PDA

Zobacz pełną wersję : Należy zmodyfikować skrypty w taki sposób, aby czas zapytań wykonywanych w bazie dany



strategist
14-01-2009, 12:31
wywalilo mi strone i pokazał sie komunikat
DB function failed with error number 1226User 'strategist_12' has exceeded the 'busy_time' resource (current value: 600000000) SQL=SELECT session_id FROM jos_session WHERE session_id = '55a59c192a8a1e9a0f8fa420ce39c007'SQL = SELECT session_id FROM jos_

Od administartora dostałem info
Komunikat który Pan zaobserwował jest związany z przekroczeniem jednego z parametrów bezpieczeństwa który dotyczy łącznego sumarycznego czasu wykonywania się zapytań w bazie danych. Ten limit wynosi 600 sekund na godzinę.<BR><BR>W przypadku gdy ten limit jest przekraczany, baza danych automatycznie ulega zablokowaniu na 60 minut.<BR><BR>Proszę zoptymalizować skrypty pod kątem czasu wykonywania się poszczególnych zapytań<BR><BR>
Jak zoptymalizowac skrypt?

hesar
14-01-2009, 13:33
lol - po prostu boskie pytanie

heh - przelec sie po wszystkich zapytaniach w joomli ktore sa kierowane do bazy i optymalizuj - wywal niepotrzebne zapytania do rekordow, zoptymalizuj tabele, pozbadz sie nadmiarow - jednym slowem wykonaj tytaniczna prace optymalizacji i podziel sie rozwiazaniem

prosciej bedzi echyba zmienic hosting na taki gdzie takich obostrzen nie ma lub zmniejszyc ruch na stronie :)

strategist
14-01-2009, 14:08
zmniejszyć ruch to raczej nie, bo własnie promuje strone i mam 100 tys UU
a jaki hosting poleczasz?
przelec sie po wszystkich zapytaniach - a gdzie są te zapytania?
zoptymalizuj tabele, pozbadz sie nadmiarow- a jak to zorbic
sorry, za te pytania ale nie robilem tego i nie wiem jak sie do etgo zabrac

zwiastun
14-01-2009, 14:16
Gdyby to było zadanie na Twoje możliwości, to na pewno nie zadawałbyś takich pytań.
Swobodne tłumaczenie wypowiedzi hesara dla nierozumiejących: administrator hostingu polecił na nowo i lepiej napisać Joomla!. W związku z czym należy np. odpisać administratorowi, żeby poszedł poszukać Filipa w konopiach, a wcześniej znaleźć hosting, gdzie obejdzie się bez takich rad administratora i dla administratora.

strategist
14-01-2009, 15:24
a jaki hosting polecacie, ja mam na nazwa.pl obecnie i jak widac do bani

hesar
14-01-2009, 15:52
o wybieraniu hostingu slyszalem juz setki teorii i opinii i kazdy ma swoja racje w tym temacie
ja osobiscie slyszalem dobre opinie o http://linuxpl.com/ ale jakos sam mam hosting na cyberdusk.com - mialem z nimi pewne zawirowania ale teraz juz dziala ok
tyle ze o taki szczegol jak czas zapytan do bazy to nalezaloby zapytac lub przy duzym ruch wykupic virtuala i samemu sobie obslugiwac

strategist
30-01-2009, 15:56
virtuala, a co to jest sorry za pytanie ale pierwszy raz slysze o tym

hesar
30-01-2009, 16:22
W normalnych hostingach dostajesz kawalek fizycznej maszyny podlaczonej do internetu i skonfigurowanej w jeden standardowy sposob. Masz wplyw na jkonfig w ograniczony sposob (admin również). Natomiast wirtualny serwer to odrebna maszyna do twojej dyspozycji postawiona na laczu providera z zainstalowanym systemem i ew. Limitem na laczu natomiast masz dostep do shella i mozesz tam zainstalowac i skonfigurowac co ci się zywnie podoba. To jest zdecydowanie lepsze rozwiazanie jak masz duzy system albo specyficzne wymagania odnosnie konfigu. Koszt takiego rozwiazania jest znacznie wiekszy (kolo 300 zll miesiecznie i wiecej)

strategist
30-01-2009, 16:24
ha ha no to chyba mnie nie stac na to, a moze znasz kogos kto optymalizuje strony bo moze to pomoze, szkoda mi stracic strony, a placic 3600 rocznie to za droga zabawa dla mnie