PDA

Zobacz pełną wersję : [pyt. dla zaawans.] pisanie, rysowanie po fotkach, obrazkach (online)



idek
10-01-2009, 18:52
Witajcie,

dzięki że tracicie chwilkę cennego czasu zaglądając do mojego tematu, szybko zatem przejdę do rzeczy.

Przymierzam się do pisania pracy magisterskiej. Mam do Was pytanie, czy kiedykolwiek widzieliście (jeśli tak to gdzie?) skrypty/rozwiązania/technologie/narzedzia (nazwij sobie jak chcesz) umożliwiające pisanie/rysowanie po obrazkach/fotkach... ?

A może znacie nazwę tego typu rozwiązań?

Będę wdzięczny za wszelkie sensowne wypowiedzi!

kurtz
10-01-2009, 18:59
photoshop, illustrator, paint shop pro, corel painter, systemowy paint, paint.net, gimp ...

+ serwer / stacja robocza z preinstalowanym windowsem 2003 Serwer std edition co to masz w sklepie. :D

zwiastun
10-01-2009, 19:05
Icku, idkowi chodzi chyba o to, żeby kaczorowi kuper podmalować na witrynie, a nie po wyedytowaniu w GIMPie czy Photoshopie. Ale kto to wie...
:)

kurtz
10-01-2009, 19:07
ano może :) ja myślałem, że o pracę grupową w rozproszonej sieci ...

bo ten tytuł : "Internetowe zarządzanie projektami graficznymi" :confused: może znaczyć wiele ..

idek
10-01-2009, 19:11
wyjasnie na przykładzie o co chodzi:

na stronę wrzuciłem fotke np. auta
użytkownikowi po zalogowaniu daje możliwość rysowania (jak w paincie) po tej fotce, a następnie zapisania (nadpisania) fotki

wszystko dzieje się poprzez przeglądarkę

rozglądałem się troche za takim rozwiązaniem, kiedyś widziałem takie zabawki, ale teraz jak potrzebne, to tego nie widze:| wiem, że raczej bedzie w tym flash..

nie chciałbym od podstaw czegoś wymyślać, wolałbym raczej wykorzystać jakieś biblioteki/narzędzia (oczywiście za zgodą autora i z odpowiednią notacją na ten temat)

zwiastun
10-01-2009, 19:17
No to, kurczę, trafiłem z tym kuprem kaczora!
Będziesz chyba musiał odłożyć termin oddania pracy magisterskiej, do czasu aż ktoś takie cudo wymyśli. W dobie AJAXA szansa spora, że nie na długo...

idek
10-01-2009, 19:30
no wiesz, póki co mam półtora roku jeszcze:) więc a nóż, ktoś by na to wpadł :) tylko czy udostępni to w takiej formie, w jakiej by mi było wygodnie..? chyba do jakiejś wróżki się przejdę pogadac :D

no ale tymczasem może ktoś jeszcze cosik poradzi ;)

Dylek
10-01-2009, 20:26
Zerknij na to (http://www.pixlr.com/editor/?loc=pl) - choc nie do konca o to Ci chodzilo, ale jak dla mnie fajna sprawa dla kogos, kto potrzebuje wiecej mozliwosci niz ma w Paint'cie, a nie chce wydawac na Photoshopa (tak, tak - slyszalem o Gimpie :P).

zwiastun
10-01-2009, 21:24
O, o, o! To przykład, że już blisko - jeszcze trochę, a umieścisz widżeta na www i będzie sobie można grzebać przy kaczym kuperku :)

kurtz
10-01-2009, 22:16
@ Dylek ... kurcze całkiem znośna aplikacja...

dzieki za wstawkę

Edit : API ... fajne lol a to może oznaczać tylko jedno ... hahaha

idek
11-01-2009, 01:58
ano Dylek widziałem to dzisiaj w poszukiwaniu... fajne zaawansowane narzędzie nawet :) w sumie lekko za bardzo zaawansowane...

idąc za tropem Zwiastuna (dzięki Ci o Panie ;) ) natrafiłem na takie cuś: http://www.ajax-image-editor.com/demo/ (opensource'owe)
kapa tylko, że nie można rysować :|

no nic bede szukał dalej i ewentualnie czekał ;)
__________________________________________________ _____________


MAM!
tzn prawie mam... szukam czegoś takiego jak to: http://izhuk.com/painter/ pisałem już do Igora (twórcy) ale cena licencji jest dość spora.. w sumie nie ma się co dziwić.. bedę sie starał szukac czegos w ten deseń, tyle że bardziej darmowego zobacze jeszcze co mi odpisze..

kurtz
11-01-2009, 02:59
do celów naukowych może taniej ;)

idek
11-01-2009, 03:58
może... ale myślę też, żeby to potem nieco skomercjalizować, jak wszytsko wyjdzie..

doczytałem własnie, że rysowanie online (tak to nazwijmy) mogę rozwiązać za pomocą appletu javy.. na przyszłym semestrze niby ma być programowanie w javie, ale z tego co ogladałem kod źródłowy i widziałem kilka tutków, to dam rade chyba coś wygenerowac takiego..

no.. uspokoiłem się troszkę.. muszę tylko dorwać kogoś kto zna jave i mi odpowie czy to co chce zrobić jest wykonalne :)

dziękuje Wam Panowie za zainteresowanie tematem!
pozdrawiam i zycze sukcesów naukowych, prywatnych i biznesowych :D