PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana jezyku jako Administrator



bonCziki
15-01-2009, 10:31
Witam.
Mam pytanie dotyczace zmiany jezyka witryny, problem pojawil sie przy wlaczniu komponentu sondy ktory zamiast polskiego opisu mial angielski, a chodzi o to ze pomagam koledze w zarzadzaniu strona fundacji ktora otrzymal od wczesniejszego wlasciciela jakis czas temu, niestety loginy i haslo ktore otrzymal dotycza tylko administratora a co za tym idzie nie ma opcji zmiany jezyka witryny z angielskiego na polski(wczesniejsza osoba tak ustawila i ta osoba nie posiada juz danych do konta administratora glownego), czy w tym przypadku jest mozliwosc zmiany jezyka na polski?

zwiastun
15-01-2009, 10:36
Witam.
niestety loginy i haslo ktore otrzymal dotycza tylko administratora a co za tym idzie nie ma opcji zmiany jezyka witryny z angielskiego na polski
Dobrze że pomagasz :)
Dobrze by jeszcze poznać się co nieco na tym, w czym pomagasz.
1) Język jest instalowany i dodawany za pomocą Instalatora dostępnego w administratorze, a ustawiany
a) globalnie za pomocą menedżera Języki
b) globalnie w konfiguracji globalnej
c) indywidualnie - dla każdego użytkownika w parametrach jego konta.

2. Czy na pewno jest to kwestia języka witryny? A może po prostu Sondy?

bonCziki
15-01-2009, 11:09
Powiem tak. po zalogowaniu sie do panela administratora NIE MA MENADZERA JEZYKU ani KONFIGURACJI poniewaz jestem zalogowany jako "administrator" a nie "glowny administrator"

a to do zmiany dla kazdego indywidualnie to dopiero po zalogowaniu sie na strone tak? jesli tak to nie bardzo to pasuje bo strona ma byc dostepna dla wszystkich

2. na bank jezyk witryny w module logowania jest:"Username","password",

zwiastun
15-01-2009, 13:51
Poszukaj porady, jak odtworzyć hasło/konto głównego administratora i odtwórz sobie konto, bo inaczej to sensu nie ma

bonCziki
15-01-2009, 14:01
udalo mi sie to zmienic bez glownego admina, znalazlem to w includes/application.php
wystarczylo zamienic 'en-GB' w dwoch miejscach na 'pl-PL' i dalo rade ale z tym haslem to tez poszukam.

no i znalazlem poscik z zmiana hasla. dzieki :)
temat do zamkniecia