konto na nazwa.pl na którym ma zainstalowane forum phpbb by przemo. Powodem jest niby obciązenie ich maszyn jakie generuje to forum. To forum ma do 2000 obecnych jednocześnie userów więc nie wiem co by się działo przy 10 000 co jest możliwe przy 100 000 użytkowników. Nie jestem specem od forów więc może i da się go jakoś zoptymalizowac by i 100 000 pociągnął.