PDA

Zobacz pełną wersję : Poszukiwanie czata



piotr_16
12-01-2009, 19:28
Witam, poszukuje czatu lub shoutboxa do joomli 1.5.8 ktory dziala. Duzo juz shoutboxow probowalem zainstalowac ale pozniej wyskakiwaly jakies bledy.
prosze o wyprubowany shoutbox lub czat najlepiej bez reklam. Prosze takze jezeli jest jakas trudniejsza instalacja o pomoc.
jezeli nalezy zmieniac chmody to prosze napisac ktore pliki na jakie.
dziekuje i pozdrawiam

zwiastun
12-01-2009, 19:42
No tak, teraz będziesz miał w odpowiedzi podpowiedzi - kolejno tych, które już podobno wypróbowałeś. I będziesz odpowiadać, że już próbowałeś, ale były jakieś błędy!
A mnie napiszesz, że się czepiam.

piotr_16
12-01-2009, 19:45
naprawde prubowalem duzo shoutboxow z roznych strona ale po instalacji i aktywacji na stronie pojawialy sie same napisy bez strony ktora stworzylem i shoutboxa.

zwiastun
12-01-2009, 20:53
Czy to co napisałem jest napisane po chińsku, że nie da się zrozumieć intencji?

isteata
12-01-2009, 22:18
Z shoutboxami jest baaaardzo, ale to bardzo bardzo duży problem w Joomla!

To co istnieje to olbrzymi badziew. Nie można tego dopasować do strony, albo jakies flashowe dziwactwa, bardzo niewygodne w użytkowaniu. Najlepsze są Ajaxowe, jak SMO Ajax Shoutbox. Ale te z kolei bardzo mocno obciazają serwer bazy danych. Nie wiem czemu (czyżby było to niewykonalne :confused:) nikt nie zrobi zapisu wiadomosci do pliku XML, zamiast bazy danych?

Ideałem jest właśnie połączenie Shoutboxa w technologii Ajax z zapisem wiadomości do pliku na serwerze - _nie do bazy danych_. Praktycznie żaden serwer bazy danych tego nie wyrabia. Ale jak do tej pory zaden z powstalych Shoutboxow tego nie oferuje nie wiedziec czemu.

Sprobuj SMO Ajax Shoutboxa, ale mi na serwerze Masternet.pl ciągle blokują konto z powodu tego skryptu, bo im baza danych nie wyrabia. I jeszcze strasza, ze zerwa umowe bo przeciazam im serwer :eek:.

prince15
13-01-2009, 10:40
Ja ze swojej strony mogę podpowiedzieć Chata o nazwie - jPFChat.

Chat może bez bajerów, ale za to bardzo prosty w obsłudze, kiedyś miałem go na stronie i nie zauważyłem, aby nadmiernie obciążał serwer, no i działa bez problemu z J1.5.

benio07
14-01-2009, 19:20
Ja używam tego do pobrania z tej strony http://nospor.pl/shoutbox.html (http://nospor.pl/shoutbox.html)