PDA

Zobacz pełną wersję : znikajaca baza danych... :/



Greggory
20-01-2009, 16:48
Witam forumowiczów.

Dziwna rzecz mi się przytrafiła. Moja Baza Mysql poszła sobie w przysłowiowy "las". A najdziwniejsze jet to, że wczoraj jeszcze śmigało wszystko pięknie, a dzisiaj próbuje się połączyć ze swoją stroną a tu info (Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL).

zaglądam przez cPanel do moich baz danych, a tam nie istnieje żadna baza :confused:(There are no databases associated with your account.)

Paniki nie ma, bo dopiero zaczyna się uczyć i to była moja pierwsza instalacja jooml'i, gdzie poznawałem "co i jak". Tylko czasu mi szkoda ;)

Dodam, ze instalacje joomla wykonałem po przez "pre-instalke" na serwerze u mojego dostawcy. była to wersja 1.5.2, dokonałem upgrade do 1.5.9 oddałem VirualMart, joomfish, i moduł zmieniający "tamplate". Wczoraj zająłem się wtyczka do dramweawer JKT3.1. i stworzyłem, chciałem stworzyć swojego tampletka. Wszystko przebiegało cacy. Dzisiaj planowałem ciąg dalszy nauki, a tu -taka niespodzianka :(

ododam jeszcze , że na serwerze stworzyłem sobie subdomene z folderem pod te moja joomle.

Pytanko takie - Jak to możliwe? czy popełniłem jakiś błąd?
Czy da się to odratować?

Pozdrawiam

hesar
20-01-2009, 16:54
zdecydowanie pierwsza instancja do ktorej sie trzeba zwrocic jest hostingodawca
pewnikiem to ich wina bo bazy ot tak sobie nie gina i nie sadze zebys dal rade wszystko usunac przypadkiem

Greggory
20-01-2009, 19:39
oczywiście zwróciłem się z zapytaniem "co jest grane", do mojego usługodawcy i czy, aby przypadkiem nie maja jakiejś kopii zapasowej, no i właśnie czekam.... a przy okazji chciałem zapytać czy to mogło być w jakikolwiek sposób powiązane z sama joolma, jaki "bug" - co to nie współgra z jakim modułem albo dodatkiem ze starszych wersji joomli?

stone
20-01-2009, 20:15
wszystko zależy jakie uprawnienia ma użytkownik, którego wpisujesz jako dostępowego do bazy danych. Jeżeli to jest serwer komercyjny to zwykle nie możliwości założenia i usunięcia bazy danych w całości, ale to już tak jak wspomniałem zależy od uprawnień użytkownika mysql.
Raczej wykluczałbym możliwość przypadkowego skasowania bazy, a jeżeli to kilka baz naraz to nie ma takiej możliwości.
Dla mnie na 99% to sprawka serwera, czekaj spokojnie na odpowiedź

Greggory
20-01-2009, 20:24
...dostałem odpowiedź(że się tym zajmą) i już wszytko działa!

Dzięki za pomoc i za wyjaśnienia.

Pozdrawiam

hesar
20-01-2009, 22:58
nie
zadna joomla nie ma takiej mocy sprawczej zeby cie pozbawic calej bazy (no w sumie moze i by mogla ale nie sadze ;) )
co najwyzej jakis drop table choc tez nie sadze
takie bugi nie chodza przypadkiem ;P

adyta podpowiada:
zauwaz ze joomla ci nie zaklada sama bazy tylko tworzy w istenijacej juz odpowiednie tabele i pola