PDA

Zobacz pełną wersję : Odstęp pomiędzy tytułem a treścią strony



ProZak
17-01-2009, 18:06
Witam,
używam tempka rt_Replicant II oraz komponentu JoomSuite. Na stronie z listą artykułów jest strasznie długa pusta przerwa pomiędzy tytułem a spisem, tak na około 800 px. Problem ten pojawia się tylko podczas korzystania z tego tempka. W przeglądarce IE wszystko wygląda dobrze, ale zauważyłem to testując strone w Operze i Firefoxie. Szukałem rozwiązania w css szablonu ale niestety nie mogę się połapać. Bardzo prosiłbym o pomoc.

prince15
17-01-2009, 19:02
Problem leży zapewne po stronie komponentu, chociaż mogę się mylić. Jeżeli problem jest w Firefoksie to zainstaluj dodatek o nazwie Web Developer, bardzo sprytne i pomocne narzędzie. Masz tam opcję "Information - Element Information", po zaznaczeniu tej "dziury" pokaże ci do jakich klas odnosi się dany fragment. Potem zostaje już tylko odnalezienie jej w css templatki lub komponentu i problem rozwiązany.

ProZak
17-01-2009, 20:05
zrobiłem tak jak poleciłeś i wg zaznaczenia to jest class = contentpaneopen. Usunięcie tej klasy z css szablonu nic nie pomogło :/ (komponent nie posiada swojego css)

prince15
18-01-2009, 08:56
Klasa contentpaneopen odnosi się do szablonu Joomla a nie do komponentu. Wydaje mi się, że tak zaawansowany komponent jak JoomSuite musi mieć własny arkusz css. Chociaż z tego co się domyślam, problem może polegać na tym, że sam komponent jest za szeroki, lub też templatka jest za wąska i dlatego wszystko się obsuwa.

Niestety widzę, że jest to jak wróżenie z fusów. Najlepiej jakbyś podał adres strony, wtedy byłoby łatwiej coś podpowiedzieć.

dka
18-01-2009, 09:18
Poszukaj odpowiedzi na forum Rocket Theme, zakładając ze masz wykupione członkowstwo. Miałem podobny problem z Virtuemart, należało dodać do css templatki jeden wiersz, niestety nie mam go teraz pod ręką. Po południu mógłbym go tutaj wkleić, jak byś chcial poszukać na forum RT to spróbuj z frazą Virtuemart, podejrzewam ze to może być ta sama przyczyna.

dka
18-01-2009, 12:47
No więc to o czym pisałem wcześniej: w template_css.css na początku wkelić musisz


br { clear: none !important; }

Nie wiem czy to w tym wypadku jest to ale warto spróbować.

ProZak
18-01-2009, 13:32
niestety nie pomaga podany przez Ciebie kod wklejony do css :/ choć rzeczywiście mam taki sam problem

Edit:

Udało mi się rozwiązać problem :):)
w css w sekcji /* @group Structure */ we właściwościach #maincol dopisałem "overflow: hidden;" :):)