PDA

Zobacz pełną wersję : instalacja i funkcjonowanie j 1.5.9 przesył plików FTP



rkonik
15-01-2009, 14:20
Kolejna strona robiona na joomli, na tym samym serwerze. Tym razem ściągnołem j1.5.8 bo akurat ta wersja się pojawiła na joomla.org i napotkałem na dziwny problem z którym nie wiem jas sobie poradzić może ktoś miał taki przypadek?
Problem polega na tym że gdy instaluje joomle i dochodze do momentu wpisania danych do FTP i sprawdzam poprawność pokazuje mi się komunikat że nie może wyświetlić jatalogu poprzez FTP. Natomiast gdy nie wprowadze danych FTP i zainstaluje joomle to pojawia się problem przy instalacji czegokolwiek nawet zwykłej templatki. Nawet jak wprowadze dane FTP już po instalacji to nic nie daje problem nadal jest.
Na wersji j. 1.5.8 ktora mam zainstalowana na tym samym serwerze tylko na innym koncie nie mam takiego problemu.
Czy ktoś miał taki problem? Bardzo proszę o pomoc.
Z góry dziękuję za jakiekolwiek sugestie lub propozycje.
_________
Może to cos pomoże. Gdy instaluje np templatke to pokazuje mi się taki komunikat.

There was an error uploading this file to the server.

a ponizej


Unable to find install package

Czym to jest spowodowane? Nigdy wcześniej nie miałem takiej sytuacji

rkonik
16-01-2009, 19:38
Jeszcze jedno w pliku error_log w katalogu administrator znalazłem taki wpis


[16-Jan-2009 18:06:12] PHP Warning: Unknown(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/home) in Unknown on line 0
[16-Jan-2009 18:06:12] PHP Warning: File upload error - unable to create a temporary file in Unknown on line 0

co to może oznaczać?

rkonik
05-02-2009, 16:20
Problem który miałem został rozwiązany.

Zacznę od podziękowań forumowiczom. (myślałem że polskie wsparcie joomla działa lepiej niestety trzeba liczyć na siebie.)
To tyle podziękowań.

Rozwiązanie problemu.
Problem był po stronie serwera a nie joomli.
Instalowałam różne wersje joomli 1.5.x problem cały czas występował. po kontakcie z administratorem serwera i przedstawieniu problemu który miał też inny użytkownik na forum joomla.org.
http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=431&t=336661&p=1456694&hilit=Unable+to+open+file%3A+%27%2Fvar%2Ftmp%2F

Pojawiło się światełko w tunelu. problem nie został rozwiązany do końca.

Po instalacji z ciekawości wersji 1.0.x wyskoczył komunikat podczas sprawdzania poprawności serwera


Session save path: unwritable
/var/lib/php/sessionTa informacja chyba sporo dała adminowi bo zaraz po tej informacji problem znikł ale nie w 100%. Co było jeszcze nie tak?
Mogłem wysyłać zdjęcia i w zasadzie tylko tyle, bez znaczenia było czy przesyłam w joomli zaznaczając FTP na tak czy nie.
Gdy chciałem przesłać jakiś komponent niedawało się tego zrobić.
Rozwiązanie było niesamowicie proste i banalne. Wystarczyło jedynie wyczyścić dane prywatne w przeglądarce. Problem znikł.

Mam nadzieje że mój przypadek pomoże innym.