PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z dodawaniem filmów



jonek
22-01-2009, 13:55
Witam wszystkich użytkowników, jako iż zaczynam pracę z systemem Joomla, mam problem z dodawaniem filmów z youtube. Korzystam z Joomla 1.5.8 Pl. Pewnego razu przeglądając allegro znalazłem video-poradnik tworzenie strony Joomla. W pewnym momencie trwania tutorialu, wstawia kod html filmiku z serwisu youtube i po zapisanu u niego działa, a u mnie nie. Wklejam kod w edytorze html i w edytorze go widać i na podglądzie na zapleczu. Natomiast jeśli kliknę na zastosuj filmik nagle znika i nie ma go ani na stronie ani w zapleczu. Więc moje pytanie jak mogę dodać film z youtube, żeby dział?

jantin
22-01-2009, 21:33
Wydanie Joomla 1.5.8 poprawia dawne błędy, które umożliwiały tworzenie spreparowanego artykułu zawierającego niebezpieczne tagi HTML i JavaScript. Prawdopodobnie w kodzie html owego filmiku są takie niebezpieczne tagi. W momencie zapisywania artykułu z takim tagiem system go automatycznie wycina i cały kod przestaje działać.

Tu masz dokładny opis działania tych ustawień:

http://forum.joomla.pl/showthread.php?p=99021

Możesz tak ustawić opcje filtrowania HTML w globalnych ustawieniach artykułów (Artykuły/Parametry) aby ten kod z filmikiem został zapisany prawidłowo.

Ja jeszcze testowałem inne rozwiązanie, utworzyłem moduł typu "własny kod HTML", i taki moduł łyka bez problemu takie niebezpieczne tagi i javascript. A potem można go już klasycznie wkleić do artykułu {loadposition nazwamodułu} oczywiście w żądane miejsce i z ulubionym stylowaniem css. To działa bez zmiany tego filtrowania o czym pisałem wyżej, ale nie mam pojęcia jak wpływa na bezpieczeństwo? Tylko zapodaję, niech wypowiedzą się mądrzejsi.