PDA

Zobacz pełną wersję : Forum w otoczeniu joomli (wklejone w nią)



Zielkq
17-01-2009, 22:26
Witam
Temat może nie mówi zbyt wiele, ale już piszę o co dokładnie mi chodzi:
Chciałbym zrobić tak, aby klikając odnościk do forum phpbb by przemo otwierało się ono nie jak dotychczas w nowym oknie, ale jako treść na joomli. (coś takiego można zrobić bezproblemu na fireboardzie, ale z niego właśnie uciekam...)
Próbowałem już zrobić to poprzez "wpinacz" - dałem link do forum... Niestety nie sprawdziło się to - przy klikaniu na linki do odpowiednich postów, działów, link w przeglądarce się nie zmienia... Co gorsze, jeżeli przekopiuje się odnościk np. do jakiegoś tematu i wpisze się go do przeglądarki, to otwiera się forum, ale bez całego otoczenia, którym miała być joomla... (tak też będzie z linkami z google... )
Jest jakieś inne rozwiązanie tego problemu?
Pozdrawiam i dziękuję
Zielkq

grzegorz1973
18-01-2009, 11:24
Generalnie wydaje się, że joomla w wersji 1.5.x praktycznie nie ma forum. Stare joomlaboard nie jest już chyba rozwijane, a nic nowego nie widać. Ja zostałem przy phpbb3 i póki co muszę z niego korzystać. Chyba jest zazwyczaj tak, że czym głębiej poznajesz coś, tym więcej wad widać. Joomla jest dobra ale wcale nie najlepsza do każdego zastosowania.
W każdym razie też szukam jakiegoś dobrego forum do joomla.

zwiastun
18-01-2009, 11:54
Joomla jest dobra ale wcale nie najlepsza do każdego zastosowania.
A jest jakiś program dobry do każdego zastosowania?
JoomlaBoard? Kto to jeszcze pamięta. Nie jest rozwijany? A Fireboard skąd się wzięło, nie wiesz przypadkiem?
Niewielkie potrzeby zaspokaja SimpleForum czy FB. Natomiast "wielkie" - odrębny skrypt. A tych, współdziałąjących z Joomla można wskazać co najmniej kilka.

Zielkq
18-01-2009, 14:50
Chyba jest zazwyczaj tak, że czym głębiej poznajesz coś, tym więcej wad widać.
Z tym się niestety zgodzę... po chwili używania fireboarda, dostrzegam tylko wady :|
Ale wracając do tematu wątku:
Idzie jakoś "wpisać" phpbb by przemo w joomlę?

wisnia80
18-01-2009, 15:03
Może się mylę

a może by spróbować wkomponować forum we wrapper - tylko może być trochę problemów...

grzegorz1973
18-01-2009, 15:25
Może się mylę a może by spróbować wkomponować forum we wrapper - tylko może być trochę problemów...

Przecież Zielkq (http://forum.joomla.pl/member.php?u=13204) pisał, że ma kłopoty z Wpinaczem więc po co go sugerujesz?

Fireboard? To nawet nie chcę włączać 'legacy' i próbować instalować go. Można sobie tylko namieszać. Simpleboard tak samo. Powiedzmy szczerze, póki co dla wersji 1.5.x nic darmowego nie widać. No chyba że zwiastun (http://forum.joomla.pl/member.php?u=8) wie, ale nie powie tak jak to często czyni w swoich odpowiedziach :( Szkoda.

zwiastun
18-01-2009, 16:20
Chyba czytać nie umiesz albo namalować muszę specjalnie dla Ciebie!

Zielkq
18-01-2009, 19:28
Swoją drogą to moja strona stoi na joomli 1.0.15, a nie 1,5.x :p
Powiedzmy, że w pewnym stopniu poradziłem sobie z "wpięciem" forum phpbb by przemo do joomli... Przerobiłem tak styl forum, iż przypomina wygląd (templatkę) joomli. Jest to co prawda tylko namiastka tego co chciałem osiągnąć (nie mogę dać modułów pod forum, nad nim itp - pozostaje opcja dodawania wszystkiego samodzielnie, ale to się z celem mija...), ale zawsze jakoś to wygląda i potencjalny odbiorca nie koniecznie musi wiedzieć, że nie jest to połączone w 100% :D
Pozdrawiam
Zielkq

grzegorz1973
20-01-2009, 08:45
Chyba czytać nie umiesz albo namalować muszę specjalnie dla Ciebie!
Jeśli to było do mnie, to potwierdzam, chyba czytać nie umiem. Skoro piszę, że nie chcę używać trybu legacy i korzystać ze starych JB czy FB to chyba jasno to napisałem.
Na razie działa mi dobrze phpBB3 choć o integracji nie mogę powiedzieć. Dobrego mostu pomiędzy joomla 1.5.x a phpBB3 chyba na razie nie ma. Tego jak widzę i na tym forum ludzie poszukują. Tak więc ja używając phpBB3 i j1.5.x wykorzystuję podobne style dla strony i dla www i jakoś to wygląda. A userów rejestruję tylko na forum póki co, bez integracji konta ze stroną.

zwiastun
20-01-2009, 12:40
No chyba że zwiastun (http://forum.joomla.pl/member.php?u=8) wie, ale nie powie tak jak to często czyni w swoich odpowiedziach :( Szkoda.
Rzecz w tym, że wymieniłem SimpleForum, które nie wymaga trybu Legacy.
W latach szkolnych w moim środowisku mówiło się: Czep się tramwaja, jak nie masz czego!

grzegorz1973
26-01-2009, 10:15
Zwiastun, a coś taki nerwowy? Zawsze myślałem, że fora są po to by pomagać ludziom, by na pytanie dać jasną odpowiedź, a nie w stylu "szukaj w google" albo "czep się". Widzę w necie Simple Forum i Simple Machines Forum i oba zdają się nie być typowe dla joomli lecz wymagają mostów, czyli tak jak phpBB, którego używam. Chyba, że chodziło Ci o SimplestForum (tylko dwie literki w nazwie, a robi dużą różnicę) to forum jest chyba ok :) Mimo wszystko dzięki za ukierunkowanie.