PDA

Zobacz pełną wersję : zupełnie inny wygląd



danio_d
03-06-2006, 12:25
Witam,
Czy możecie mi udzielić informacji czy w joomla jest możliwość podzielenia strony startowej na klika 'ramek', gdzie kązda była by przydzielona do odpowiedniej kategrii artykułów i były by w nich wyświetlane najnowsze art. z danej kategorii?Czyli nie tak jak jest w standardzie wszystkie artykuły wrzucna azem jeden pod drugim, ale:
-------------
|kat.1|kat.2|
-------------
|kat.3|kat.4|
-------------

Mam nadzieje, że w miare jasno zadałem pytanie.

Pzdr i THX

stone
03-06-2006, 20:00
jest

otoz tworzysz szablon z takimi ramkami a następnie w każdym umieszczasz moduł (a właściwie kod wywołania lokalizacji jak spojrzysz w kod index.php skórki będziesz wiedział o co chodzi), dla każdej ramki inny, i w każdej umieszczasz kopie modułu wyświetającego ostatnie artykuły odpowiednio ustawiając jego paramet na żądaną kategorię

danio_d
04-06-2006, 15:09
no ale właśnie chodzi o ten kod, który będzie odwoływał się do ostatnio dodanego art w danej kategorii. Joomlą bawie się od paru dni i nie bardzo wiem jak to rozwiązać.

Rybik
04-06-2006, 18:16
trzeba uzyc jakiegos komponentu "gazeciarskiego" np mambo Ezine (nie pamietam teraz nazwy dokladnie)

stone
04-06-2006, 19:35
Niekoniecznie, zależy co chce Danio osiadgnac, ale jezeli tylko wyswietlanie linkow do roznych kategoriach w roznych ramkach to mozna zrobic to tak jak pisalem.

A ten kod to np mosLoadModules ( 'user9' ); gdzie user9 to nazwa lokalizcja w ktorej nalezy opublikować kopie modułu jak to pisalem powyzej

danio_d
04-06-2006, 19:40
no wlasnie nie tylko linki, ale wybicie z najnowszego art + fotka z danej kategorii a pod nim np 3 linki do nastepnych art w kolejności.

stone
04-06-2006, 19:45
To w takim razie poszukaj tego co podje Rybik

Ewentulnie jest jeszcze dodatek do mambo o którym pisałem tu http://www.forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=2069

Robiłem na nim stronę www.latanie.info swego czasu, niestety strona nie została dokończona, ale sam modył sprawdził się bardzo dobrze

danio_d
04-06-2006, 19:52
dzięki Stone, instaluje go i sprawdzam. z tego co widziałem na stronce, którą podałeś to powinno być to :)