PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana wyglądu paginacji



KYCu
20-01-2009, 14:08
Witam

Szukałem w sieci informacji na temat zmiany wyglądu paginacji stron w J!1.5 i trafiłem na taki artykuł
http://design-joomla.pl/blog-ekspercki/920-joomla-programowanie/338-wyglad-elementow-paginacji-w-joomla.html
czy jest to prawdą, że tych "strzałek" w paginacji nie można usunąć? zmienić?
Zależy mi na tym, gdyż chciałbym stworzyć paginację o wyglądzie
1/2/3/4... itd

Udało mi się usunąć napisy Początek, Koniec, Poprzednia i Następna ale co dalej. Domyśliłem się, że cała filozofia polega na skonfigurowaniu pliku pagenavigation.php znajdującego się w /plugins/content, mam rację?
Mógłby mi ktoś coś doradzić? ;)

Pozdrawiam

makesite
21-03-2009, 16:10
Dla tych, którym nie udało się jeszcze usunąć ">>" i "<<".

Niestety trzeba wyedytować plik:./plugins/content/pagebreak.php

tj. linie 262:

$next = '<a href="'. $link_next .'">' . JText::_( 'Next' ) . $pnSpace . JText::_( '&gt' ) . JText::_( '&gt' ) .'</a>';zastąpić:


$next = '<a href="'. $link_next .'">' . JText::_( 'Next' ) . '</a>';podobnie z linią: 275

zwiastun
21-03-2009, 16:28
Niestety, nie takie proste. "Teoretycznie" założono, że zmiany wyglądu paginacji projektanci mogą dokonać za pomocą techniki nadpisywania szablonów - umieszczając w katalogu html swojego szablonu kopię pliku pagination.php, w którym dokonają stosownych zmian. W praktyce nie wystarczy. Trzeba zmodyfikować /plugins/content/pagebreak.php oraz /plugins/content/pagenavigation.php

KYCu
21-03-2009, 17:35
Dzięki za odpowiedzi!
Czyli da się zmienić? ;) a w razie aktualizacji rozumiem, że trzeba zrobić backup tych plików?

idek
21-03-2009, 17:58
a nie da się tego zrobić techniką nadpisywania szablonów? żebyś nie musiał pamiętać o backupie..

coś czytałem na joomla.org, ale nie do konca teraz kojarze, było coś, że własnie z jakiegoś powodu się chyba nie da zrobić nadpisywania, ale jkos to szło obejśc.. - kurcze nie wgryzłem sie za bardzo w tamten wątek..

conieco o napidywaniu szablonów jak co znajdziesz na moim blogu (w stopce) wczoraj dodałem kilka pomocnych wpisów

KYCu
21-03-2009, 18:04
Dzięki idek, z pewnością będę zaglądał na Twój blog, chociażby ze względu informacji o nadpisywaniu szablonów. Nigdy jeszcze tego nie robiłem ;) . A swoją drogą, również wolałbym aby była możliwość zmiany wyglądy paginacji tylko tą techniką, bez kombinowania ;)

zwiastun
21-03-2009, 18:20
Napisałem, że się nie da. Plik pagination.php nie rozwiązuje wszystkich problemów.

KYCu
21-03-2009, 18:23
Rozumiem, nie trzeba się bulwersować, czytać umiem ;) i dlatego napisałem że "wolałbym..." ale jak się nie da, to trudno. Wiem już co mi trzeba było wiedzieć.
Dziękuję :)

zwiastun
21-03-2009, 18:35
Nie bulwersuję się, nie oceniam, czy umiesz czytać. Dopisałem po sugestii Idka, który niekoniecznie musiał podchodzić do problemu praktycznie. Stąd zaznaczałem, że teoretycznie powinno się dać z zastosowaniem techniki nadpisywania szablonów. :)