PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana serwera - przeniesienie joomli



BogdanH
18-01-2009, 13:03
Dla eksperymentu przenioslem joomle i baze na serwer hostingowy. Teraz musze zmienic nazwe bazy i haslo dostepu w konfiguracji, ale nie moge znalezc pliku joomli w ktorym te dane sa zapisane. Prosze o podpowiedz.

zwiastun
18-01-2009, 13:48
Oj, chyba przesadzasz! configuration.php

BogdanH
18-01-2009, 14:53
Oj, chyba przesadzasz! configuration.php
Hehehe - tylko czesciowo. :)
Zmienilem wpisy w configuration.php na nowe, czyli nazwa bazy, user i haslo ale dalej brak polaczenia z baza wiec pomyslalem, ze joomla trzyma jeszcze gdzies indziej te dane. Moze to wina localhost - niewiem jak jest skonfigurowany ten serwer.

BogdanH
18-01-2009, 15:07
Oj, chyba przesadzasz! configuration.php
W koncu nawiazane polaczenie z baza (chodzilo o IP serwera mysql) ale co z tego skoro teraz mam blad http 500.

zwiastun
18-01-2009, 16:29
Wszystkie niezbędne dane są w pliku configuration.php

BogdanH
18-01-2009, 16:38
Wszystkie niezbędne dane są w pliku configuration.php
Tak - jak pisalem wczesniej, ze baza chwycila ale teraz mam blad http 500. Chyba go generuje joomla, bo jezeli podstawie jakis plik index.html to go laduje sie prawidlowo. Moze chodzi o stare ustawienia w panelu admina (katalog, nazwa hosta itp)? Tylko jak to skorygowac, bo w configuration.php jest tylko sciezka do tmp i logs?

zwiastun
18-01-2009, 17:05
Ależ!

var $dbtype = 'mysql'; #rodzaj bazy danych - zwykle mysql
var $host = 'localhost'; #serwer bazy danych - zwykle localhost
var $user = 'uzytkownik'; #nazwa konta użytkownika
var $db = 'baza_danych'; #nazwa bazy danych
var $dbprefix = 'jos_'; #przedrostek nazw tabel
var $password = 'haslo'; #hasło użytkownika bazy danych

BogdanH
18-01-2009, 17:23
Ależ!

var $dbtype = 'mysql'; #rodzaj bazy danych - zwykle mysql
var $host = 'localhost'; #serwer bazy danych - zwykle localhost
var $user = 'uzytkownik'; #nazwa konta użytkownika
var $db = 'baza_danych'; #nazwa bazy danych
var $dbprefix = 'jos_'; #przedrostek nazw tabel
var $password = 'haslo'; #hasło użytkownika bazy danych
Oczywiscie - wszystko sie zgadza. :)
Poprawilem zgodnie z nowymi ustawieniami. Poprzednio zrobilem maly blad w hasle i byl brak lacznosci z baza. teraz po korekcie juz nie mam informacji o braku lacznosci tylko blad "http 500" i wyjasnienia, ze moze wynikac z bledu w oprogramowaniu. Nie wiem czy joomla odnosi sie do bezwglednego polozenia plikow - poprzednio mialem /var/www/html/joomla a teraz /user/public_html/joomla. Moze to jest przyczyna bledu, ale nie wiem gdzie joomla przechowuje te dane, bo nie w pliku konfiguracyjnym.

artsound
03-08-2010, 21:42
Jeszcze tylko uzupełnię ten stary wątek - jeżeli modyfikujecie plik configuration.php, to pobierzcie ten z serwera hostingowego.
W tym przypadku kolejność przenoszenia strony ze swojego kompa na serwer hostingowy będzie taka : instalacja joomla na serwerze hostingowym, potem przerzucenie folderu ze swoją stroną na serwer, skopiowanie oryginalnego pliku z joomli, która zainstalowała się na serwerze (w katalogu joomla), i zmienienie danych w pliku, podmiana pliku configuration.php.

Piszę to, ponieważ trochę się nabiedziłem, próbując dostosować plik z xampp (czyli mojego serwera na komputerze stacjonarnym) do serwera hostingowego. Próbowałem zmusić serwery do dogadania się. Okazało się, ze plik wyglądał inaczej i wystarczyło pozmieniać w tym pobranym "oryginalnym" kilka danych i wszystko działa prawidłowo.

zielak18
05-08-2010, 08:33
Witam. Nie umiem znaleźć konkretnego tematu co mi jest potrzebne. Chodzi mi o przeniesienie wszystkiego ze strony testowego na odpowiednią stronę. Na tym samym serwerze a pod innym adresem przykładowo na testowym było http://www.joomla.beep.pl a chce na http://www.joomla.pl . I nie wiem czy to na tym samym zasadzie że mam skopiować wszystko na dysku i eksportować z bazy danych? Czy muszę nową bazę danych stworzyć dla tej strony. I nanowo instalowac joomlę na nowa stronę i na końcu wkleić do tego folderu i oraz podmieniać configuration.php ?

Bazyl
05-08-2010, 08:37
Hej,
Podepnij domenę pod katalog z J!. Nic nie musisz przenosić.
Poszukaj w pomocy hostingodawcy.

I nie podpinaj się pod czyjeś wątki... ;)

zielak18
05-08-2010, 08:52
Dzięki!! Nie wpadłem na ten pomysł;)

artsound
06-08-2010, 21:24
Dla porządku na koncie hostingowym warto wrzucić pod daną domenę. Nie wiem jak na innych serwerach, ale u mnie dodanie nowej domeny to stworzenie przez serwer nowej "partycji" ze swoim folderem public_html. Możesz zostawić pliki gdzie masz a zmienić tylko odwołania, ale dla lepszego porządku proponuję Ci po prostu przerzucić cały folder, stworzyć nową bazę danych podpiętą pod tę stronę i zmienić configuration.php. Taka jest moja propozycja, ale też początkuję, więc może ktoś jeszcze podpowie łatwiejszy sposób dla nas żółtodziobów :D

Ja przerzucałem stronę z mojego kompa na hosting komercyjny, robiłem tak jak napisałem i wszystko działa. Proponuję porządek, bo sam będę stawiał kilka stron na moim koncie hostingowym, pewnie Ty docelowo też, więc nie ma co robić sobie bałaganu z folderami.

Bazyl
06-08-2010, 22:16
Fajnie, że pomagasz...
@Zielak18 zdaje się rozwiązał swój problem, Ty pokazujesz troszkę inna drogę, ale przy okazji używasz słownictwa, które tu nie jest tolerowane.

artsound
07-08-2010, 00:53
Poprawiłem post, przepraszam osoby urażone moim słownictwem.