PDA

Zobacz pełną wersję : SOBI2 formularz rejestracyjny



xbokser
15-01-2009, 15:37
Mam joomla 1.5.9 i SOBI2 2.9.1, chodzi o to,że w formularzu rejestracyjnym (dodaj wpis) można w miejsce kod pocztowy wpisać np. tamagochi, w mail-u nie trzeba nawet @ a adres www nie musi zawierać nawet jednej kropki a SOBI2 wszystkie te przypadki zapisuje jako poprawne. JAK TO ZMIENIĆ?

Chcę, żeby Sobi2 weryfikował te dane w jakiś sposób, żeby w miejsce telefonu można było wpisać tylko cyfry itd., pomóżcie o wielcy:confused:

PS. pytań na temat SOBI2 mam, i nie tylko ja oczywiście, naprawdę wiele, przydała by się osobna kategoria poświęcona tylko temu komponentowi, może jest to jakiś pomysł?

prince15
23-01-2009, 18:11
A sprawdzałeś do czego służą opcje: "Typ pola - inputbox, textarea, select list, itp", "Polu URL - http, email, itp" oraz "Maksymalna długość danych" w panelu adm. przy edycji danego pola formularza?

xbokser
23-01-2009, 19:38
tak, wszystko już sprawdziłem, nawet z Jasio'em próbowałem dojść gdzie to jest i chyba w najnowszym SOBI2 2.9.1 tego nie ma po prostu, nie weryfikuje wpisu i tyle a wcześniej weryfikowało z tego co się orientuję. Popraw mnie jeśli się mylę bo we wpisach dla mnie to jest najważniejsze

prince15
24-01-2009, 09:36
Nie no jasne, że jest to najważniejsze. Ale faktycznie sprawdzałem i nie działa, nie weryfikuje wpisu. Dziwne, w poprzednich wersjach wydaje mi się, że działało, no nic jak coś wymyśle lub uda mi się dojść do tego to jeszcze dam znać, ewentualnie poszukam rozwiązania gdzie indziej.
Soraski za poprzedniego posta, myślałem że nie zauważyłeś tych funkicji.