PDA

Zobacz pełną wersję : Joomfish podmiana topu



jul
14-01-2009, 11:56
Witam, potrzebuję się odwołać do zmiennych sesyjnych zapisywanych w ciasteczkach przez joomfish w celu podmiany topu strony w zależności od zmiennej językowej. Samo pobieranie parametru z adresu nie jest wystarczające niestety.

Jeżeli ktoś może wskazać które to zmienne gdzie je można znaleźć itp. to będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

hesar
14-01-2009, 13:41
dlaczego nie wystarczy ci paramter z adresu ?
zmienne sesyjne mozesz latwo sobie podejrzec chocby poleceniem var_dump($_SESSION) ale ciasteczka przeciez nie wszyscy obsluguja - dlaczego chcesz sie od nich uzaleznic?

jul
14-01-2009, 17:43
W zasadzie masz rację, ale mam problem z wyszukiwarką. Umieszczona jest jako moduł na każdej podstronie i kiedy przełącze na jednej z nich język to po wpisaniu słowa kluczowego i zatwierdzeniu uruchamiana jest strona z wynikami ale już w języku domyślnym, którym w moim przypadku jest polski :/ jeżeli włączę obsługę ciastek na joomfishu to z topem jest źle ale za to wyszukiwarka działa ok.

hesar
14-01-2009, 17:50
to chyba bedzie prosciej przerobic modul wyszukiwarki zeby przekierowywal na wlasciwa podstrone
uzywasz standardowego modulu?
nigdy w nim nie grzebalem ale podejrzewam ze mozna dodac parametr ktory bedzie przekierowywal do wynikow z wlasciwej wersji jezykowej z wynikami wyszukiwania


edyta poprawila wielblad :)

jul
14-01-2009, 17:55
no to jest właśnie druga opcja :) myślałem tylko że z topem będzie prościej, ale w takim razie musiałbym dowiedzieć się jak funkcjonuje system podmiany linków z parametrem lang i taki też system trzeba wrzucić w wyszukiwarkę, a nie wiem jak to zrobić :/ Używam standardowego modułu.

hesar
14-01-2009, 20:24
nie uzywalem nigdy joomfisha ale pewnie parametr do niego jest przekazywany przez tablice GET
wystarczy tylko do linkow generowanych przez modul wyszukiwania dolozyc ten sam parametr pobrany z biezacej tablicy GET w aktualnym momencie strony (ew. jest to jakis parametr z tablicy POST ale zasada jest ta sama) :)