PDA

Zobacz pełną wersję : top meny



ttomekb
16-01-2009, 22:32
witam
na początku prosa do admina o przeniesienie tego artykułu w odpowiednie miejsce jeśli to nie jest odpowiednie... z góry dzięki...

problem polega na tym ze znajomy nie wiem jak ale utworzyl na stronie zrobionej w joomla w top menu zakładkę której nie mogę usunąć ponieważ gdy w panelu administratora otworze menu/top menu to są tam wszystkie zakładki jakie ja utworzyłem ale nie ma tej którą chce usunąć a która to jest na stronie... jesli na stronie na tej pozycji top menu której nie chce mieć zobaczę właściwości widzę taki adres: http://***.ovh.org/index.php?option=com_content&view=article&id=0&Itemid=60 (http://zskonary.ovh.org/index.php?option=com_content&view=article&id=0&Itemid=60) nie wiem czy to pomoże w zlokalizowaniu tej pozycji top menu która chce usunąć... w top menu chce wywalić zakładkę "dyr" nie wiem możne jakoś w którymś z plików index jest to możliwe do zrobienie skoro w pane administratora nie mogę tego zrobić... proszę o pomoc...

prince15
17-01-2009, 19:07
A może jest to inne menu wstawione w pozycję user3.

zwiastun
17-01-2009, 23:32
Proszę wyedytować post i poprawić. W Polsce, na polskim forum poświęconym prowadzeniu witryn mam prawo oczekiwać względnie poprawnego formułowania myśli. Jeśli się tego nie potrafi, można poprosić kolegę, znajomego, osobę, która będzie się zajmować tworzeniem tej witryny.

ttomekb
18-01-2009, 21:49
A może jest to inne menu wstawione w pozycję user3.
przepraszam ale skad sie wział ten user3??

prince15
19-01-2009, 14:07
Ano stąd, że menu wstawiasz w jakąś pozycję w szablonie i właśnie twoje menu wstawione jest w pozycję user3. Jeżeli nie jesteś pewien to sprawdź sobie w panelu administracyjnym co jest wstawione w pozycję user3.

ttomekb
19-01-2009, 23:44
Ano stąd, że menu wstawiasz w jakąś pozycję w szablonie i właśnie twoje menu wstawione jest w pozycję user3. Jeżeli nie jesteś pewien to sprawdź sobie w panelu administracyjnym co jest wstawione w pozycję user3.
kurcze może głupie pytanie zadaje ale gdzie mam sprawdzić?? i co ewentualnie zmienić żeby pozycje dyr z top menu usunąć??

zwiastun
19-01-2009, 23:51
Głupie-nie głupie, ale wskazujące, że masz blade pojęcie o tym, co jest co.
I nie bardzo wiadomo, co Ci odpowiadać, bowiem:
a) wszystkie menu w Joomla znajdują się w jednym miejscu, które się nazywa Menu;
b) przejrzenia list założonych menu i znalezienia, na której umieściłeś odnośnik dyr potrafiłaby dokonać moja wnusia (3 klasa SP), gdyby się jej zalogowac na zaplecze i powiedzieć, żeby w menu Menu znalazła "dyr".

Jeśli dla Ciebie to jest za trudne, zleć zadanie firmie albo - bez obrazy - komuś pojętniejszemu.

ttomekb
20-01-2009, 00:04
zwiastun nie tak nerwowo nie od razu człowiek wszystko ma wiedzieć , uważam ze fora takie jak to są właśnie p to by się czegoś nauczyć... faktycznie top menu jest w pozycji user3 znalazłem to w moduły/administrator ale tam nie mogę usunąć zakładki dyr...
a w tym menu w ktorym ta mala dziewczynka usunelaby dyr nie jest tak kolorowo bo to bylo pierwsze miejsce jakie sprawdzilem i niestety jesli wejde w menu/top_menu niestety nie ma pozycji dyr ktora moglbym usunąc sa tylko pozostale 4 wiec nadal nei wiem co z tym zrobic...

zwiastun
20-01-2009, 01:24
Po pierwsze, prosiłem, byś z łaski swojej formułował swoje wiadomości z zachowaniem reguł ortograficznych języka polskiego. Nawet jeśli jesteś w tym zespole uczniem Szkoły Podstawowej, nie zwalnia Cię to z obowiazku dbałości o sposób formułowania myśli (co prawda, jest już lepiej, bo nie zjadasz literek, ale zapominasz, że wypowiedzi w języku polskim buduje się ze zdań i równoważników zdań.

Po drugie, wprawdzie z wiadomości na forach można się także wiele rzeczy nauczyć, ale fora nie są niedzielną szkółką, lecz sposobem na pomaganie sobie w rozwiązywaniu problemów. A to, co Ty sobie na ten temat myślisz, świadczy co najwyżej o niewiedzy, do której masz oczywiście prawo. Do niewiedzy, ale nie do roszczeń.

Po trzecie, gdybyś od razu napisał, co należało, że choć w pozycjach menu nazwanego u Ciebie "Jakoś tam" nie masz odnośnika "dyr", to taki odnośnik wyświetla się na witrynie, można by Ci udzielić sensownej rady, typu: zajrzyj do tabeli #__menu w bazie danych, odszukaj i usuń tę pozycję, skoro rzeczywiście nie ma jej w wykazie.

prince15
20-01-2009, 08:44
No cóż, niestety Zwiastun ma rację. Przed przystąpieniem do tworzenia witryny należałoby się zapoznać z jakimś tutorialem lub po prostu samemu poćwiczyć, ewentualnie poczytać to forum.

Ale cóż niech strącę. Kazałem Ci sprawdzić pozycję user3 bo zapewne masz tam wstawione dwa moduły, które wyświetalają menu, czy tam jak chcesz top menu. Więc wejście w panelu adm. w zakładkę (Rozszerzenia) Moduły i zaznaczenie, aby pokazał co się znajduje w pozycji user3 nie jest chyba, aż tak skomplikowane. Po przejrzeniu modułów jakie są tam opublikowane odczytujesz sobie jakie nazwy noszą moduły menu. Następnie przechodzisz do zakładki Menu i szukasz swojej nazwy menu, później wchodzisz w nią i szukasz upragnionej nazwy "dyr" (jeżeli jest w czym szukać).

Takie jest to moje łopatologiczne wytłumaczenie. Jeżeli dalej nie będziesz wiedział jak to zrobić i zadasz kolejne pytanie, obawiam się że Zwiastum "może Cię publicznie zlinczować".

ttomekb
20-01-2009, 21:57
witam ponownie
Krótko odpowiadając na wcześniejsze posty: macie racje jesteśmy w Polsce i jak najbardziej obowiązują mnie zasady poprawnej polszczyzny jak i zasady ortograficzne. Krótko mówiąc za to przepraszam. Co do różnicy między niewiedzą a roszczeniami... Faktycznie jeszcze baaaaardzo dużo nauki przede mną żeby opanować Joomla! ale nie wiem, wiec pisze właśnie tu na forum aby się czegoś nauczyć. Nie mam żadnych roszczeń tylko cicha nadzieje, że ktoś mi odpowie i przez to pomoże, tak jak Wy to zrobiliście za co DZIĘKUJE.

Sorry za offtop ale już wracam do meritum.
Faktycznie w bazie danych w tabeli #__menu jest ta pozycja menu jaka chciałem usunąć co chyba mi się udało. Piszę chyba ponieważ urodził się kolejny problem a mianowicie musiałem zmienić hasło do bazy danych a co za tym idzie Joomla już nie widzi tej bazy i cała strona padła.
Znalazłem, że wpis z hasłem jest w pliku configuration.php Po linijce var $session_handler = 'database'; następuje var $password = '******'; gwiazdki to hasło. Po zmianie na takie jak nowe a strona nadal działa... Jednak na stronie pojawiaja sie napisy (nad poprawnie działająca strona) takiej treści:

Warning: session_start() [function.session-start (http://zskonary.ovh.org/function.session-start)]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/z/s/k/zsonary/www/configuration.php:1) in /home/z/s/k/zsonary/www/libraries/joomla/session/session.php on line 407

Warning: session_start() [function.session-start (http://zskonary.ovh.org/function.session-start)]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/z/s/k/zsonary/www/configuration.php:1) in /home/z/s/k/zsonary/www/libraries/joomla/session/session.php on line 407

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/z/s/k/zsonary/www/configuration.php:1) in /home/z/s/k/zsonary/www/libraries/joomla/session/session.php on line 410


rozumiem tylko ze problem jest w pliku session.php w linii 407 i 410 a e linie zawierają się w tej funkcji:

function _start()
{
// start session if not startet
if( $this->_state == 'restart' ) {
session_id( $this->_createId() );
}

session_cache_limiter('none');
session_start();

// Send modified header for IE 6.0 Security Policy
header('P3P: CP="NOI ADM DEV PSAi COM NAV OUR OTRo STP IND DEM"');

return true;
}

Jednak co w niej jest nie tak??

ttomekb
22-01-2009, 21:10
Chyba wiem na czym polegał błąd. Otóż zmiany jakie wprowadzałem w pliku configuration.php zrobiłem w notatniku. A z tego co znalazłem w sieci to Notatnik nie zapisuje poprawnie do utf-8. Dlatego proponuje tego typu zmiany dokonywać w Dramweaverze.