PDA

Zobacz pełną wersję : SecurityImages 5.1.1 - Joomla 1.5.8



trzepiz
10-01-2009, 12:33
OPIS:

Zainstalowane SecurityImages 5.1.1 [link] (http://www.waltercedric.com/downloads-for-joomla/cat_view/333-joomla15.html)
Wgrane na serwer patche : [link] (http://www.waltercedric.com/updater.php?option=com_versions&catid=11)
component włączony dla rejestracji: [obrazek] (http://odsiebie.com/pokaz/1299427---e025.html)
w zakładce "SYSTEM" : Use SecurityImages against spammers - włączone na TAK

Problem:

Niestety przy próbie rejestracji jeśli nie podam kodu z obrazka - to i tak mnie rejestruje .. Tak jakby nie wymuszone było sprawdzanie tego pola ..

Pytanie:

Czy ktoś może podpowiedzieć co można na to poradzić ?

Pozdrawiam
Michał

trzepiz
10-01-2009, 21:52
po aktualizacji do joomla 1.5.9 - problem nadal nie ustępuje

SecurityImages wyświetla obrazek, pole do wpisania kodu z obrazka ale nadal jeśli nie wpisze kodu z obrazka w formularzu rejestracyjnym - rejestracja przebiega bez przeszkód .


Może ktoś używa działającej wersji pod Joomla 1.5.8. ? Bedę wdzięczny za wskazanie owej :

Pozdrawiam

trzepiz
11-01-2009, 14:12
SI- SecurityImages ver. 5.1.1


A więc :

Stosując się do podanych niżej punktów - SecurityImages działa poprawnie.


1. Obecnie : Joomla 1.5.8
2. Update do 1.5.9 - [link] (http://www.joomla.org/announcements/release-news/5226-joomla-159-security-release-now-available.html)
3. Nakładam patche od SI ( do joomla 1.5.8 - działają poprawnie ) [link] (http://www.waltercedric.com/updater.php?option=com_versions&catid=11)
4. Instalacja SI [standardowa instalacja poprzez panel instalacyjny witryny]
5. Sprawdzam poprawność poprzez Component>SI>Check Your System - Wszystko OK
6. Konfiguruje SI do swoich potrzeb ( w moim przypadku tylko rejestracja )
7. Ustalam ilość "reloadów" (przeładowań) obrazka w dodatku "System - securityimages" np: na 30
8. aby komunikaty wyświetlane były w j. polskim należy :

w /language/pl-PL/pl-PL.com_user.ini dodać następujące linie:


SECURITYIMAGES REJECT USER ENTRY=Błędny kod z obrazka - spróbuj jeszcze raz
SECURITYIMAGES LABEL=Wpisz kod z obrazka
Nasz system rejestracji chroniony jest poprzez SecurityImages [obrazek] (http://odsiebie.com/pokaz/1309972---35a7.html)


Pozostanie jeszcze odpowiednio ustawić CSS - tak aby pole, w którym wpisujemy kod pasowało do stylu naszej strony :


Ja zrobiłem to w ten sposób :

za styl pola odpowiada :

<input type="text" id="securityImagesJoomlaUserTry" name="securityImagesJoomlaUserTry"/>jak widać za styl odpowiada id="securityImagesJoomlaUserTry"

w CSS wystarczy zatem dopisać :


#securityImagesJoomlaUserTry {
border:1px solid #8A1D04;
}oczywiście style użyte przez Was, mogą być dowolne

Pozdrawiam
Michał

martq
23-03-2009, 18:17
Witam podczas instalacji SI mam następujące błędy:


Parse error: syntax error, unexpected '[' in /home/pogon07/domains/pogonlubartow.pl/public_html/libraries/joomla/utilities/simplexml.php(335) : eval()'d code on line 1

Parse error: syntax error, unexpected '[' in /home/pogon07/domains/pogonlubartow.pl/public_html/libraries/joomla/utilities/simplexml.php(302) : eval()'d code on line 1

Parse error: syntax error, unexpected '[' in /home/pogon07/domains/pogonlubartow.pl/public_html/libraries/joomla/utilities/simplexml.php(305) : eval()'d code on line 1

Parse error: syntax error, unexpected '[' in /home/pogon07/domains/pogonlubartow.pl/public_html/libraries/joomla/utilities/simplexml.php(335) : eval()'d code on line 1

Parse error: syntax error, unexpected '[' in /home/pogon07/domains/pogonlubartow.pl/public_html/libraries/joomla/utilities/simplexml.php(335) : eval()'d code on line 1

Parse error: syntax error, unexpected T_OBJECT_OPERATOR, expecting T_STRING or T_VARIABLE or '{' or '$' in /home/pogon07/domains/pogonlubartow.pl/public_html/libraries/joomla/utilities/simplexml.php(335) : eval()'d code on line 1

Parse error: syntax error, unexpected T_OBJECT_OPERATOR, expecting T_STRING or T_VARIABLE or '{' or '$' in /home/pogon07/domains/pogonlubartow.pl/public_html/libraries/joomla/utilities/simplexml.php(335) : eval()'d code on line 1

Parse error: syntax error, unexpected T_OBJECT_OPERATOR, expecting T_STRING or T_VARIABLE or '{' or '$' in /home/pogon07/domains/pogonlubartow.pl/public_html/libraries/joomla/utilities/simplexml.php(335) : eval()'d code on line 1

Parse error: syntax error, unexpected '[' in /home/pogon07/domains/pogonlubartow.pl/public_html/libraries/joomla/utilities/simplexml.php(335) : eval()'d code on line 1

Parse error: syntax error, unexpected '[' in /home/pogon07/domains/pogonlubartow.pl/public_html/libraries/joomla/utilities/simplexml.php(302) : eval()'d code on line 1

Parse error: syntax error, unexpected '[' in /home/pogon07/domains/pogonlubartow.pl/public_html/libraries/joomla/utilities/simplexml.php(305) : eval()'d code on line 1

Parse error: syntax error, unexpected '[' in /home/pogon07/domains/pogonlubartow.pl/public_html/libraries/joomla/utilities/simplexml.php(335) : eval()'d code on line 1

Parse error: syntax error, unexpected '[' in /home/pogon07/domains/pogonlubartow.pl/public_html/libraries/joomla/utilities/simplexml.php(335) : eval()'d code on line 1

Parse error: syntax error, unexpected T_OBJECT_OPERATOR, expecting T_STRING or T_VARIABLE or '{' or '$' in /home/pogon07/domains/pogonlubartow.pl/public_html/libraries/joomla/utilities/simplexml.php(335) : eval()'d code on line 1

Parse error: syntax error, unexpected T_OBJECT_OPERATOR, expecting T_STRING or T_VARIABLE or '{' or '$' in /home/pogon07/domains/pogonlubartow.pl/public_html/libraries/joomla/utilities/simplexml.php(335) : eval()'d code on line 1

Parse error: syntax error, unexpected T_OBJECT_OPERATOR, expecting T_STRING or T_VARIABLE or '{' or '$' in /home/pogon07/domains/pogonlubartow.pl/public_html/libraries/joomla/utilities/simplexml.php(335) : eval()'d code
Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi ?;/

darekb777
17-04-2009, 09:03
Dzięki serdeczne, bardzo dobry i dokładny opis. Zrobiłem wg. niego i wszystko działa.
Od siebie tylko dodam że jeśli ktoś używa modułu logowania na stronie to można również dodać w pliku:

/language/pl-PL/pl-PL.mod_login.ini

w/w linie czyli:

SECURITYIMAGES REJECT USER ENTRY=Błędny kod z obrazka - spróbuj jeszcze raz
SECURITYIMAGES LABEL=Wpisz kod z obrazka

ponieważ przy pierwszym włączeniu strony w module logowania jest opis angielski, który znika po przeładowaniu strony.

trzepiz
17-04-2009, 13:21
miło, że się przydało ..

martq
17-04-2009, 19:32
A ktoś może mi pomóc z występującym błędem? ;/

trzepiz
17-04-2009, 19:58
@Martq,

napisz jaka wersja joomli ?> jakie Security Images ... trochę więcej informacji

martq
17-04-2009, 20:00
Wersja była 1.5.9 ale po update 1.5.10 to samo, a wersja IS 5.1 bodajże ;| za cholerę nie mogę zainstalować tego komponentu ;/

trzepiz
17-04-2009, 20:04
dla pewności:

tutaj najnowsze SI + Patche ( jest do joomla 1.5.10)

sprawdź raz jeszcze,

martq
17-04-2009, 20:12
Linka nie dales;]

trzepiz
17-04-2009, 20:14
Oj przepraszam,

http://www.waltercedric.com/joomla-releases-mainmenu-269.html?QUERY_STRING=#com_securityimages5

mam nadzieję, że teraz jest OK

martq
21-04-2009, 07:50
No proszę z podanego przez Ciebie Linku zainstalował się poprawnie :) Dzięki wielkie, jeszcze tylko spolszczenia poszukam ;]

zwiastun
21-04-2009, 13:01
Pogoda dzisiaj raczej bezwietrzna. A w każdym bądź razie wiatr nie taki silny, by zawiało spolszczeniem najnowszej wersji SI. Odszukaj na joomla.pl artykuł o SI i wszystko (prawie) będzie jasne.

stasio
21-04-2009, 13:36
@zwiastun - PIWO! uśmiałem się

martq
22-04-2009, 08:37
Coraz częściej czytając Twoje wypowiedzi Zwiastunie mam wrażenie iż mniej pomagasz, a bardziej spamujesz to forum..
Spolszczenie okazało się nie potrzebne, ponieważ komponent jest prosty w obsłudze.
Dzięki jeszcze raz trzepiz za pomoc i pozdrawiam.

stasio
22-04-2009, 09:12
zwiastun spamuje? hmmm jakbyś znała historię internetu to byś wiedziała ze zwiastun jest jednym z pierwszych osób które odczuły represje związane z karami za spam. Odsiedział 3 lata (w policyjnym areszcie informatycznym koło Wronek w wielkopolskim) za wysłanie ponad 200 milionów maili do ludzi z prośbą o wpłatę na Licheń. Więc jeśli moge prosić nie poruszaj na forum słów typu SPAMUJESZ, wiedz ze jest on na głodzie niczym alkoholik i każde małe spamowanie jest jak lekarstwo, a uwagi tego typu moga rozpocząć lawinę kolejnych listów i kolejne problemy z prawem....

martq
22-04-2009, 12:57
1) On.
2) Co mnie obchodzi jego historia? Może być nawet matką Tereą z Kalkuty, ale skoro nie wnosi nic do tematu, tylko zawsze 3grosze Swojej mUndrości i jakiejś ironii, chociaż czasem pomaga i to mu się chwali.
3) Nie musisz być aż takim wazeliniarzem.
4) Zamknąć temat bo się robi oftop..

stasio
22-04-2009, 13:01
1)oni
2) Matka Teresa z Kalkuty to przy zwiastunie mamusia
3) muszę być wazeliniarzem bo miesięcznie odstaje kasę za to :) jak chcesz tez możesz wazelinić
4) zamknąć temat bo jest TOP OFF

Jdwind
24-04-2009, 17:24
2) Matka Teresa z Kalkuty to przy zwiastunie mamusia
Ba! Jakby (nie daj Boże) teraz przed św. Piotrem stanął Zwiastun a za nim Matka Teresa, to św. Piotr by do niej powiedział: "widzisz Matko Tereso, że można było zrobić o wiele więcej?" :D
Pozdrawiam.

zwiastun
24-04-2009, 17:44
@martq: W przeciwieństwie do Twoich wypowiedzi, w mojej była rzeczowa informacja.
Przeczytałem Twoich 14 postów, żaden nikomu w niczym nie pomoże, w jednym jest obiecanka cacanka, co najmniej 5 można od razu zakwalifikować do spamu. Więc sobie daruj uwagi. A jeśli Ci na tym forum źle, to ja Cię tu wcale na siłę nie trzymam, a czytać tego typu impertynencji nie mam ochoty!

Jardo
23-07-2009, 13:38
Gdzie się ustawia limit odświeżeń po których wyskakuje zamiast obrazka "Reload Limit Exceeded" ?

zwiastun
23-07-2009, 13:46
http://wiki.joomla.pl/Security_Images