PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z obsluga znakow specjalnych w nazwach artykulow



Kietna Qu'Tak
16-01-2009, 12:20
Witam! Po migracji z Jv1.0.13 na Jv1.5.9 zauwazylem, ze tematy artykulow, w ktorych byly poprawne (przynajmniej dla polonisty, ja ich niecierpie uzywac bo wole te z klawiatury :mad:) polskie cudzyslowy nie dzialaja na nowej Joomli. Chodzi o cudzyslow dolny „ &bdquo oraz gorny ” &rdquo (wiem, ze kody HTML znakow powinny zaczynac sie od & i konczyc ; ale nie uzylem ich tutaj aby bylo widac o co mi chodzi). Po prostu ich kody HTML nie sa interpretowane na stronie ani w panelu admina i wyswietlane jako kod. Czy da sie cos z tym zrobic?

PS. Sorrki, ze wrzucilem tego posta w temacie do starej Joomli, mialem za duzo otwartych okien i pomerdalo mi sie!! Jak cos to mozna przeniesc, jezeli da sie!! Pardon!

zwiastun
16-01-2009, 13:22
W Joomla 1.5 wpisywanie wszelkich znaczników i atrybutów jest filtrowane. Ustaw filtry w globalnych ustawieniach artykułów. Pisaliśmy już razy wiele na ten temat.

Kietna Qu'Tak
22-04-2009, 12:24
Sorry Zwiastun, że męczę Cię takimi błachostkami. Wyczytałem na forum o ustawieniach filtrowania. Testowałem różne ustawienia. Nie mam problemu z encjami/SGMLami wewnątrz artykułów, ale cały czas nie mogę uzyskać ich w tytułach na stronie frontowej. Chodzi mi o:


”
„
–Mógłby mi ktoś podopowiedzieć jak ustawić filtry lub dokonać innych zmian aby wyświetlały się cudzysłowy i dywizy? PLS...

BTW: W panelu admina nie przeszkadza mi, że się nie wyświetlają, chociaż dziwne jest, ze w Artykuły => Artykyły wszystkie nie są interpretowane a w Artykyły => Strona startowa są ślicznie zamieniane na odpowiednie znaczki...?! Załączam fotki porównawcze ze strony frontowej, z Artykuły => Artykuły wszystkie oraz Artykuły => Strona startowa.