PDA

Zobacz pełną wersję : adsense na głównej stronie odbiega od treści



psajdakl
12-01-2009, 20:42
xxxxxxxxxxxx

zwiastun
12-01-2009, 20:55
kontekstem są słowa kluczowe - witryny + artykułu. Sprawdź co masz w konfiguracji globalnej i wszystko będzie jasne

filu1
12-01-2009, 22:53
dokładnie mam tak jak napisałeś a więc w konfiguracji globalnej witryny słowa kluczowe zgodne z treścia witryny, nie ma tam słowa o joomla czy cms a wszystkie reklamy które mam na stronie głównej sa wyswietlane w tym temacie.

Słowo o joomla jest chociażby w stopce, być może komentarze w plikach takich jak index.php powodują taką a nie inna indeksację googla. Jeśli będziesz chciał to pousuwać sprawdź czy jest to zgodne z warunkami korzystania joomla i licenjcą, ja nie jestem do końca pewien więc nie chcę wprowadzićCię w błąd

hesar
12-01-2009, 23:04
gdybys byl tak mily i zerknal w kod zrodlowy strony to zobaczylbys takie ladne <meta name="generator" content="Joomla! 1.5 - Open Source Content Management" />
i wszystko jasne, masz to na KAZDEJ stronie a adsense analizuje tresc strony a nie slowa kluiczowe czy inne zbedne badziewia

zwiastun
13-01-2009, 01:18
Co chcesz udowodnić? Że hesar nie wie, jak jest zbudowany Twój szablon? Ano nie wie. Ale widocznie ma jakieś (i to solidne) podstawy, by twierdzić, co twierdzi. Można z nim polemizować w sprawie tych słów kluczowych (w innym miejscu pisałem, że ich waga dziś znacznie mniejsza niż kiedyś), ale to drobiazg.
Radziłbym popatrzeć, co tam dalej jest w kodzie Twojego szablonu, poniżej komentarza, a także poczytać, co to, co tam jest, powoduje na Twojej stronie, skoroś
a) wydumał sobie stronę z prehistorycznymi już ramkami
b) nie raczył nawet podać adresu do strony

hesar
13-01-2009, 07:53
<jdoc:include type="head" />
ten fragment kodu odpowiada za pobranie parametrow sekcji head
jesli tego nie masz to NIE MASZ sekcji head z joomla zaimplementowanej w templatce (u ciebie head obsluguje tylko title - wiec nie masz ZADNYCH slow kluczowych i innych tego typu rzeczy o ktorych dywagowalismy wczesniej)
a juz template na frame'ach to jest archaizm pierwszego rzedu i nie mamy o czym dyskutowac (widac ze standardy i usability masz w d... )

do zwiastuna: w ostatnim czacie z userami google stweirdzilo ze znaczenie slow kluczowych i innych tego typu bajerow ma znaczenie = 0
prawie im wierze :) aczkolwiek lepiej miec dobre meta niz zadne nawet jesli nie jest istotne

hesar
13-01-2009, 11:25
co nie zmienia faktu ze dalej nie znamy adresu twojej strony zeby sobie oblookac co jest w POZOSTALYCH ramkach
z cala pewnoscia gogiel widzi wiecej tresci strony niz my wiec nie jestesmy w stanie ci powiedziec skad bierze sie taki kontekst

zwiastun
13-01-2009, 11:52
JoomlArt wykonuje dobre szablony, być może to, co masz, jest zmodyfikowane przez kogoś, nasza ocena wynika z tego co wiemy od Ciebie, a nie z oglądu.

wolfen3
02-07-2009, 11:02
nie wiem co napisał autor tego posta ponieważ go zaiksował ale wnioskując po kolejnych postach mam taki sam problem. Czyli wyswietlaja się rekalmy po angielsku ze słowami CMS, free.

1. moj szablon ma <jdoc:include type="head" />
2. Joomla! 1.5 - Open Source Content Management - zastąpiłem innymi słowami
3. w konfiguracji globalnej joomla wszystko jest wpisane tak jak byc powinno


i dalej jest to samo. co jeszcze mogę zrobić?