PDA

Zobacz pełną wersję : Jak skopiować artykuły między różnymi bazami ?



yogi009
18-01-2009, 14:57
Witam, przenoszę serwis na inny serwer, przy okazji stawiam ten nowy nieco inaczej, żeby się pozbyć grzechów przeszłości :-) No i jest temat, a właściwie dwa:

1. mam tu z 1500 artykułów do przeniesienia - na bank jest możliwość skopiowania ich z poziomy phpmyadmin - czy jest gdzieś jakiś tutor konkretnie na ten temat ? Nie za bardzo wiem, jakich elementów trzeba tam dopilnować, jakie przedrostki w tabelach są odniesieniem do artykułów, jakie tabele powinny mnie zainteresować. Generalnie chyba najprościej byłoby wyeksportować niezbędne dane do jakiegoś pliku i potem zassać do nowej bazy. Proszę o wsparcie.

2. drugi temat jest podobny, ale dotyczy kalendarza, stary to był ExtCalendar, nowy to polecany przez Zwiastuna JEvents. Zgodnie z wyjaśnieniami Zwiastuna udało mi się zainstalować JEvents (choć niewytłumaczalne jest dla mnie podmienianie plików .xlm - to trochę wygląda jak blokowanie dostępu do componentu dla mniej zaawansowanych użytkowników). W JEvents również mam sporo wpisów (na pewno kilka setek), poza tym w mam kłopot, nie umiem wstawić małych fotek w liście wydarzeń (np. lista wydarzeń dnia), już po wejściu w konkretne wydarzenie umiem tam włożyć i tekst i grafikę.

Joomla 1.0.15 PL

Pozdrawiam

yogi

alex51
18-01-2009, 16:12
Wszystkie artykuły powinieneś mieć w tabeli jos_contetn, wystarczy więc w phpMyAdmin skorzystać z opcji "Przegladaj" jos_contetnt a następnie "Eksport". Tak skopiowaną zawartość jos_content możesz zaimportować w nowej bazie danych, najlepiej usuwajac wcześniej znajdujacą sie tam tabele jos_content. Opisuję językiem laika swój sposób, ale wielokrotnie sprawdzony przy prowadzeniu strony, ponieważ równolegle mam rezerwowy serwer z identycznymi treściami, stąd często w taki sposób aktualizuję jego zawartość.

zwiastun
18-01-2009, 16:26
Potem najlepiej zmienić we wszystkich id sekcji i kategorii i poprzypisywać na nowo albo
skopiować także tabele #__category i #__section

yogi009
18-01-2009, 17:03
Pocieszyliście mnie szybką odpowiedzią, jakoś mi się te 1500 artykułów nie uśmiechało :-) Jeszcze dopytam o fotki dołączone w artykułach magicznym {MOSIMAGE} - czy ich ścieżki/nazwy są też gdzieś w tej tabeli ? Wieczorkiem się dosiądę do tego pięknego testu :-)

Zwiastun, podziwiam Twoją wytrzymałość :-)))

zwiastun
18-01-2009, 17:09
1. kategorie i sekcje - podpowiedziałem: również możesz przekopiować, nawet jeśli coś trzeba zmodyfikować potem, to będzie łatwiejsze i szybciej, niż przypisywanie wszystkiego
2. Na {mosimage} znam tylko jedną metodę efektywną - migracja do J! 1.5.9

yogi009
18-01-2009, 20:11
Tak sobie pomyślałem, że może ktoś w przyszłości będzie szukał tego tematu, więc tylko literówkę Alex'a poprawię, tabela z artykułami to: jos_content

Zwiastun, śpieszę z informacją, że w tabeli jos_content jest pole gdzie zapisywana jest ścieżka (względna) do pliku z grafiką (to odnośnie tego MOSIMAGE), więc wystarczy odtworzyć wiernie strukturę katalogów na serwerku (oczywiście tych zawierających niezbędne grafiki i fotki).

Serdecznie dziękuję za błyskawiczne i celne wsparcie,

yogi