PDA

Zobacz pełną wersję : problem z wstawianiem grafiki przez redaktora (images/stories//images/stories)



stansfield
19-01-2009, 17:31
Witam
Mam kłopot z wstawianiem grafiki przerz redaktora z poziomu strony
Niby panel grafik sie otwiera, ale nie widzę samych grafik (sa tylko puste ikonki i opisy)
W pasku poniżej wyswietla mi zdublowany katalog dostępowy:
images/stories//images/stories

Za długi adres powoduje, że nie ma możliwości podglądać zdjęć.
Po wybraniu "na oko" właściwego zdjęcia i ręcznym poprawieniem ścieżki dostępowej - zdjęcie pojawia się w artykule. Niestety redaktor w tej sytuacji nie bardzo widzi co miałby dodawać...
Nie wiem gdzie mógłbym usunąc za długi adres dostepowy do katalogu plików by prawidłowo wyswietlał się cały panel redakcyjny. (sama redakcja artykułów czy dodawanie nowych działa bez zarzutu)

Może ktoś wie jak temu zaradzić.
Poniżej screenshot problemu:

stansfield
21-01-2009, 18:08
Czyżby nikt poza mną nie miał powyższego problemu?

stansfield
17-03-2009, 10:35
Ponawiam pytanie do znawców Joomli

Komu udało się wstawić grafikę przerz redaktora z poziomu strony
Panel się otwiera, ale nie widać samych grafik (sa tylko puste ikonki i opisy)
W pasku poniżej wyswietla mi zdublowany katalog dostępowy:
images/stories//images/stories

Za długi adres powoduje, że nie ma możliwości podglądać zdjęć.
Po wybraniu "na oko" właściwego zdjęcia i ręcznym poprawieniem ścieżki dostępowej - zdjęcie pojawia się w artykule. Niestety redaktor w tej sytuacji nie bardzo widzi co miałby dodawać...

Nie wiem gdzie mógłbym usunąc za długi adres dostepowy do katalogu plików by prawidłowo wyswietlał się cały panel redakcyjny. (sama redakcja artykułów czy dodawanie nowych działa bez zarzutu)

Proszę ambitnych o rozwiązanie problemu.

Poniżej screenshot błędu:

thorfin
17-04-2009, 07:22
witam

mam ten sam problem z konta użytkownika/redaktora nie można wybrać grafiki w katalog nie można wejsc pewnie ze względu na ścieżkę a wybrany plik pokazuje podwójną ścieżkę /images/stories//images/stories/

pozdrawiam

ulap
07-05-2009, 10:01
Ja też szukam rozwiązania tego problemu. Widzę, że od pół roku nikt niestety nie odpowiedział.
Stansfield może Ty znalazłeś już rozwiązanie tego problemu?

zwiastun
07-05-2009, 14:08
Oczekujecie Panowie wróżby i dlatego jej nie ma. Wczytywanie grafik nie sprawiało i nie sprawia problemów po poprawnej instalacji Joomla w środowisku spełniającym wymagania Joomla!

ulap
08-05-2009, 16:46
Oczekujecie Panowie wróżby i dlatego jej nie ma. Wczytywanie grafik nie sprawiało i nie sprawia problemów po poprawnej instalacji Joomla w środowisku spełniającym wymagania Joomla!

Joomlę zainstalowałam poprawnie. Myślałam, że to wina serwera homa, ale wczoraj rozwiązałam problem: po prostu zamieniłam edytor TinyMCE na JCE.
W JCE zdjęcia w edycji artykułu na stronie wyświetlają się bez problemu :)
Gorąco pozdrawiam i polecam JCE.

zwiastun
08-05-2009, 17:18
W TinyMCE też wyświetlają się bez problemu! - moja uwaga dotyczyła zakresu przedstawionych informacji: jeśli chce się porady, należy dostarczyć odpowiednich informacji (dla niewiedzących o co chodzi, jest pomocnik pisania postów), bo inaczej to mamy do czynienia z bleblaniem o niczym!

thorfin
15-05-2009, 09:10
ja też zmieniłem edytor na FCK i tam jest dodawanie obrazów i nawet działa problem może faktycznie być w serwerach HOME

pozdrawiam

ps. jak będę miał chwile to postawie jakiś serwerek na apache i sprawdze to