PDA

Zobacz pełną wersję : AdsManager 2.2 + ATOM-SMS - Płatności SMS



trzepiz
21-01-2009, 10:44
Witam Serdecznie,

Chciałbym zintegrować pewną część Ogłoszeń w AdsManager a właściwie :

Dodawanie ogłoszeń będzie wymagało opłaty SMS.


ze strony ATOM-SMS otrzymałem taki kod ( testowy )


<?php
require_once 'sms-kod.php';
sms_kod(5, 'MPLAA', 'a30cf4a60d574a4163956323088f873f',
'Po wpisaniu kodu Twoje konto zostanie aktywowane');
?>tutaj cała paczka a ATOM
(http://trzepizur.pl/sms-kod.zip)

Teraz sprawa ma się tak, aby dodać ogłoszenie należy zapłacić ...

w adsmanager.html.php --- niebardzo mogę to umieścić - bo jak się dowiedziałem przed skryptem płatności nie może nic być .. a plik ten obsługuje różne rzeczy od Ogłoszeń .. Chciałem to wcisnąć przed formularzem ogłoszenia, ale niestety wówczas skrypt płatności nie działa ..


Zasugerowano mi włączenie skryptu podczas wysyłania formularza - ale nie wiem gdzie tego szukać i jak modyfikować ..




Czy ktoś może pomóc ? Jakies propozycje ?

kimi11
17-09-2009, 16:59
Udało ci sie rozwiązać ten problem z sms-ami w joomla?

trzepiz
17-09-2009, 17:09
porzuciłem to dawno temu

niestety nie umiem pomóc ..

Jola
17-09-2009, 18:48
Witam,
nie podam gotowego rozwiązania tylko wskazówki:
- kod SMS wpisywany w formularzu dodania ogłoszenia (nowe pole)
- sprawdzenie poprawności w funkcji zapisującej ogłoszenie + reakcja na niepoprawny kod (wg założeń)
Pozdrawiam

elondesign
21-09-2009, 02:27
hm.. zainstalowałem potrzebne pluginy i przeglądnąłem dostępne opcje konfiguracji. Czy jest tutaj jakaś możliwość płatności w sposób następujący: klient wpłaca na swoje konto odpowiednią liczbę punktów następie ma je przypisane do swojego konta (tą część jeszcze jestem sobie wstanie wyobrazić jak zaprogramować) i w momencie dodawania ogłoszenia odejmuje mu się odpowiednia liczba punktów.

Płatności w ten sposób nie były by dokonywane bezpośrednio przy wpisywaniu ogłoszenia, ale osobno. Natomiast moduł ogłoszeń działał by w oparciu o dane z bazy nt. punktów.

Czy to jest możliwe przy pomocy tego plugina? Albo może znacie jakiś inny.. próbowałem już jakoś wychodzić z VirtueMart jako bazy, ale nic z tego nie wyszło..

Jola
21-09-2009, 03:32
Witam,
to, co piszesz jest dziwnie zakręcone. nie rozumiem tej części o VirtueMart i o bazie.
"w momencie dodawania ogłoszenia odejmuje mu się odpowiednia liczba punktów" - to jest najprostsza rzecz do wykonania w Twoim projekcie. Co do reszty- to niestety nie wiem co zainstalowałeś lub z czego chcesz skorzystać. Więcej światła!

elondesign
22-09-2009, 22:37
Ogłoszenie to takie krótki artykuł. Tytuł i krótka treść.

Użytkownik może w każdym momencie wnieść opłatę i doładować swoje konto punktami. Następnie ma możliwość wpisania ogłoszenia. Każdorazowo za wystawienie ogłoszenia płaci 1 punkt.

W jaki sposób zatem zorganizować system punktowy jeżeli uważasz, że to najprostsza rzecz to na razie by mi ona wystarczyła, bo na początek dałbym ileś punktów za darmo każdemu, aby sprawdzić jak będzie to działało w ogóle.

Osobną kwestią pozostaje, aby ogłoszenia były wyświetlane tylko przez określony czas.

Jola
22-09-2009, 23:45
Zakładam, że Twój system wpłacania i uzyskiwania w ten sposób punktów działa. To znaczy, że jest w bazie danych takie miejsce, gdzie jest zapisane ile punktów ma dany użytkownik.
Odszukujesz funkcję która zapisuje ogłoszenia do bazy (nazwa na to wskazuje) i dopisujesz kod, który pod warunkiem, że to nowe ogłoszenie zmienia (update) ilość punktów w tabeli bazy danych. Możesz przed dodaniem ogłoszenia sprawdzać "stan punktowy" i w wypadku stanu zero nie pozwalać na dodanie ogłoszenia -> przekierowanie np. do miejsca, gdzie będzie mógł dokonać wpłaty. To tylko przykładowy scenariusz.

elondesign
23-09-2009, 01:32
Wybrałem już i rozpoznałem temat wpłat. Jednak nie zdecydowałem jakiego modułu użyć do samych ogłoszeń.. dlatego właśnie piszę w tym wątku.

Co do punktów to chciałbym przeprowadzić integracje w platnosci.pl - ten temat już rozpoznałem. Jednak mam problemy ze znalezieniem w joomla jak wyciągnąć informacje o kontekście użytkownika (informacje kto wpłaca). Jakaś podpowiedź gdzie to się znajduje/jak wyciągnać informacje o użytkowniku?

Jola
23-09-2009, 01:37
Do ogłoszeń - masz chyba na myśli komponent. Powinieneś znać różnice między modułem a komponentem.
A informacje o zalogowanym użytkowniku uzyskasz łatwo stosując kod podany w innych wątkach. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "zalogowany".

dippaolo
02-08-2010, 15:22
Witam

Ponieważ nie udało mi się znaleźć odpowiedzi postanowiłem odkopać stary wątek.
Czy udało się komuś połączyć komponent AdsManager z płatnościami SMS?

DonWene
14-03-2012, 20:56
Podłączam się do pytania