PDA

Zobacz pełną wersję : problem Fatal error: Class 'JConfig' not found in



pressluk
17-01-2009, 20:04
Witam,

dopiero rozpoczynam swoją przygodę z Joomla. Zainstalowałem wersję: 1.5. Przy instalacji pojawiały mi się 2 czerwone napisy w dolnym oknie: wyświetlanie błędów oraz tryb safe mode - oba włączone. Po reserchu w sieci napisałem do administratora (domeny.pl) prośbę o wyłączenie safe mode i tak się stało. Jednak w dalszym ciągu mam włączone wyświetlanie błędów. Po instalacji, skasowaniu pliki innstalation oraz podmienieniu pliku instalacyjnego (kod joomla wyświetliła pod koniec instalacji) dalej nie działa. Otrzymuje taki błąd:

Fatal error: Class 'JConfig' not found in /home/**********includes/framework.php on line 48

Niestety nie mogę sobie poradzić z problemem. Joonle instalowałem z płyty (Komputer Świat). Instalacje ponawiałem 4 razy. Joonle instalowałem w folderze głównej domeny. Czyli ścieżka wygląda tak strona główna/folder. To chyba tyle mam nadzieję, że pomożecie.

Moje gg 2124092
Łukasz

zwiastun
17-01-2009, 23:26
co to znaczy: "po podmienieniu pliku instalacyjnego"?

hesar
18-01-2009, 10:57
po pierwsze sprawdzilbym chmody plikow i folderow (wszystkich)
folderom daj 755 a plikom 644
na moim, na ten przyklad, hostingu jest problem jesli pliki maja inne chmody

pressluk
18-01-2009, 13:37
co to znaczy: "po podmienieniu pliku instalacyjnego"?

Chodzi o to, że w 2 bodajże kroku instalacji miałem w górnym oknie ostrzeżenie na czerwono, że plik instalacyjny jest niezapisywany. Ale była również uwaga, że na końcu zostanie podany kod, który będę musiał wrzucić do folderu, w którym zainstalowałem joomla. Więc skopiowałem ten kod i stworzyłem plik congiguration.php, które następnie przesłałem do pliku, w którym jest joomla.