PDA

Zobacz pełną wersję : Media manager - nie wczytuje zdjęć



fila
02-06-2006, 16:59
Mam zainstalowaną Joomlę 1.0.8. PL (z joomla.pl) na OVH.ORG (konto darmowe - 60free). Podczas instalacji zanaczone były poniższe pozycje i informacja, że najlepiej je zmienić:
- allow_url_fopen z ON na OFF
- short_open_tag z ON na OFF
- catalog tymczasowy /tmp zapis niemożliwy
- safe mode z ON na OFF
- Magic Quotes GPC z OFF na ON
Pisałam w tej sprawie maila do OVH, ale mi odpowiedzieli, że nie ma możliwości dokonania takich zmian.
Teraz nie mogę wczytać/przesłać żadnych zdjęć/obrazków/mediów do Media Managera, co także uniemożliwia mi dodawanie grafiki do artykułów. Nie wiem na czym polega błąd, bo do zoom gallery mogę wczytać zdjęcia, ale już do Media Managera nie(próbowałam na tych samych zdjęciach).
Problem polega dokładnie na tym, że media manager wczytuje zdjęcia i nawet pokazuje mi informacje, że "wczytano pomyćlnie", tylko że później w ramkach gdzie znajdują się zdjęcia (w media managerze) zamiast grafiki jest krzyżyk i nawa pliku/grafiki). Uniemożliwia mi to również dodawanie mojej grafiki do artykułów.
Co mam zobić?

stone
02-06-2006, 20:36
Najprawdopodoniej jest to wina Safe_mode ON .
Sprawdz czy zdjecia po wczytaniu są fizycznie na sewerze, jeżeli ich nie ma to będzie to Safe_mode

sogo
02-06-2006, 20:42
http://forum.ovh.pl/showthread.php?t=1172 może pomoże Ci dyskusja o zoom gallery na ich forum
pozdr.

fila
04-06-2006, 12:18
Dzięki z podpowiedzi - okazało się, że działa inny sposób - copy/paste:) Więc sobie edytuę zdjęcie poza joomla kopiuję (ctrl C) a potem ctrl V i voila jest w edytorze i na stronie tez sie wyświetla:) Może niezbyt to profesjonalne, ale nie chce mi się walczyć z safe modami i spółką.:D