PDA

Zobacz pełną wersję : Parametry Random Image



james.bien
15-01-2009, 22:35
Wymyśliłem sobie, że dobrym sposobem umieszczenia na stronie małych banerów reklamowych będzie umieszczenie w module Random Image jednej grafiki. Moduł kopiuję, w parametrach zmieniam ścieżkę do innego pliku i w ten sposób mam drugi baner. Plusem jest też to, że w parametrach każdego z modułów mogę ustawić, że ma być wyświetlany tytuł tego modułu dowolnie przeze mnie modyfikowany, np. nazwa Sponsor, albo nazwa sponsora etc. Pojawia mi się jednak problem. Jeśli źle dopasuję szerokość grafiki "wyjeżdża" mi ona ze strony - graf1.gif. Rozwiązaniem więc jest dopasowanie szerokości. Jak dopasuję szerokość pozostaje mi jeszcze jeden mały mankament, który ze względów estetycznych mnie martwi. Mianowicie odstęp od lewej strony grafiki. Chciałbym, aby położona ona była tak, jak pokazuje czerwona linia w graf2.gif, czy nie było tej przerwy. Przemaglowałem już cały css i nic nie znalazłem. Może macie jakieś sugestie?

Dzięki i pozdrawiam
JB

hesar
15-01-2009, 22:52
ja mam - daj adres to sie zobaczy, zgadywac co masz w kodzi nie bede

james.bien
16-01-2009, 16:13
Stronki nie mam w necie, bo ją dopiero lokalnie przygotowuję. W każdym razie pracuję na templatce siteground-j15-54. Jeśli pracujesz też lokalnie nad Joomla, może nie zrobiłoby to dla Ciebie zbyt wielkiego problemu ściągnięcia tej templatki i oblukania jej na swoim kompie?

Dzięki i pozdrawiam
JB

hesar
16-01-2009, 18:04
nie pracuje loklanie i nie mam aktualnie zadnej instacji joomla do testow a poza tym nie mam czasu sie bawic w szukanie i instalowanie jakiejs templatki
zreszta nie wiem czy czegos nie zmieniles lub czy nie jest to jakies specyficzne zachowanie
jak postawisz w necie to zajmie to 30 sek zeby wejsc na strone i zobaczyc jaki jest problem

james.bien
26-01-2009, 22:30
Sytuacja opanowana. Szukałem, szukałem i znalazłem... Trochę to zajęło, ale opłacało się.

JB