PDA

Zobacz pełną wersję : backup, kopiowanie



kxson
19-01-2009, 23:00
Witam, mam stronkę na serwerze w folderze A i chciałbym skopiować do folderu B całą joomlę, za wyjątkiem fotek z galerii i filmów, więc stworzyłem nową bazę o takiej samej strukturze i danych, i skopiowałem foldery, w konfiguracji strony B zmieniłem bazę aby łączył się do swojej, ale tam jest tylko nazwa bazy i użytkownika, a nie ma hasła.. więc jak wpisać swoje dany aby strona z folderu B podpięła się pod nową bazę ? a może jest jakiś inny sposób na przeniesienie strony?


p.s uzywam Joomla! 1.0.13 Stable

Dylek
19-01-2009, 23:41
Przyjrzyj sie dobrze plikowi configuration.php

kxson
20-01-2009, 00:56
plik configuration.php przegladalem ;/ i nie ma wszystkich danych tam, np loginu uzytkownika do bazy

zwiastun
20-01-2009, 01:32
Nie ma? No cóż, skoro nie ma, to z połączenia z bazą danych nici. Masz trzy wyjścia:
1) włożyć okulary i jeszcze raz przejrzeć plik configuration.php
2) przejrzeć plik configuration.php za pomocą szkła powiększającego.
3) odpocząć, może skorzystać z jakich kropelków do oczu, i powtórzyć przeglądanie pliku configuration.php.

Ponadto możesz jeszcze wyrzucić komputer :)
PS. Na www.pomoc.joomla.pl objaśniono dokładnie, co i gdzie jest w configuration.php

kxson
22-01-2009, 22:19
ok, znalazłem, stronka wygląda jak należy


ale...


podczas logowania pojawia sie komunikat "Cookies must be enabled!" a ciasteczka sa wlaczone ;/ a na stronce pierwotnej wszystko smiga jak nalezy ;/ ktos ma jakis pomysl ?