PDA

Zobacz pełną wersję : Newsy na stronie



hojny
21-01-2009, 13:56
Witam mam problem polegający na tym że nie mogę znaleźć w joomlu opcji w której się ustawia ilość wyświetlanych newsów na stronie głównej, w chwili obecnej wyświetla mi 1 główny a pod nim cała resztę w 2 kolumnach, proszę mi powiedzieć czy to jest ustawione już tak w theme czy w panelu admina można to zmienić?

Druga sprawa to przy każdym dodawanym newsie muszę, osobno ustawiać że chcę mieć wyłączone ikonki drukuj/pdf/poleć znajomemu/ autor newsa da się to na stałe gdzieś wyłączyć?

Z tego co pamiętam oba problemy moje dało sie rozwiązać w starszych wersjach joomla w opcjach w panelu admina, w obecnej wersji 1.5.9 niestety nie mogę tego znaleźć prosił bym o pomoc.

Tak samo nie mogę zmienić powitania na stronie "Welcome to the Frontpage" w Opcjach Strony w tytule strony bodajże się to podaje ( nie jestem pewien, zmieniam tam ale zmienia się tylko tytuł strony w Panelu admina) więc prosił bym również o pomoc z tym

Dziękuje.

Adres mojej strony to http://www.Aion.org.pl

prince15
21-01-2009, 14:30
A kolega ma legalną templatę??

Jeżeli tak to pomożemy.

hojny
21-01-2009, 14:35
to jest testowy Templar, bo mam grafikę własną czekam ino aż znajomy zakoduje, a problem newsów w 2 kolumnach nawet na podstawowym templu joomla mam i nie wiem jak go zmienić

prince15
21-01-2009, 14:59
Witam mam problem polegający na tym że nie mogę znaleźć w joomlu opcji w której się ustawia ilość wyświetlanych newsów na stronie głównej, w chwili obecnej wyświetla mi 1 główny a pod nim cała resztę w 2 kolumnach, proszę mi powiedzieć czy to jest ustawione już tak w theme czy w panelu admina można to zmienić?

Opcje zmienia się w panelu adm., wchodzisz na stronę startową i po prawej stronie masz okno Parametry podstawowe - zmieniasz ilość kolumn, pozycji itp.


Druga sprawa to przy każdym dodawanym newsie muszę, osobno ustawiać że chcę mieć wyłączone ikonki drukuj/pdf/poleć znajomemu/ autor newsa da się to na stałe gdzieś wyłączyć?

Wchodzisz w dział artykuły, tam na pasku masz przycisk Preferencje.


Tak samo nie mogę zmienić powitania na stronie "Welcome to the Frontpage" w Opcjach Strony w tytule strony bodajże się to podaje ( nie jestem pewien, zmieniam tam ale zmienia się tylko tytuł strony w Panelu admina) więc prosił bym również o pomoc z tym?

Wchodzisz w Witryna - Konfiguracja - Nazwa witryny


Dziękuje.

Proszę bardzo

hojny
21-01-2009, 15:07
Wchodzisz w dział artykuły, tam na pasku masz przycisk Preferencje.wszedłem tam i tam jest tylko:

Archiwum Publikuj Nie publikuj Usuń Pomoc



Wchodzisz w Witryna - Konfiguracja - Nazwa witrynyzmieniłem i nazwa która podaje wyświetla się tylko na zakładce w panelu admina

tak właśnie zmieniało się w starszych wersjach a w joomla 1.5.9 niema tych opcji =[

prince15
21-01-2009, 15:46
Wejdź sobie w listę artykułów, a nie w konkretny artykuł (Artykuły – Artykuły wszystkie) i tam masz opcję Parametry.

Co do nazwy, to nie wiem, u mnie ten sposób działa, ewentualnie sprawdź jakie ustawienia masz wprowadzone na stronie startowej (po prawej stronie: Parametry systemu – Tytuł strony)

hojny
21-01-2009, 15:56
sorry, źle Ci powiedziałem artykuły mam Ok działa mi ta opcja pozostała opcja tego tytułu strony i te ustawienia wyświetlania newsów bo nie mam tej opcji o której piszesz.

Zobacz sobie na screna: http://s2.zapodaj.net/29452628.jpg.html

prince15
21-01-2009, 17:08
Oki, co do strony głównej to źle się zrozumieliśmy. Wchodzisz w zakładkę Menu, później wybierasz Menu główne (czy jakie tam masz, tam gdzie jest strona startowa) i wybierasz Stronę główną (tam w panelu po prawej stronie znajdziesz Parametry podstawowe).

Co do zmiany nazwy to tak jak Ci podałem (Witryna - Konfiguracja - Nazwa witryny) innej możliwosci nie widze, ewentualnie to co podałem w poprzednim poście, sprawdzałem jeszcze u mnie i wszystko działa.

Dap
22-01-2009, 18:46
Ponawiam pytanie:


Witam mam problem polegający na tym że nie mogę znaleźć w joomlu opcji w której się ustawia ilość wyświetlanych newsów na stronie głównej, w chwili obecnej wyświetla mi 1 główny a pod nim cała resztę w 2 kolumnach, proszę mi powiedzieć czy to jest ustawione już tak w theme czy w panelu admina można to zmienić?


Parametry podstawowe - zmieniasz ilość kolumn, pozycji itp.

Niestety nic takiego tam nie znalazłem. Istnieje szansa na zmianie rozmieszczenia newsów na stronie?

hojny
22-01-2009, 18:57
ok mam dziękuje!

Dap (http://forum.joomla.pl/member.php?u=17328) musisz wejść w menu strony z edytowac pozycje którą masz ustawioną na domyślną i po prawej masz opcje podstawowe i tam zmieniasz co ci się podoba