PDA

Zobacz pełną wersję : Jarzębina rejestracja w VM



elzix85
12-01-2009, 02:20
Witam
Od razu mówię że jestem całkowicie nowy, więc przepraszam jeśli pytanie ejst głupie. Mam zainstalowaną jarzębinę i następujący problem: podczas kupowania trzeba być zalogowanym, zarejestrowanym użytkownikiem, zarejestrować się można podczas kupowania produktu podając dane takie jak adres, telefon itp. Mam również włączony moduł logowania w joomla który wyświetla ekran logowania po lewej stronie gdzie można się zalogować i zarejestrować. Niestety podczas rejestracji w tym module podaje się tylko login i hasło, nie ma obowiązku podawania adreu itp. Moduł ten jest zapewne niezitegrowany z VirtueMart. I właśnie chciałbym wiedzieć, jeśli jest to możliwe oczywiście, jak można zintegrować ten moduł z VirtueMart, tak by utworzony za jego pomocą użytkownik był także użytkownikiem w systemie VM. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Dodam jeszcze że wersja Joomli to 1.5.8 a VM 1.1.2 .

Dylek
12-01-2009, 08:01
Zobacz czy w komplecie z Jarzebina nie ma modulu Virtuemart Login - jak jest, to zamien go z tym co masz. jesli natomiast nie ma - www.virtuemart.net: (http://www.virtuemart.net:) sciagnac, zainstalowac, opublikowac.

elzix85
12-01-2009, 15:33
Dzięki za odpowiedź, choć nie ejst to do końca rozwiązanie problemu to doprowadziła mnie na właściwe tory. Z tego co wiem moduł logowania do VirtueMart jako taki nie istnieje, natomiast jest on częścią modułu "sklep internetowy", który wcześniej nieopatrznie wyłączyłem. W jego ustawieniach można zaznaczyć opcję "pokazuj ekran logowania" czy coś takiego i wtedy działa jak marzenie.
Mam natomiast inny problem z którym nie mogę sobie poradzić: w polu rejestracji i ustawień użytkownika jest pole o nazwie "Nazwa użytkownika (login)", które jest tak długie że wchodzi na pole w którym wpisuje się ten login częściowo je przysłaniając. Czy można jkoś edytować tytuły tych pól? Nie mogłem znaleźć nigdzie takiej opcji. Mam jeszcze takie pytanie dotyczące odnośników w menu głównym po kliknięciu na które ma przenosić na listęproduktów virtuemart. Nie mam pojęcia jak zrobić coś takiego, jaki typ pozycji menu wybrać ?