PDA

Zobacz pełną wersję : Probelm z dodawaniem produktów.



adlibitum
19-01-2009, 22:07
Witam serdecznie. mam problem z dodawaniem nowych produktów.
Wszystko działą swietnie poza dodawaniem nowych produktów.
Wyrzuca mi komunikat:
Błąd: Podczas dodawania produktu wystąpiły pewne problemy
i nie mam pojecia co z tym zrobic?
prosze o pomoc bo rece mi juz opadaja.

adlibitum
19-01-2009, 23:16
uzywam joomla 1.5.8 + vm 1.1.2,moze to problem z konfiguracja sam juz nie wiempomocy!!

adlibitum
20-01-2009, 19:02
zgrałem ze starszej wersji ponad 2 tysiace prosuktów.moze to jest problem ale widze te produkty i kategorie które zgrałem a mimo to nie moge dodać nowego produktu.czy ktos dopomoze???

Gordon37
20-01-2009, 20:29
jakiego modułu używasz?

adlibitum
21-01-2009, 19:30
ten pakiet jarzebina 1.5.8 + vm 1.1.2 co ma zgrane rozne moduły i dodatki. kurcze rece mi opadaja do tego juz. szok

adlibitum
21-01-2009, 19:33
zauwazyłem ze jak mam zgrane przykładowe dane, jeszcze przed zgraniem mojej bazy to wszystko działa poprawnie dopiero w momencie przegrania bazy ze starej jomli tak sie dzieje. przez php my admina przykrywam danymi ze starej bazy na nowa baze.

adlibitum
22-01-2009, 20:15
to moze inaczej zapytam. zrobilem zrzut bazy ze starej joomli. a nastepnie zaimportowałem dane z tej bazy do nowej jomli 1.5 + vm 1.1.2 i niestety nie moge dodac produktu w virtuemart. dlaczego czy ktos spotkał sie z tym błedem ???jest tam dosyc sporo kategorii i produktów ok 3 tys czy to moze ma jakis wpływ ?? help

adlibitum
25-01-2009, 16:59
Wreszcie rozwiazałem problem!!! Szkoda tylko ze dopiero teraz :)Więc... jakby ktoś miał podobny bład to należy,w tabeli ..._vm_products dodac na koncu 4 brakujace pola:`child_options` varchar(45) default NULL,`quantity_options` varchar(45) default NULL,`child_option_ids` varchar(45) default NULL,`product_order_levels` varchar(45) default NULL,Problem polegał na tym, że struktura tabeli z nowej wersji (tabela jos_vm_products) przykryła sie struktura ze starej wersji w momencie importu.usuniete zostały cztery pola z tabeli dlatego wszystko działało poprawnie do momentu dodawania jakiegos produktu.----------Nie ma to jak zacząć wątek na forum pogadać sobie sam do siebie i rozwiązać go samemu :P----------pozdrawiam

Szach5
28-10-2009, 11:23
Hejka a jeżeli mi wyskakuje ten sam komunikat, a virtuemart jest zainstalowany świerzo i jest na czysto bez kopiowania innych baz danych a ja i tak nie mogę dodać żadnego produktu, a takze nie moge zmienic danych sklepu.
Wchodze w informacje o sklepie zmieniam nazwe adres itp, niby zapisuje, ale jak wchodze spowrotem to znow sa dane przykladowe takie jak swierzo po instalacji :|.
No i produkty jak chce zapisac maja błąd:
Błąd: Podczas dodawania produktu wystąpiły pewne problemy
Czy ja może źle zainstalowałam sklep(bo to moj pierwszy raz)?
Czy to moze wina serwera (linuxpl), czy jakies inne ustawienia?
Mogę prosic o pomoc i wskazowki?
Pozdrawiam