PDA

Zobacz pełną wersję : dodatek pokazujący odpowiedniki nazw tego samego produktu innych producentów



iwcia_r
14-01-2009, 08:35
Witam!
poszukuje dodatku do Joomla! 1.0.13 Stable [ Sunglow ] który będzie pokazywał mi odpowiedniki nazw dla tego samego produktu. Chodzi o to, iż pewne produkty są przez rożne firmy w różny sposób nazywane. Teraz klient wchodząc na stronę najlepiej jakby miał mozliwośc wyboru np firmy, ktorej nazwe zna... wybiera ja, a zaraz obok wyswietlają się odpowiednie nazwy dla tego samego produktu innych producentów :rolleyes:
będe wdzięczna za pomoc :)

yanek
14-01-2009, 21:28
w komponencie Virtuemart podczas edycji produktu można ustawić "produkty powiązane" , można tej opcji użyć do wyświetlenia odpowiedników produktów.

iwcia_r
14-01-2009, 22:13
wiem, że jest taka możliwość... ale chodzi mi raczej o stworzenie cegoś na wzór tabeli, powiedzmy z 3 różnymi producentami.. każdy z nich ma te same produkty, ale różnie je nazywa. Załóżmy że jest firma A,B,C. Firma A jest firmą na stronie której dodatek ma się pojawić. Klient wchodząc na stronę firmy A, ma możliwość podania nazwy produktu wedlug firmy A, badz B lub C. Przy czym przy porównaniu zawsze ma możliwość tylko porównania nazwy produkty firy A, z JEDNĄ z dwoch pozostałych! Kazde porownanie zawierac bedzie dwie nazwy.. nazwe stosowaną przez firmę A (ten wynik ZAWSZE!!) i zależnie od wyboru nazwę używaną przez firmę B LUB C. ;)
jest coś co mogłaby mi w tym pomóc??

kurtz
15-01-2009, 01:39
dla vm nie ma.

iwcia_r
15-01-2009, 18:10
po pierwsze pozdrowienia dla icka :)
po drugie, wcale nie zależy mi na dodatku, który łączyć się będzie z vm, wystarczy jeśli po wprowadzeniu nazwy jak posługuje się firma A, będzie pojawiać się odpowiednik firmy B lub C.Moze być to umieszczone jako moduł strony... ewentualnie do danych nazw produktów podpięte moga być linki do danego produktu w VM.

kurtz
15-01-2009, 19:26
no dzieki no, też pozdrawiam i nie bardzo mam jak odpisywać, często zapominam poprostu ... ;)

to jeśli nie vm to można pobawić się kategoriami w sekcjach i przypisać do danego produktu blog albo listę artykułów z kategorii, które będą wyświetlały się tylko i wyłącznie w tym miejscu gdzie chcesz ... czyli jeśli jest 4 producentów produkujących peszel do kabla o średnicy takiej i takiej, to informacje dotyczące producentów tego peszela / peszla (zwiastun mnnie zabije za polszczyznę) będą wyświetlały się tylko przy tych kabelkach. no i kwestia tego jak chcesz ten moduł prezentować, sama lista, trochę z fotką itd, ale to modułów do wyboru do koloru teraz ...

albo kombinowac z modułami random products do vm i duplikować je przy okazji wyswietlając tam gdzie chcesz ... lol

iwcia_r
15-01-2009, 21:49
a nie ma czegoś prostszego :P i w sumie...chyba nie do końca zrozumiałam jak chcesz to rozwiązać. Bo ja myślę by np pod menu po lewej stronie, pojawiło się jedno pole edycyjne do wpisania nazwy produktu i teraz. Zakładamy, że firma A produkuje "produktA", firma B "produktB" i odpowiednio firma C "produktC". Tera dodatek ma być umieszczony na stronie firmy A, w związku z tym, klient podając w polu edycyjnym nazwę, wybiera z listy kombi producenta, którego nazwę wpisał i pojawia mu się odpowiednik (inna nazwa tego samego produktu) drugiego producenta. Przy czym jeśli w polu edycyjnym pojawia sie nazwa produktu firmy A, klienta ma możliwość wyboru,czy chce odpowiednik nazwy dla firmy B czy C... jesli zaś podaje w polu edycyjnym nazwę firmy B lub C, to w wyniku pojawi się TYLKO odpowiednik firmy A. Tak by klient nie wszedł tylko na stronkę w celu znalezienia odpowiednika między firmą B i C, by poźniej zakupić produkt u konkurencji :P

hesar
15-01-2009, 23:19
bardzo to komplikujesz
ja do konca nie jestem pewien czy rozunmiem problem
masz strone producenta produktu a i chcesz zeby poslugiwac sie na jego stronie trzema nazwami - odpowiednikami danego produktu
po co to komplikowac ?
wystarczy dac w VM dany towar 3 razy pod roznymi nazwami i je powiazac
po co wybierac nazwe producenta ? przeciez wiadomo ze jeden towar jest odpowiednikem TYLKO I YWLACZNIE dwoch innych
ew. mozna zaprogramowac szukajke ktora na bazie specjalnej tabeli w bazie danych w ktorych sa te wszystkie relacjie wypluje odpowiedni produkt w VM

chyba ze ja czegos nie rozumiem :|

kurtz
16-01-2009, 14:13
teraz to nawet ja się zgubiłem ...

iwcia_r
27-01-2009, 21:18
witam, przepraszam za zwłokę... drobne problemy...

po co wybierac nazwe producenta ? przeciez wiadomo ze jeden towar jest odpowiednikem TYLKO I YWLACZNIE dwoch innych
po to by np klient wchodząc na stronę firmy A i znając tylko nazwę produktu jaką posługuje się firma B, mógł znaleźć w łatwy i prosty sposób jaką nazwą dla tego samego produktu zastosowała firma A.

hesar
27-01-2009, 23:02
no toc pisze przeciez
dodaj jeden towar firmy A - pelny opis i inne takie badziewia
dodaj drugi towar firmy B - tylko nazwa i nazwa towaru powyzej
powiaz towar B -> A
wyszukanie towaru B pokaze klientowi jak nazywa sie towar firmy A (odpowiednik)

iwcia_r
27-01-2009, 23:43
no dobra... :)
a możesz jeszcze mi powiedzieć jak powiązać te produkty w VirtueMart 1.0.15
bo rozumiem, ze nie chodzi i pokazanie "podobnych produktów?"
z góry dziękuję :D

hesar
28-01-2009, 10:08
hmm - ja zrobilbym tak
1. dodaje pordukt firmy A z pelnymi opisami, zdjeciami i innymi detalami
2. dodaje produkt B (tylko nazwa + ew. symbol w opsie)
3 edytuje pordukt A -> zakladka 'Produkty powiazane' podajac nazwe produkt B
4 odnajduje tresc ktora jest wyswietlana w VM pt. '
Możesz być również zainteresowany tym produktem/produkatami.TestB'
i poprawiam go wg wlasnego widzimisie np na taki ten produkt jest powiazany z takim produktem w naszej bazie, kliknij tu aby obejrzec wiecej szczegolow o tym asortymencie
5 end of job

a najlpeiej zalozyc sobie na chwile dwa testowe produkty i pobawic sie samemu jak to wyglada :/
odrobina inicjatywy

iwcia_r
28-01-2009, 19:24
odrobina inicjatywy więc jednak tak jak pisałam powyżej... jest to jakieś wyjście... ale to nie do końca to co chciałabym mieć...
gdyby były jeszcze jakieś sugestie, pomysły :rolleyes: będę wdzieczna

hesar
28-01-2009, 20:37
ew. mozna zaprogramowac szukajke ktora na bazie specjalnej tabeli w bazie danych w ktorych sa te wszystkie relacjie wypluje odpowiedni produkt w VM

nalezaloby dopisac modul do joomli oparty o tabele VM wiazace te towary o jakichs wspolnych atrybutach
koszt - min kilkaset zlotych dla osoby obeznanej z baza VM i joomla
dla osoby probujacej to rozgryzc to jest kupa czasu i zachodu i na dodatek nie ma pewnosci ze w przyszlych wersjach bedzie to dobrze dzialac