PDA

Zobacz pełną wersję : Kilkuminutowe opóźnienie administracja -> strona



przemjerm
20-01-2009, 20:19
Witam,

zmigrowałem stronę do 1.5.9. Od wczoraj pojawił się problem (wcześniej przez kilka dni było OK): jakiekolwiek zmiany w administracji są widoczne na stronie dopiero po kilku minutach (np. odpublikuję moduł - na stronie zmiana dopiero za jakiś czas), tj. nie działają w czasie rzeczywistym. Troche ciężko pracować nad stroną w takiej sytuacji.

Problem nie leży po stronie cache przeglądarki: próbowałem pod różnymi i na różnych komputerach (np. odpublikowanie pod FF, otwarcie w nowo zainstalowanej Operze - to samo).

Zainstalowana na tym samym serwerze Joomla 1.0.13 (stara wersja sprzed migracji) działa normalnie.

Ktoś ma jakiś pomysł? Problem z serwerem?

Joomla 1.5.9, PHP 5.2.6, MySQL 5.0.67

pozdrawiam
Przemek

dylask
21-01-2009, 11:50
Witam !

Dołączam się do pytania . Mam ten sam problem dane odświeżane są ze sporym opóźnieniem. Wcześniej było w porządku po zainstalowaniu phoca gallery i zmianie pamięci php do 128 bez której phoca nie chce działać.Proszę o pomoc.dziękuję

Joomla 1.5.7, PHP 5.2.6, MySQL 5.0.67

Pozdrawiam
dylask

przemjerm
21-01-2009, 13:29
A ciekawe, też mam Phoca Gallery. Ale na początku wszystko było OK. Może kwestia ilości zdjęć?

p,
P

majster_klepka
21-01-2009, 16:17
Mam dokładnie ten sam problem - kombinacje z cache nic nie dają. Czasami stronka bardzo szybko się ładuje, ale przeważnie działa tragicznie wolno (a nie ma tam na razie dużo treści). Joomla to wersja 1.5.9, PHP 5.2.6, MySQL 5.0.66. Raczej to nie wina Joomli - na innym serwerze wersja 1.5.9 śmiga aż miło. Obciążenie serwera podejrzewam - ta nierównomierna praca. Dostawca się wypiera - według niego serwer nie jest przeciążony. Może jakieś sugestie gdzie szukać przyczyny tego "ospałego" działania?

Dodam tylko, że nowa instalacja z przykładową treścią też tak wolno działa.

przemjerm
21-01-2009, 16:26
Problem w tym, że u mnie sama strona działa normalnie (szybko). Tylko to kilkuminutowe opóźnienie w administracji.

Jak już pisałem, 1.0.13 na tym samym serwerze działa normalnie. Tyle, że chodzi na innej bazie (MySQL jeszcze 4.1). Może tu jest problem (tudzież hostingodawca ma tu problem) ?

majster_klepka
21-01-2009, 17:06
Joomla 1.5.9, która chodzi normalnie (szybko) działa na MySQL 5.0.51, PHP 5.2.5. U mnie zarówno administracja i stronka działają bardzo wolno. Na pewno to nie template - na różnych działa tak samo wolno. Kolejno wyłączałem też różne dodatki i moduły - nic to nie daje. Zmiany na stronie pojawiają się z opóźnieniem - z różnymi ustawieniami cache próbowałem - bez rezultatu.

przemjerm
21-01-2009, 17:22
Mój hostingodawca twierdzi, że u niego wszystko OK (SOA #1).

Ciekawostka: zrobiłem taką zabawę w zamianę baz::

1. Kopia bazy danych (MySQL 5)
2. Utworzenie drugiej bazy MySQL 4, import danych z kopii
3. Zmiany w configuration.php - podanie ustawień bazy MySQL 4
4. Zmiany w panelu admina (pracując na bazie MySQL 4: publikacja modułów, które pod "bazą 5" nie były opublikowane)
5. Odczekanie kilku minut - zmiany pojawiają się na stronie, choć jakby szybciej (przypadek?)
6. Przywrócenie starego configuration.php (MySQL 5) - zmiany wprowadzone w drugiej bazie (MySQL 4) są znowu kilka minut widoczne...

Dodatkowo:
- Skasowanie configuration.php powoduje natychmiastowy błąd (tu nie ma czekania...)
- W obu przypadkach zmiana w panelu adminia (np. odpublikowanie modułu) powoduje od razu rzeczywistą zmianę w bazie danych (z 1 na 0 w jos_modules).
- Zmiana Template (z panelu) - jak w przypadku zmiany innych rzeczy (nie działa od razu). Podobnie skasowanie przez FTP (!) pliku index.php z Template.

Wniosków póki co brak...

p,
P

marek01
25-01-2009, 04:55
U mnie jest to samo, świeża instalacja po kilku godzinach pracy na nowej wersji zaczynają się opóźnienia. Jedyne co mi się nasuwa na myśl, że baza mysql gdzieś kuleje. Tylko jakim prawem skoro kilka innych instalacji joomla działa bez zarzutu na tym samym serwerze? Dwie na J1.0.15 i jedna na 1.5

gierek913
28-12-2009, 16:51
też mam ten sam problem
katuje hostingowca, ale mówi, ze u niego jest wszystko ok
mam jomle 1.5.15


też mi na poczatku działał ok
ale teraz zmiany wyświetlają sie dopiero po jakimś czasie :confused:

shaggy8
28-12-2009, 21:32
panowie tez mam ten sam problem i zero pojęcia dlaczego poradzcie coś .

big_krzysiek
29-12-2009, 00:36
@majster_klepka

z różnymi ustawieniami cache próbowałem
cache joomla powinno byc wylaczone...

nikszal
29-12-2009, 01:16
Mam dokładnie ten sam problem - kombinacje z cache nic nie dają. Czasami stronka bardzo szybko się ładuje, ale przeważnie działa tragicznie wolno (a nie ma tam na razie dużo treści). Joomla to wersja 1.5.9, PHP 5.2.6, MySQL 5.0.66. Raczej to nie wina Joomli - na innym serwerze wersja 1.5.9 śmiga aż miło.Tym nie mniej Twój Joomla jest już trochę stary. Wracając do problemu - tu masz adres (http://test.watchscript.pl/), pod którym sprawdzisz szybkość ładowania strony. Test jest miarodajny. Jeśli napiszesz do właściciela, to udostępni Ci również bezpłatne testowanie przez pewien okres. Później usługa jest już płatna.

gierek913
29-12-2009, 09:47
W zakładce Narzedznia / pamieć podrecczna kasujesz wszystkie wpisy po wprowadzeniu zmian i pojawiaja się na stronie natychmiast.

Nie wiem czy da sie jakoś to wyłączyc, tak żeby nie robić tego po kazdorazowym wprowadzeniu zmian ?

AndiC
29-12-2009, 16:12
Sprawdź czy w "Rozszerzenia"/ "Dodatki" jest wyłączone "System - Cache"

nikszal
29-12-2009, 16:17
Wyłączyć w administracji cache.
Wyczyścić katalog cache. Index.html ma zostać.
Wyczyścić katalog administrator/cache. Index.html ma zostać.
Podać dane dotyczące serwera. Być może wszyscy hostujecie na tym samym.

gierek913
29-12-2009, 19:39
ale jajca w 1.5.115 dopiero jak ustawiłem pamięć podręczną na TAK to zmiany sa natychmiastowe.

Mniemam, że wkradł sie błąd w ta edycje joomli i jak jest ustawiona pamięć podręczną na Tak- to znaczy że ma być wyłączona .


spróbujcie - na pewo zadziała :))



dodam, ze to nie wina serwera

nikszal
29-12-2009, 19:44
Nie ma błędu. Mam cache wyłączone i zmiany zauważalne są natychmiast. To pewnie Twój serwer stoi na... Białorusi.

gierek913
29-12-2009, 23:35
Nie ma błędu. Mam cache wyłączone i zmiany zauważalne są natychmiast. To pewnie Twój serwer stoi na... Białorusi.

nie wiem mam virtuala w linuxpl.com

ma ktoś u nich podobne symptomy ?